TruthGPT – prawda, cała prawda i Elon Musk wchodzący na rynek AI

21.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
TruthGPT – prawda, cała prawda i Elon Musk wchodzący na rynek AI
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Prezes Twittera w przeszłości był zaangażowany w rozwój OpenAI. Dziś zapewne żałuje, ze nie uczestniczy już w działalności firmy odpowiedzialnej za stworzenie bardzo popularnego chatbota ChatGPT. Dla Elona Muska najwyraźniej jednak nie jest to problem – planuje stworzenie własnego rozwiązania tego typu. TruthGPT ma konkurować nie tylko z ChatGPT, ale również z inteligentnymi rozwiązaniami Google.

TruthGPT – Elon Musk tworzy rywala dla ChatGPT

O swoich planach Elon Musk poinformował w wywiadzie dla Fox News. Wspomniał o stworzeniu TruthGPT, choć może nie być to finalna nazwa. Celem narzędzia byłoby przedstawianie możliwie prawdziwych informacji. Właściciel SpaceX, Tesli i Twittera ma również bardziej górnolotne plany. TruthGPT miałoby wykorzystać sztuczną inteligencję do „zrozumienia natury wszechświata”.

Wizjoner chce, aby TruthGPT zrobiło więcej dobrego, niż złego.

Podobne zapewnienia słyszeliśmy również w kontekście Twittera, Tesli i innych projektów Elona Muska. Ostatecznie, zwykle planem jest po prostu zarobienie pieniędzy. Jak dotąd udaje się to Amerykaninowi doskonale.

Musk jest świadomy tego, że konkurencja nieco odjechała w wyścigu twórców narzędzi AI. Nie wiadomo, czy podchodzi on poważnie do planów, o których wspomniał w Fox News. Pewne jest jednak, że miliarder ma zarówno wystarczające fundusze, jak i kadrę najlepszych inżynierów i naukowców na świecie. Nie byłoby dla niego problemem przerzucenie części z nich do prac nad rozwojem sztucznej inteligencji.

Elon Musk

Elon Musk chce zmienić świat na lepsze

Amerykanin jest obecnie w czołówce rankingu najbogatszych ludzi na Ziemi. Nic więc dziwnego, że poza pomnażaniem majątku chce także zapisać się pozytywnie w historii świata. Jego zdaniem rozwój sztucznej inteligencji nie idzie dziś w zbyt dobrym kierunku. Stanowi zagrożenie dla ludzkości. W przeszłości był zaangażowany w rozwój firmy OpenAI. Chciał nią zarządzać, ale nie udało mu się porozumieć z innym z założycieli. Ostatecznie dziś to Sam Altman jest odpowiedzialny za wytyczanie kierunku, w którym podąża OpenAI.

Nie wiemy jeszcze właściwie nic o TruthGPT. Pewne jest jednak, że Elon Musk wykorzysta sztuczną inteligencję w Twitterze, kiedy tylko zdobędzie odpowiednie możliwości technologiczne. Obecnie pracownicy Twittera mają za zadanie dostarczenie nowego narzędzia, odpowiedzialnego za szyfrowanie wiadomości użytkowników. Zdaniem właściciela firmy, pojawi się ono już w następnym miesiącu. Dzięki nowemu narzędziu poufne rozmowy nie będą widoczne dla osób trzecich.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.