Jak przeglądać Facebooka bez logowania?

13.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak przeglądać Facebooka bez logowania?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Postęp technologiczny mknie do przodu a my razem z nim. Wciąż najpopularniejszym portalem społecznościowym pozostaje Facebook należący do Grupy Meta. Niektórzy użytkownicy decydują się jednak na jego przeglądanie bez logowania. W poniższym materiale podpowiadamy, jak to robić korzystając z wyszukiwarki Google, adresu URL i strony Facebooka. Odkrywamy również inne sposoby. Zapraszamy do lektury.

Facebook bez logowania. Czy można korzystać z FB bez konta?

Przeglądanie Facebooka bez konta bądź bez zalogowania się jest możliwe, ale w ograniczonym zakresie. Ma to za zadanie chronić użytkowników przed pozyskaniem informacji przez osoby działające incognito. W takiej sytuacji portal znacznie utrudnia wyszukanie osoby prywatnej, a także wymaga od niezalogowanego użytkownika poświęcenia znacznie więcej czasu na znalezienie profilu firmowego.

Profile zarejestrowane w Facebooku mają dodatkowo możliwość ustawienia maksymalnych obostrzeń w kwestii prywatności, które jeszcze bardziej ograniczają możliwości przeglądania ich treści z poziomu konta niezalogowanego.

jak wejść na facebooka bez logowania

Facebook bez logowania – jakie mamy możliwości?

Istnieje kilka możliwości przeglądania treści na Facebooku bez logowania. Są to takie metody jak:

  • używanie docelowych adresów URL,
  • korzystanie z wyszukiwarki Google,
  • korzystanie z opcji wyszukiwania na stronie głównej Facebooka.

Jak to wygląda w praktyce?

Gdy chcemy podejrzeć konto na Facebooku osoby prywatnej bądź stronę firmową bez logowania możemy skorzystać z adresu URL. Każda strona założona na portalu ma swoją nazwę użytkownika. Najłatwiej będzie nam dotrzeć do takiego adresu, otrzymując link od osoby zalogowanej na portalu. Można także spróbować wpisać adres portalu, a po ukośniku dołożyć nazwę, której używa dana osoba bądź firma. Wtedy nastąpi bezpośrednie przekierowanie do konta. Najczęściej ta metoda działa w przypadku firm.

Z poziomu niezalogowanego profilu nie będziemy mogli jednak komentować ani udostępniać takiego posta.

Korzystając z wyszukiwarki Google należy w pasku wyszukiwania wpisać imię i nazwisko lub nazwę, a po niej dodać nazwę portalu społecznościowego. Po wyświetleniu wyników wybieramy odpowiednie hiperłącze. Należy jednak nastawić się, że zgodnie z polityką ochrony prywatności niektóre treści – a czasem również cały profil – będzie dla nas niewidoczny.

Możemy również sięgnąć do strony głównej Facebooka i tam spróbować wyszukać daną osobę bądź firmę. Tu również efekt będzie zależał od ustawień prywatności danego konta.

Dodatkowo możemy skorzystać z:

facebook bez rejestracji

Zalety posiadania konta na FB

Nie każdy chce posiadać konto na Facebooku, by chronić swoją prywatność. Są jednak argumenty, które mogą nas przekonać do zmiany zdania (zwłaszczazwłaszcza że portal stwarza możliwości chronienia swojej tożsamości) i założenia profilu na portalu należącym do grupy Meta. Są to m.in.:

  • Facebook pozwala zachowywać wspomnienia: pomaga w tym oś czasu, która chronologicznie porządkuje nasze wydarzenia.
  • Dzięki Facebookowi możemy tworzyć społeczności znajomych i pozostawać z nimi w kontakcie online. Dodatkowo funkcja Messengera znacznie to ułatwia.
  • Możemy korzystać z grup tematycznych, które działają podobnie jak fora internetowe. To świetne źródło porad, pomysłów i inspiracji. Nowością jest tworzenie pokoi na FB.
  • Facebook to nie tylko relacje prywatne, ale również zawodowe. Portal pozwala nam utworzyć profil firmowy i dotrzeć w ten sposób ze swoją działalnością do nowych grup odbiorców, a także kontaktować się z obecnymi klientami. Facebook to również skuteczna platforma e-handlu.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.