Ekologia, czy ekonomia? Samsung powoli rezygnuje z dodawania ładowarek do tańszych smartfonów

09.03.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Ekologia, czy ekonomia? Samsung powoli rezygnuje z dodawania ładowarek do tańszych smartfonów
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Producenci elektroniki często idą na pewne kompromisy, aby w atrakcyjnej cenie sprzedać dobre urządzenie. Czasami dotyczy to cięć w specyfikacji smartfona. Od kilku lat obserwujemy jednak także, że zestawy sprzedażowe są coraz uboższe. W przeszłości często spotykaliśmy telefony oferowane z porządnymi słuchawkami, markowym etui, czy gadżetami producenta. Dziś coraz częściej zestaw jest pozbawiony nawet… ładowarki.

Oszczędności pod pretekstem troski o środowisko?

Producenci sprzętu informują swoich klientów, że ubogi zestaw jest wynikiem proekologicznych działań. Ich zdaniem każdy użytkownik i tak ma już w domu wiele kabli i ładowarek. W teorii jest to zrozumiałe, jednak z pewnością oznacza także spore oszczędności dla producenta. Poza brakiem konieczności dodawania ładowarki, także samo pudełko może być nieco mniejsze. Oznacza to spadek kosztów transportu, magazynowania i wysyłki do kupującego.

Samsung Galaxy S22 bez ładowarki
Samsung nie doda już ładowarki do smartfonów ze średniej i tańszej półki cenowej? Zrobił to już w Galaxy S22!

Pewien ukłon w stronę ekologii na tym polu planuje wykonać Unia Europejska. Obecnie pracę nad ujednoliceniem wyjść ładowarek we wszystkich sprzętach są już bardzo zaawansowane.

Samsung nie doda już ładowarki do smartfonów ze średniej półki cenowej?

W przeszłości głównie flagowe smartfony były pozbawione ładowarki. Być może był to sposób na skłonienie zamożnych klientów do dokupienia ładowarki umożliwiającej szybkie ładowanie. W sklepach firmowych taki zestaw może kosztować kilkadziesiąt, a nierzadko nawet ponad sto złotych. Prawdopodobnie jednym z producentów, który będzie rezygnował z dodawania ładowarek do telefonów z niższego segmentu jest Samsung.

Z doniesień płynących od sprzedawców, w pudełkach ze smartfonem Samsung Galaxy z serii A nie znajdziemy już ładowarki.

Na europejskim, tym samym polskim rynku nie znajdziemy już więc ładowarek w zestawach z takimi telefonami, jak:

  • Samsung Galaxy A13
  • Samsung Galaxy A23
  • nowy Samsung Galaxy M23

Być może tak samo będzie w wypadku modeli A33 i M33. Producent jak dotąd nie potwierdził tych informacji. Samsung jest obecnie jednym z liderów jeśli chodzi o wolumen sprzedaży smartfonów. W jego ślady mogą pójść więc także inni producenci.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.