Search icon

Eurovision Sport – darmowy serwis z transmisjami sportowymi już dostępny

14.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Eurovision Sport – darmowy serwis z transmisjami sportowymi już dostępny
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Na rynku pojawiła się nowa, sportowa platforma streamingowa – Eurovision Sport. Serwis jest dostępny w pełni za darmo i oferuje tysiące godzin transmisji z różnych dyscyplin.  

Eurovision Sport – nowy, darmowy serwis sportowy 

Europejska Unia Nadawców, stojąca za popularną Eurowizją, wystartowała z zupełnie nowym projektem, który przypadnie do gustu miłośnikom sportowych wrażeń. Mowa o Eurovision Sport – w pełni darmowym serwisie streamingowym, rozwijanym ramię w ramię z Nagravision.

Platforma ma stanowić element komplementarny względem oferty mediów publicznych z całego kontynentu, dostarczając przeszło 43 tysiące godzin relacji z najróżniejszych wydarzeń sportowych.

Głęboko wierzymy, że sport powinien być dla wszystkich. Nasze media publiczne już teraz udostępniają widzom wiele wiodących wydarzeń sportowych na świecie bezpłatnie, a ta nowa platforma cyfrowa zapewni kompleksową relację, dzięki czemu nigdy nie będą musieli przegapić ani chwili swojego ulubionego wydarzenia.

– oświadczył Noel Curran, dyrektor generalny EBU.

Jakie wydarzenia zobaczymy? 

Pierwsze miesiące w Eurovision Sport uwzględniają m.in. transmisje z: Mistrzostw Świata w pływaniu Doha 2024, Mistrzostw Świata Międzynarodowej Unii Biathlonowej w Czechach, Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce Glasgow 2024, Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet oraz Americas Cup (Regaty o Puchar Ameryki). 

W ogólnym rozrachunku EBU zarządza prawami do 14 dyscyplin. Jest też stroną umów zawartych z 28 federacjami sportowymi.

Jak oglądać Eurovision Sport?

Z Eurovision Sport skorzystacie za pośrednictwem witryny Eurovisionsport.com lub aplikacji na urządzenia mobilne i tablety z systemem Android i iOS. W planach jest też dostępność serwisu na telewizorach oraz w wybranych kanałach FAST, co ma nastąpić jeszcze pod koniec tego roku. 

Źródło: ebu.ch

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.