Gdzie oglądać Formułę 1 w telewizji i online?

06.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Gdzie oglądać Formułę 1 w telewizji i online?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

F1 gdzie oglądać? – to pytanie często zadawane przez fanów formuły. W roku 2022 widzowie mogli cieszyć się widowiskiem zapewnionym przez kierowców Formuły 1 na kanałach Eleven Sport. W 2023 roku jednak zostaną zmienione prawa dotyczące transmisji. Co za tym idzie, w Polsce prawo do transmisji będą miały inne kanały. Oznacza to zmiany w sposobie oglądania Formuły 1. Wynika to z tego, że legalna transmisja będzie odbywała się jedynie przez platformę Viaplay.

Kto w Polsce ma prawa do transmisji Formuły 1?

F1 – gdzie oglądać w TV? Dotychczas tylko na Eleven Sport można było obserwować transmisje z wyścigów, sesji kwalifikacyjnych oraz treningowych. Kanały Eleven Sports zwykle były oferowane przez różne usługi abonamentowe operatorów. Istnieje również opcja korzystania z innych opcji abonamentowych świadczonych przez platformy online.

W 2023 roku prawa do transmisji Formuły 1 zyska Nordic Entertainment Group – NENT Group. Jest to jedna z wiodących firm streamingowych działających na terenie nordyckich państw.

W 2023 roku Formułę 1 będzie można jedynie oglądać na platformie streamingowej Viaplay. 

Platforma streamingowa skandynawskiego giganta będzie oferowała w pełni polską oprawę językową. Komunikat prasowy nadawcy zapewniał, że wszystko zostanie rozwiązane w maksymalnie profesjonalny sposób oraz korzystny dla klientów.

F1 - gdzie oglądać za darmo?

Gdzie można oglądać F1 w 2023 roku? Viaplay zapewnia dostęp do aplikacji dla każdego urządzenia mobilnego oraz telewizorów ze SmartTV.

Kto na świecie ma prawa do transmisji F1?

Transmisja Eleven Sports 1 zakończy się na przełomie 2023 roku, ponieważ prawa zyskała Viaplay. Nordycki gigant będzie transmitował Formułę 1 niemal na całym świecie. Warto wspomnieć o tym, że zmagania kierowców bolidów będzie można oglądać na żywo.

Usługa abonamentowa w Polsce ma kosztować 34 zł za miesiąc i umożliwi oglądanie Formuły 1 oraz innych sportów na żywo. Obecnie istnieje również możliwość oglądania Formuły 1 w Internecie. Zwykle cena takiej usługi wynosi mniej niż 15 zł za miesiąc. 

Gdzie oglądać F1 2022?

Gdzie za darmo oglądać F1 2022?

W Polsce legalnie można śledzić wyniki Formuły 1 na żywo. Aby oglądać spektakularne widowisko ścigających się bolidów, należy wykupić określoną usługę abonamentową.

Jednak aby móc oglądać F1 za darmo, należy zarejestrować się na platformie Viaplay i skorzystać z opcji darmowego okresu próbnego. Po tym czasie niestety pozostanie jedynie wykupienie abonamentu.

wyścigi formuła 1 w tv i online

Na jakich urządzeniach można oglądać Formułę 1?

Kwestia ta jest bardzo zależna od wybranej platformy.

  • Obecnie najpopularniejszą formą oglądania Formuły 1 stanowi kanał Eleven Sports 1. Oznacza to, że wiele osób śledzi poczynania kierowców poprzez telewizory
  • Platformy streamingowe zwykle działają poprzez aplikacje na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu wystarczy zainstalować dedykowany program i można cieszyć się Formułą 1 na tablecie, smartfonie albo komputerze. 

Jedynym wymaganiem jest oczywiście stały dostęp do Internetu, ponieważ zwykle sport transmitowany jest live. Najpopularniejsze markety z aplikacjami, czyli Google Play oraz AppStore zwykle posiadają w swojej ofercie darmowe aplikacje, które umożliwiają dostęp do streamingowych platform. Należy być jednak szczególnie ostrożnym i pobierać jedynie licencjonowane, oryginalne aplikacje

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.