Dzień Mężczyzny, to nie samo co Dzień Chłopaka. Kiedy obchodzimy to święto?

09.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Dzień Mężczyzny, to nie samo co Dzień Chłopaka. Kiedy obchodzimy to święto?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pierwsze dni marca bez dwóch zdań kojarzą nam się z Międzynarodowym Dniem Kobiet. Istotnie – 8 marca to wszystkim znana data. Coraz więcej osób obchodzi także Dzień Mężczyzny. Kiedy wypada w tym roku święto, które z przyjemnością obchodzą wszyscy panowie?

Dzień Mężczyzny 2023

Podobnie do Dnia Kobiet, Międzynarodowy Dzień Mężczyzny obchodzony jest w wielu krajach. O ile w przypadku święta pań wszyscy są raczej zgodni co do terminu (8 marca), w drugim przypadku już tak nie jest. Kilkadziesiąt krajów (około 80) obchodzi ten dzień 19 listopada. Tradycję zapoczątkowali mieszkańcy Trinidadu i Tobago, a jej początki sięgają 1999 roku. Kiedy pomysł ten poparła ONZ, inne kraje również przyjęły tę datę. W Polsce jest jednak inaczej.

W Polsce obchodzimy Dzień Mężczyzny 10 marca. Znacznie bardziej popularny jest jednak przypadający na 30 września Dzień Chłopaka.

Dwa dni po Dniu Kobiet wszystkie panie mają szanse na zrewanżowanie się panom. Data pokrywa się z katolickim i prawosławnym świętem 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

W Polsce jednak Dzień Mężczyzny nie jest obchodzony przez tak wiele osób, jak Dzień Chłopaka. Przypadające na 30 września święto jest u nas uznawane za odpowiednik Dnia Kobiet.

dzień mężczyzny 2023

Co podarować na Dzień Mężczyzny? Pomysły na prezent

Prezenty na Dzień Kobiet to zwykle kwiaty, biżuteria, czy zaproszenie na wspólne wyjście (kino, teatr, restauracja, czy nawet spacer). Wiele pań zapewne zastanawia się jaki kupić prezent na Dzień Mężczyzny. Święto nie jest tak popularne, ciężko więc mówić o jakichś trendach, czy tradycjach. Z pewnością dobrym wyjściem będzie kupno niedrogiego podarunku. Wybierając prezent na Dzień Mężczyzny często decydujemy się na przedmioty o zabawnym charakterze. Z pewnością do takich możemy zaliczyć zakup kwiatka – analogicznie do odbywającego się dwa dni wcześniej Dnia Kobiet.

Dobrym pomysłem na darmowy prezent na Dzień Mężczyzny będzie pomysłowy wierszyk, życzenia lub po prostu wspólnie spędzony czas.

Ciekawym wyborem dla swojego partnera może być odręcznie sporządzone „pozwolenie na wyjście z kolegami” – na przykład na mecz, czy do pubu. Z pewnością wielu panów ucieszyłoby się z zaaranżowania takiego spotkania.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.