eVGA RTX 3090 Ti Kingpin – topowa karta graficzna w unikalnej wersji

31.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
eVGA RTX 3090 Ti Kingpin – topowa karta graficzna w unikalnej wersji
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wkrótce na rynku powinna się pojawić nowa flagowa karta RTX 3090 Ti. eVGA przygotowała go wspólnie z Kingpinem, co gwarantuje świetne osiągi. Co wiemy o nowej topowej karcie graficznej i kim jest ów Kingpin?

RTX 3090 Ti od eVGA w wersji Kingpin

Premiera kart z serii RTX 3090 miała miejsce na targach CES w Las Vegas. Niestety, ze względu na pewne opóźnienia, karty nie trafiły jeszcze do sklepów. Wciąż czekamy więc na premierę eVGA 3090 Ti Kingpin i podanie jej ceny. Jak dotąd znamy jedynie część informacji na jej temat.

Z pewnością nowa flagowa karta graficzna eVGA będzie dość prądożerna, więc producent zdecydował się na wprowadzenie mocniejszego modułu zasilania – jest to widoczne na zdjęciach.

Hybrydowe chłodzenie ma trzy wiatraki o średnicy 360 milimetrów. Podobnie do innych urządzeń serii, z boku RTX 3090 Ti Kingpin znajduje się panel OLED. Karta ma złącze HDMI, a także 3 złącza DisplayPort.

Dlaczego warto czekać na premierę tej karty? eVGA przygotowała ją we współpracy z Vincem Lucido, czyli sławnym Kingpinem.

Komputer eVGA E1 z kartą 3090Ti Kingpin
Komputer eVGA E1 z kartą RTX 3090Ti Kingpin (fot. eVGA)

Kim jest Kingpin?

Przy opracowywaniu karty RTX 3090 Ti swój udział miał Vince Lucido. To właśnie jego pseudonim trafił na obudowę i do nazwy mocnej karty eVGA. Kim jest Kingpin? To światowej sławy overclocker, który od lat zajmuje się podkręcaniem sprzętu komputerowego.

Karta eVGA RTX 3090 Ti Kingpin ma być zamontowana w komputerze eVGA E1. To potwór wydajności!

Przedstawiona karta graficzna opracowana przy udziale Kingpina będzie wchodzić w skład zestawu komputerowego dla graczy. eVGA E1. Póki co nie znamy jeszcze szczegółowej specyfikacji. Wiadomo natomiast, że poza kartą Kingpin na pokładzie komputera znajdzie się zasilacz o ogromnej mocy 1600W.

Całość może przypominać sprzęt z filmów o przyszłości. Niestety nie znamy daty premiery komputera E1, ani jego ceny.

Zobacz inne ciekawe artykuły o sprzęcie gamingowym:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.