Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra w nowym polskim serialu sci-fi na Netflixie

23.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra w nowym polskim serialu sci-fi na Netflixie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nowy rok na Netflix oznacza kolejne polskie premiery. Przed Wami “Dziewczyna i kosmonauta” – liczący 6 odcinków serial z największymi gwiazdami polskiego kina. Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Jędrzej Hycnar i reszta dobrze znanych nazwisk rodzimej sceny filmowej i serialowej opowie Wam historię o pewnej niezwykłej wyprawie kosmicznej i miłości, zdolnej pokonać czas.

Dziewczyna i kosmonauta – nowy polski serial od Netflix 

“Dziewczyna i astronauta” to już kolejny po „Wielkiej wodzie„, “Zachowaj spokój”, “Królowej”, “Brokacie” czy “Sexify” tytuł znad Wisły, zapowiadający się na wielki hit. Ten ostatni zwiastują nie tylko ciekawa fabuła sci-fi, ale też plejada polskich aktorów, zaangażowanych w projekt. Poznajcie szczegóły. 

Dziewczyna i kosmonauta - plakat
Dziewczyna i kosmonauta – plakat

Dziewczyna i kosmonauta – fabuła i zwiastun

Powrót astronauty po 30 latach nieobecności rozpala na nowo dawną miłość i wzbudza zainteresowanie korporacji, która pragnie odkryć, dlaczego w ogóle się nie postarzał

– tymi słowami serwis Netflix ogłosił nową polską produkcję w swojej bibliotece.

Podczas premiery VOD serialu poznacie historię Nikodema i Bogdana – pilotów F-16 i przyjaciół, których prywatne i zawodowe doświadczenia zmuszają jednak do rywalizacji. Chodzi o chęć udziału w pewnej misji i uczucie do kobiety o imieniu Marta. Jak można się domyślić, te dwa obszary życia w znacznej mierze pozostają ze sobą w sprzeczności. Kiedy więc marzenie o wielkim locie Nikodema ziszcza się, wystawia on na próbę własną miłość. Sprawy komplikują się, tym bardziej że tajemnicza awaria przedłuża jego pozaziemską misję do… 30 lat! On sam się zaś nie starzeje. Powrót po trzech dekadach będzie dla niego jednym wielkim “sprawdzam”. 

Namiastkę tej historii ujawnia zaprezentowany właśnie zwiastun “Dziewczyna i kosmonauta”:

Dziewczyna i kosmonauta – obsada i twórcy 

W obsadzie głośnego polskiego serialu znaleźli się m.in.: Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Jędrzej Hycnar, Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki, Jakub Sasak, Vanessa Alexander, Zofia Jastrzębska, Anna Cieślak i Daria Polunina.

Tytuł wyreżyseruje Bartek Prokopowicz (“Dług”, “Narzeczony na niby”) na podstawie scenariusza Agaty Malesińskiej.

Kiedy premiera?

“Dziewczyna i kosmonauta” na Netflix zadebiutuje 17 lutego 2023 roku. Zobaczyć go będzie mogła międzynarodowa publika. Tym bardziej trzymamy więc kciuki za powodzenie naszych twórców!

Źródło: Netflix, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.