“Echo” na brutalnym zwiastunie i z datą premiery. Powróci Kingpin!

06.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Echo” na brutalnym zwiastunie i z datą premiery. Powróci Kingpin!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Echo” – nowy serial Marvela tylko dla dorosłych – doczekał się oficjalnej daty premiery na Disney+. Możecie też już zobaczyć nowy, niezwykle brutalny zwiastun promujący produkcję. 

Echo – zwiastun nowego serialu Marvela

“Echo” to serial, który ma stanowić novum w ramach MCU. Produkcja nie stroni od brutalności i skupia się na poczynaniach nikczemnej, pierwszoplanowej bohaterki. Otrzymała też najwyższą kategorię wiekową, TV-MA.

Na mapie marvelowskich powiązań “Echo” stanowi spin-off “Hawkeye’a” i, jak zdradza sam tytuł, podąża śladem uwikłanej w przestępczy półświatek, rdzennej Amerykanki – Mai Lopez (Alaqua Cox). Spotykamy ją po tym, jak odkryła, kto jest prawdziwym winowajcą śmierci jej ojca. To Wilson Fisk (Vincent D’Onofrio) – człowiek, dla którego niegdyś pracowała.

Jak potwierdziła reżyserka produkcji, Sidney Freeland, nie będzie to historia o superbohaterskim wzorze cnót. Nadto możemy spodziewać się różnic fabularnych między serialem a komiksami:

Ona jest złoczyńcą i jeśli chodzi o wydźwięk, chcieliśmy się na tym oprzeć. Kiedy rozmawialiśmy z kierownictwem na temat naszego podejścia, a potem budowaliśmy styl wizualny, stwierdziliśmy: o tak, oprzyjmy się na tym. Jej moc w komiksach sprowadza się do tego, że może skopiować wszystko, każdy ruch, cokolwiek. To trochę słabe. Zdradzę więc, że to nie jest jej moc [w serialu – przyp. red.], i na tym zakończę.

Szerszą perspektywę na to, co nas czeka, ujawnia nowy zwiastun “Echo”, który znajdziecie poniżej:

Echo – obsada i twórcy 

W roli głównej wystąpi Alaqua Cox, której na ekranie partnerują Chaske Spencer, Tantoo Cardinal, Devery Jacobs, Cody Lightning, Graham Greene, Zahn McClarnon, Vincent D’Onofrio oraz Charlie Cox.

Główną scenarzystką produkcji jest Marion Dayre („Zadzwoń do Saula”). Wyreżyserowały ją zaś Sydney Freeland (“Wyskokowa elita”, “Chirurdzy”) i Catriona McKenzie (“Chłopiec i gwiazdy”, “Nie z tego świata”).

Kiedy premiera?

“Echo” przyjmie formę miniserialu, na który złoży się 5 odcinków. Ich premierę zaplanowano na 10 stycznia przyszłego roku. 

Echo - plakat

Źródło: tvline.com

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.