Darmowe programy do edycji PDF (online i do pobrania)

03.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Darmowe programy do edycji PDF (online i do pobrania)
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

PDF-y to powszechnie wykorzystywana forma plików – napotykamy na nie właściwie wszędzie, w postaci instrukcji, książek, rachunków czy faktur. Ich odczytanie jest proste, jednak nie tak łatwo jest już w przypadku edycji. Na szczęście można do tego wykorzystać różne edytory, zarówno darmowe, jak i oferujące funkcje premium. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Program do edycji plików PDF – jakie oferuje funkcje?

Edycja PDF online, jak i lokalnie na komputerze jest bardzo przydatna, szczególnie dla osób, które wykonują na co dzień pracę biurową. Najlepsze programy do edycji PDF umożliwiają dokonanie zmian w konkretnym pliku, a także ich zapisanie w odpowiednim formacie. W przypadku darmowych aplikacji trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami, jednak już wersje płatne oferują praktycznie nieograniczone możliwości modyfikacji dokumentów.

Edytor PDF – jakie funkcje najczęściej może zaoferować?

  • Edycję treści, np. zmianę tekstu, rozmiaru czcionki, koloru czy stylu fontów.
  • Edycję grafik i dodawanie znaku wodnego.
  • Zablokowanie możliwości późniejszej edycji.
  • Tworzenie plików z możliwością śledzenia zmian, jakie zostały w nich wprowadzone.
  • Modyfikację wyglądu dokumentu, np. wstawianie dodatkowych elementów, zmiana kolejności stron.
  • Edycję z wykorzystaniem technologii OCR.
  • Konwersję plików PDF na popularne formaty i na odwrót.
  • Inne funkcje: dzielenie, łączenie, kompresowanie PDF-ów itd.

Edycja PDF – 7 najlepszych programów na komputer i online

PDF-XChange Editor – kompleksowy program do edycji plików PDF

PDF-XChange Editor to bezpłatny program, który pozwala na edycję dokumentów PDF. Oferuje zarówno podstawowe funkcje, jak i bardziej zaawansowane, jednak te dostępne są dopiero po zakupieniu wersji premium (ceny zaczynają się od ok. 265 zł). Wśród nich warto wyróżnić między innymi wprowadzanie zmian w tekście i konwertowanie obrazów do PDF.

Darmowe funkcje z kolei obejmują dodawanie, usuwanie czy wyodrębnianie stron, nakładanie znaków wodnych i manipulowanie tłem.

Adobe Acrobat Reader – zaawansowany edytor PDF

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić PDF do edycji i zacząć nad nim pracować, przydatny będzie program Adobe Acrobat Reader. To jedno z najpopularniejszych narzędzi do przeglądania i edycji plików PDF.

Program nie jest darmowy i należy wykupić abonament – jego miesięczny koszt do 24,59 € (ok. 117 zł). Dzięki temu można zyskać szereg funkcji, takich jak np. edytowanie tekstu i obrazów, skalowanie, podpisywanie plików oraz konwertowanie dokumentów PDF na inne popularne formaty, np. Word.

PDFescape – łatwy w obsłudze edytor PDF

pdfescape - edycja pdf online i na komputerze

PDFescape to edytor PDF, z którego można korzystać zarówno w przeglądarce, jak i na komputerach osobistych. Jest darmowy, jednak jego funkcje można rozszerzyć po zakupieniu wersji Premium lub Ultimate. Program oferuje mnóstwo opcji edycji, dzięki którym można dodawać nowe treści i multimedia do istniejących dokumentów, a także tworzyć nowe pliki od podstaw.

Przeglądarkowa wersja jest bezpłatna, jednak ma pewne ograniczenia. Z kolei oprogramowanie na komputery oferuje też opcję premium za ok. 14 zł miesięcznie.

Smallpdf – prosty edytor PDF online

smallpdf - program do edycji plików pdf

Smallpdf to narzędzie, z którego można skorzystać z poziomu przeglądarki oraz aplikacji mobilnej. Oferuje wszystkie niezbędne funkcje, dzięki którym edycja plików PDF jest szybka i wygodna. Wśród dostępnych opcji znajdują się między innymi kompresowanie, konwersja do innych formatów, usuwanie stron z pliku, obracanie, łączenie i dzielenie. Można również zabezpieczyć swój dokument.

Wersja podstawowa ma swoje ograniczenia – można dzięki niej edytować tylko dwa dokumenty dziennie. Dostęp do wszystkich funkcji można zyskać, kupując wersję premium (ok. 35 zł miesięcznie).

iLovePDF – bezpłatny edytor PDF

ilovepdf - bezpłatny edytor pdf

Szukając narzędzia, dzięki któremu nie będziesz się zastanawiać, jak edytować tekst w PDF za darmo, warto skorzystać z iLovePDF. Ten bezpłatny edytor PDF jest dostępny online z poziomu przeglądarki.

Narzędzie oferuje takie funkcje jak łączenie i dzielenie plików, usuwanie stron i ich wyodrębnianie, a także kompresowanie, obracanie i dodawanie znaków wodnych. W programie można również zabezpieczyć swoje dokumenty lub przekonwertować je do innych formatów. Dodatkowo iLovePDF posiada też aplikację mobilną.

PDFelement – najlepszy program do edycji PDF

PDFElement to całkiem niezła alternatywa dla Adobe Acrobat Reader. Dla osób, które nie są przekonane, czy chciałyby inwestować w wersję premium (cena to ok. 454 zł), przygotowano bezpłatną wersję próbną, która zawiera wszystkie standardowe funkcje.

Program pozwala na edycję plików PDF oraz na ich podpisywanie i komentowanie. Umożliwia również konwertowanie dokumentów na inne formaty. Co więcej, program jest kompatybilny nie tylko z systemami Windows i macOS, ale też iOS i Android.

DeftPDF – program do edycji PDF w przeglądarce i na smartfonie

DeftPDF to darmowy program, z którego można korzystać online, zarówno w przeglądarce, jak i na smartfonie z Androidem. Narzędzie jest darmowe i oferuje edytowanie oraz konwersję plików PDF w bardzo intuicyjny sposób.

Wśród funkcji można znaleźć scalanie, kompresję, a także wypełnienie dokumentów, ich podpisywanie i zabezpieczenie. Dodatkowo program umożliwia konwersję z PDF na inne popularne formaty i na odwrót. Co ważne, DeftPDF usuwa wszystkie wgrane pliki po pięciu godzinach od ich przetworzenia.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.