Netflix ulepsza plan Premium i wprowadza m.in. dźwięk przestrzenny

07.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Netflix ulepsza plan Premium i wprowadza m.in. dźwięk przestrzenny
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dźwięk przestrzenny w serwisie Netflix – to najnowsza funkcja, którą znajdziemy w platformie VOD. Długo czekaliśmy na jej uruchomienie! Poza tym Netflix ma dla swoich klientów jeszcze jedną nowość.

Dźwięk przestrzenny w Netflix

Co to jest dźwięk przestrzenny? Przy jego wykorzystaniu ścieżka dźwiękowa materiału wideo jest odtwarzana z wielu kanałów. W porównaniu z dźwiękiem mono (jeden głośnik lub ten sam dźwięk wydobywający się ze wszystkich głośników) lub dźwiękiem stereo (podział na kanał prawy i lewy) mamy zróżnicowane ścieżki.

Najczęściej wykorzystywanym standardem jest dźwięk 5.1. Mamy wtedy głośnik centralny z przodu (często używany do odtwarzania głosu lektora), a także po dwa głośniki z przodu i z tyłu. Dzięki odpowiedniej aranżacji dźwięku w filmie możemy lepiej wczuć się w daną scenę. Dobiegający zza pleców widza dźwięk kroków lub inne odgłosy pozwalają wynieść wrażenia z oglądania filmów na wyższy poziom.

Dźwięk przestrzenny w Netflix jest dostępny dla użytkowników planu Premium.

Na początku Netflix przygotował ponad siedem tysięcy filmów i seriali. W nich możemy ustawić dźwięk przestrzenny, a liczba produkcji z tą funkcją zapewne wzrośnie w przyszłości. Wśród nich znajdziemy takie hity, jak „Wednesday” i „Stranger Things”.

Dźwięk przestrzenny dołącza zatem do innych nowoczesnych technologii dostępnych dla użytkowników Netflix Premium:

  • rozdzielczość 4K
  • HDR
  • Dolby Atmos
  • Tryb skalibrowany
  • Dźwięk przestrzenny (Spatial Audio)
Netflix - oferta

Pobieranie filmów na więcej urządzeń

Możliwość oglądania filmów i seriali z efektownym dźwiękiem przestrzennym w Netflix to nie jedyna zmiana. Na początku 2023 roku Netflix wprowadza też większą ilość urządzeń, na które pobierzemy film lub serial.

Dotychczas w planie Premium były to 4 urządzenia. Dziś opcja ta dostępna jest dla 6 urządzeń jednocześnie. Pobieranie filmu umożliwia późniejsze obejrzenie go w trybie offline. Możemy więc cieszyć się dostępem do ulubionych treści na Netflix także w miejscach bez Internetu lub bez wykorzystywania swojego limitu transmisji danych.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.