Aplikacja mojeIKP z funkcją zamawiania e-recepty to duże ułatwienie dla pacjentów

10.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Aplikacja mojeIKP z funkcją zamawiania e-recepty to duże ułatwienie dla pacjentów
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aplikacja mojeIKP to bardzo funkcjonalne narzędzie dla pacjentów. W darmowy sposób możemy tam podejrzeć swoje recepty, historię skierowań, czy dostać się do funkcji związanych ze szczepieniami na COVID-19. Jedną z nowości, która pojawiła się w ostatnim czasie jest łatwe zamówienie elektronicznej recepty w mojeIKP.

Zamawianie recepty w mojeIKP staje się łatwiejsze po aktualizacji

Ułatwienie pojawiło się dla osób zażywających leki na stałe. Zamówienie recepty w mojeIKP nigdy nie było tak proste, jak dzięki najnowszej funkcji.

Aplikacja mojeIKP na smartfona pozwala teraz na zamówienie recepty bez konieczności kontaktowania się z lekarzem.

Aplikacja mobilna na smartfony i tablety dostaje więc funkcję znaną już od jakiegoś czasu z Internetowego Konta Pacjenta w przeglądarce. Dobrze, że twórcy aplikacji zdecydowali się na jej aktualizację – opcja zamówienia e-recepty w mojeIKP to znaczna poprawa wygody. Jest to też kolejny krok w stronę cyfryzacji publicznych usług w Polsce.

Lekarz
Receptę wypisaną przez lekarza możemy zamówić ponownie – w aplikacji mojeIKP

Nie możemy też narzekać na rozwój aplikacji mObywatel. Wciąż pojawiają się tam nowe funkcje, m.in. związane z wnioskowaniem o wydanie dokumentów.

Jak zamówić receptę w mojeIKP na smartfonie?

Usługa przeznaczona jest wyłącznie dla osób, które biorą leki na stałe. Możliwe jest zamówienie kolejnej recepty na przepisany wcześniej lek. To wygodne – gdy zapas medykamentów się kończy, nie musimy już dzwonić do lekarza i umawiać wizyty.

E-receptę zamówimy tylko na lek, który wcześniej został przepisany przez lekarza.

Aby zamówić receptę w mojeIKP przechodzimy do aplikacji. Logujemy się i otwieramy zakładkę „e-zdrowie„. Tam wyszukujemy receptę z lekiem, którego aktualnie potrzebujemy. Naciskamy przycisk „Zamów e-receptę” i gotowe. Użytkownik aplikacji mobilnej ma tu też możliwość wpisania dodatkowego komentarza dla lekarza. Może dotyczyć np. aktualnego dawkowania, czy efektów działania leku.

Zamawianie recepty w mojeIKP
Zamawianie recepty w mojeIKP (źródło: pacjent.gov.pl)

Wcześniej wymagane jest wybranie swojej przychodni POZ i lekarza prowadzącego (lekarz podstawowej opieki zdrowotnej). Możemy ustawić tę opcję w Internetowym Koncie Pacjenta, a także osobiście – w swojej przychodni.

Jak sprawdzić, co się dzieje z zamówioną e-receptą?

Aplikacja mojeIKP pozwala też sprawdzić, jaki jest status naszej zamówionej e-recepty. W tym celu odnajdujemy receptę i sprawdzamy kolor kropki przy tej pozycji. Odpowiednie kolory oznaczają statusy „W weryfikacji”, „Zrealizowane” i „Odrzucone”. Tu mamy też możliwość anulowania prośby o wydanie recepty.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.