Dzień Kota 2023 – kiedy wypada i jak go świętować?

16.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Dzień Kota 2023 – kiedy wypada i jak go świętować?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

I oto nadchodzi, dzień kota! Dla wielu jeden z najważniejszych dni w roku. Gdy mieszka z nami koci domownik, nie daje o sobie zapomnieć, codziennie domaga się uwagi, uznania i prezentów. Ta ważna osobistość właśnie będzie obchodzić swoje święto.

Spróbuj nie uszanować jego dnia lub co gorsza, całkiem o nim zapomnieć. Twój miauczący przyjaciel będzie przez tydzień chodził obrażony. I wtedy nici z grzania twoich nóg, czy mruczenia rano do twojego ucha.

Z tego artykułu dowiesz się:

Kiedy wypada Światowy Dzień Kota?

Kiedy dzień kota dokładnie wypada?

Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, a ciekawostką jest, że obchodzimy w Polsce już od ponad dziesięciu lat.

Z początku światowy dzień kota nie był bardzo popularny, ale z roku na rok mówi się o nim coraz więcej.

I nie jest to tylko data, która ma wywołać uśmiech na naszej twarzy. Międzynarodowy dzień kota to okazja do propagowania praw zwierząt, pomocy bezdomnym zwierzętom, ma także przypominać, jak wiele korzyści przynoszą nam nasi mruczący towarzysze. Tylko nieliczni wiedzą, że człowiek udomowił tego czworonoga prawie 10 tysięcy lat temu.

Szczególnie w tym dniu wielbiciele kotów mogą poczynić kilka kroków dla poprawienia bytu wolno żyjących kotów, np.: w formie dokarmiania, zapewnienia dostępu do czystej wody, czy przetrwania mroźnych dni. Profesjonalne instrukcje jak to zrobić można znaleźć w Internecie.

Koty, które już z nami mieszkają, zapewniają towarzystwo, kontakt z nimi poprawia nastrój i pozwala się wyciszyć. Koty pozwalają też ich posiadaczom radzić sobie z lękami i niepokojem. Kocie mruczenie rozluźnia atmosferę i działa relaksująco. Kot w domu to także świetny sposób, aby nauczyć nasze dzieci odpowiedzialności, systematyczności i opieki.

dzień kota

Co tygrysy koty lubią najbardziej

Każdy właściciel kota wie, że nie zadowoli się on byle jakim prezentem. Musimy się nieco postarać, aby sprostać jego wysokim wymaganiom. Jeśli będziemy jednak sprytni, to na prezencie dla naszego czworonożnego przyjaciela skorzystamy także i my.

Możemy do mniejszego prezentu, takiego jak choćby puszka ekskluzywnej karmy, czy zabawka z kocimiętką, dołączyć coś co przyda się także i nam, albo wręcz uczcić święto swojego pupila prezentem dla całego domu, który sprawi, że życie z nim będzie bardziej komfortowe.

Najlepsze pomysły – Dzień Kota 2023

Poniżej kilka pomysłów na oryginalne prezenty na dzień kota 2023:

Cokolwiek w kartonie

dzień kota kiedy wypada

Nie, to nie jest żart. Zapewne już każdy właściciel kota wie, że uwielbiają one kartonowe pudełka. Zarówno do zabawy, jak i w charakterze legowiska do spania.

Pomysł jest więc następujący – my kupujemy sobie produkt, a nasz milusiński cieszy się z nowego, fantastycznego pudełka. Dobrze byłoby, gdyby było ono duże. A więc kupić możemy na przykład nowy monitor, telewizor, odkurzacz, czy robot kuchenny. Pamiętajmy tylko, aby usunąć z pudełka worki foliowe oraz wszelkie wypełniacze, takie jak na przykład styropian.

Robot sprzątający

dzień kota kiedy

Roboty sprzątające jeszcze kilka lat temu należały do kategorii dość ekskluzywnych sprzętów AGD. Dziś urządzenia te stały się bardzo powszechne a ich ceny są atrakcyjne. Są to niewielkie odkurzacze, które samodzielnie odkurzają nasz dom. Wystarczy je tylko postawić na podłodze i włączyć. Podczas gdy robot odkurza, my możemy iść na zakupy. Urządzenie automatycznie wyznacza sobie trasę, omija wszelkie przeszkody i bardzo dokładnie sprząta. Wiele modeli potrafi też samodzielnie doładować akumulatory, gdy będzie taka potrzeba.

Nowe „stworzenie” w domu zapewne wzbudzi ciekawość twojego kota. Jednak po pewnym czasie z pewnością się do niego przyzwyczai. Jest też szansa na nagranie zabawnych filmów z Twoim kotem na YouTube.

Odkurzacz do sierści

dzień kota prezent

Jeśli nie jesteś fanem nowinek technicznych, to zawsze możesz kupić klasyczny odkurzacz. Jednak w przypadku posiadania kota, warto kupić urządzenie wyposażone w akcesoria przystosowane do usuwania sierści z dywanów i wykładzin. Są to najczęściej tak zwane turboszczotki. Posiadają one obrotowy wałek z twardym włosiem, który podczas odkurzania dosłownie czesze dywan, usuwając z niego wplątaną sierść. Wałek ten napędzany jest pędem powietrza wsysanego do odkurzacza.

Podobną rolę pełni też elektroszczotka. Różnica jest taka, że elektroszczotka nie wykorzystuje ciągu powietrza, tylko posiada własny silniczek, który napędza wałek. Dzięki temu nie traci ona na mocy w przypadku zmniejszenia siły ssania.

Pralka z funkcją pupil

dzień kota jak świętować

Nasz kot zapewne całkowicie zignoruje prezent w postaci pralki, ale za to nam bardzo przyda się urządzenie, które potrafi skutecznie usuwać sierść z ubrań czy pościeli. Na rynku są dostępne takie pralki. Urządzenia te posiadają tak zwaną funkcję pupil. Zasada działania jest tu bardzo pomysłowa. Otóż sierść jest o tyle trudnym przeciwnikiem, że mocno wbija się w tkaninę i podczas prania trudno ją usunąć.

W przypadku uruchomienia funkcji pupil, podczas płukania woda podgrzewana jest do odpowiednio wysokiej temperatury. To rozluźnia włókna tkaniny, dzięki czemu powbijana w nią sierść jest łatwiej usuwana. Cykle płukania powtarzane są kilkakrotnie, aż do uzyskania idealnego efektu.

Telefon z dobrym aparatem

kot selfie

Internet pełen jest zdjęć i wideo z kotami. Nic w tym dziwnego, bo te zwierzaki są wręcz stworzone do robienia im nagrań. Twój kot także zasługuje na to, by dać mu szanse na zostanie gwiazdą Instagrama. Ale w tym celu musisz mieć dobry aparat. Dzięki niemu doskonałe zdjęcia już po kilku sekundach mogą trafić do mediów społecznościowych, gdzie z pewnością otrzymasz komentarze od znajomych, którzy będą zachwycać się twoim zwierzakiem.

Jak zrobić dobre zdjęcia smartfonem? Przede wszystkim pamiętajmy o najważniejszych zasadach kadrowania. W wielu aparatach jest specjalna funkcja siatki, która dzieli kadr na dziewięć prostokątów. Fotografowany obiekt powinien być umieszczony na przecięciu tych linii. Przy fotografowaniu starajmy się też nie korzystać z cyfrowego zoomu i pamiętajmy też o czyszczeniu obiektywu.

Świętowanie z kotem

Na światowym dniu kota skorzystać mogą zarówno nasze koty jak i wszyscy domownicy. Przygotujmy się więc odpowiednio do tego święta. Zastanówmy się nad odpowiednimi prezentami, które zadowolą naszego futrzastego przyjaciela. Z pewnością zrewanżuje się nam, ogrzewając nas w chłodne dni i mrucząc usypiająco w chłodne, zimowe wieczory.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.