„F1” z Bradem Pittem na zwiastunie. Będzie hit na miarę „Top Gun: Maverick”?

08.07.2024 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
„F1” z Bradem Pittem na zwiastunie. Będzie hit na miarę „Top Gun: Maverick”?
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“F1” – jedna z najbardziej wyczekiwanych, przyszłorocznych premier od reżysera “Top Gun: Maverick” – doczekała się pierwszego, oficjalnego zwiastuna. W roli głównej: Brad Pitt. 

F1 – zwiastun wysokobudżetowego filmu o Formule 1

Zainteresowanie Formułą 1 nieustannie rośnie, na co wpływ mają popularyzujące ją produkcje, na czele z dokumentem sportowym Netflixa “Formuła 1: Jazda o życie”. 

Na fali tej płyną m.in. twórcy nowego filmu fabularnego pt. “F1”, w którym poznamy historię Sonny’ego Hayesa – emerytowanego kierowcy rajdowego, a zarazem mentora młodszego kolegi po fachu, Joshuy Pearce’a.

Oficjalny zwiastun “F1” zdążył już zadebiutować w sieci i zapowiada ogrom sportowych emocji. Aby je wskrzesić, nie oszczędzano na budżecie, który ma wynosić nawet przeszło 300 mln dolarów. 

Koszty nie wzięły się znikąd – film jest kręcony podczas prawdziwych weekendów Grand Prix, a zespół rywalizuje z tytanami tego sportu, zasiadając w prawdziwych samochodach wyścigowych. Wszystko to ma przełożyć się na jedyną w swoim rodzaju perspektywę i porywające ujęcia z toru. Pierwsze efekty prac możecie zobaczyć poniżej: 

F1 – obsada i twórcy filmu

Na pierwszym planie zobaczymy Brada Pitta oraz Damsona Idrisa, którym partnerują na ekranie: Kerry Condon, Javier Bardem, Tobias Menzies, Sarah Niles, Kim Bodnia i Samson Kayo.

Film wyreżyseruje Joseph Kosinski, w którego dorobku wyróżnia się m.in. świetnie przyjęty “Top Gun: Maverick” z Tomem Cruisem w roli głównej. 

Kiedy premiera kinowa i w Apple TV+?

“F1” na wielkie ekrany trafi 25 czerwca 2025 roku jako jedna z najbardziej wyczekiwanych, przyszłorocznych premier. Później będzie można obejrzeć go w Apple TV+ (film jest koprodukowany przez Studio Apple). Na ten moment trudno jednak wskazać, kiedy dokładnie to nastąpi. 

Źródło: Warner Bros.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.