Dzień matki – Agnieszka Grochowska w thrillerze akcji Netflixa. Kiedy premiera?

15.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Dzień matki – Agnieszka Grochowska w thrillerze akcji Netflixa. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do serwisu Netflix zmierza nowy polski thriller akcji – “Dzień matki”. Jego gwiazdą jest Agnieszka Grochowska, która daje się poznać jako była agentka NATO i tytułowa matka w obliczu swojej największej życiowej próby. Kiedy premiera?

Dzień matki – zwiastun

Kiedy syn, którego nigdy nie poznała, zostaje porwany, była agentka Nina użyje wszystkich swoich umiejętności, aby sprowadzić go bezpiecznie do domu. Niezależnie od tego, kto stanie na jej drodze

– głosi oficjalny opis produkcji. 

Dramatyczny bieg wydarzeń będzie dla bohaterki największą próbą i szansą jednocześnie. Jeśli podoła, nie tylko obudzi w sobie na nowo tłumione przez lata umiejętności i zaspokoi łaknienie adrenaliny, ale przede wszystkim – pojawi się w życiu ukochanego dziecka. Jeśli nie – straci wszystko.

Niektórzy dopatrują się w tytule odpowiednika “Uprowadzonej” z Liamem Neesonem w roli głównej. Nietrudno też o skojarzenia z niedawną, zagraniczną premierą Netflixa pt. “Matka”, w której obsadzono Jennifer Lopez. 

Czy “Dzień matki” zdoła zdobyć się na oryginalność i znaleźć swoje własne ujęcie tej historii? Przekonamy się już wkrótce. Już teraz można jednak śmiało powiedzieć, że nowe wcielenie Agnieszki Grochowskiej jest czymś, nad czym warto się pochylić. Kilka kadrów ukazanych na łamach zwiastuna prezentuje się następująco:

Dzień matki – obsada i twórcy 

“Dzień matki” wyreżyserował Mateusz Rakowicz („Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”), bazując na scenariuszu autorstwa Łukasza M. Maciejewskiego („Czerwony pająk”).

W obsadzie zobaczymy Agnieszkę Grochowską oraz partnerujących jej Adriana Deliktę, Dariusza Chojnackiego, Paulinę Chruściel, Pawła Koślika, Arkadiusza Brykalskiego, Sebastiana Delę, Szymona Wróblewskiego, Konrada Eleryka, Jowitę Budnik, Pawła Janysta i Dorotę Kolak.

Dzień matki - kadr

Dzień matki – kiedy premiera na Netflixie?

“Dzień matki” na Netfliksie zadebiutuje już 24 maja tego roku. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.