Facebook Messenger będzie bezpieczniejszy – aktualizacja przynosi nowe i przydatne funkcje

31.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Facebook Messenger będzie bezpieczniejszy – aktualizacja przynosi nowe i przydatne funkcje
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aplikacja Facebook Messenger regularnie otrzymuje aktualizacje. Czasami zmiany są niemal zauważalne, innym razem użytkownicy od razu je zauważają. Tym razem zmiany w Messenger nie są zbyt efektowne, jednak bardzo potrzebne. Mowa między innymi o szyfrowaniu wiadomości.

Zmiany w Messenger – Facebook dodaje nowe funkcje

Messenger jest produktem należącym do META, właściciela Facebooka. W przeszłości komunikator był jego integralną częścią. Dziś może funkcjonować oddzielnie od Facebooka. Ostatnie zmiany w Messenger polegają na dodaniu kilku nowych funkcji. Szyfrowanie połączeń i czatów pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Szyfrowanie wiadomości

Messenger już od roku testował możliwość szyfrowania rozmów audio i wideoczatów. Teraz funkcjonalność ta została udostępniona wszystkim użytkownikom.

Wprowadzony mechanizm szyfrowania metodą end-to-end sprawia, że tylko osoby biorące udział w konwersacji mogą przeczytać daną wiadomość.

Nikt poza nimi nie może rozszyfrować przesyłanych wiadomości tekstowych, czy rozmów głosowych.

Znikające wiadomości i powiadomienia o zrzutach ekranu

Kolejną zmianą są nowe powiadomienia. Otrzymamy je, kiedy rozmówca wykona zrzut ekranu naszego czatu, kiedy korzystamy z trybu znikających wiadomości.

Aktualizacja Messenger rozszerzy również funkcjonalność szyfrowanych czatów o możliwość dodawania reakcji, naklejek i obrazków GIF.

Nowy sposób przekazywania i zapisywania treści

Kolejną zmianą jest usprawnienie zapisywania i przekazywania treści. Długie naciśnięcie spowoduje teraz opcję przekazania dalej konkretnej treści. W ten sam sposób można również zapisać na swoim urządzeniu multimedia, na przykład zdjęcie lub otrzymany film.

Facebook Messenger – na stronie i jako aplikacja

Zmiany dotyczą mobilnej wersji aplikacji Facebook Messenger. To zdecydowania najczęstsza forma korzystania z tego komunikatora. META udostępnia także możliwość korzystania z wersji komunikatora na stronie www.

Messenger wciąż jest także integralną częścią serwisu Facebook. Wchodząc na stronę facebook.com użytkownik ma więc możliwość rozmów ze znajomymi. Najpopularniejsza pozostaje jednak wersja na smartfony i inne urządzenia mobilne.

Messenger dostępny jest także na komputer:
Aplikacja Messenger na komputerze – warto instalować?

Zobacz także inne artykuły o komunikatorach internetowych:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.