Search icon

“Dżentelmen w Moskwie” – Ewan McGregor gwiazdą serialu SkyShowtime. Kiedy premiera?

16.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Dżentelmen w Moskwie” – Ewan McGregor gwiazdą serialu SkyShowtime. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Serwis SkyShowtime coraz śmielej rozbudowuje swoją bibliotekę filmów i seriali. Wśród dobrze zapowiadających się nowości platformy znalazł się m.in. “Dżentelmen w Moskwie”. Co już o nim wiadomo?

Dżentelmen w Moskwie – o czym jest nowy serial SkyShowtime?

“Dżentelmen w Moskwie” to nowy, brytyjski dramat historyczny w odcinkach, który już niebawem zadebiutuje na SkyShowtime. Platforma zapowiada miniserial następującymi słowami: 

W serialu »A Gentleman in Moscow« (»Dżentelmen w Moskwie«) Ewan McGregor (seria »Star Wars«, »Halston«, »Trainspotting«) wciela się w hrabiego Aleksandra Rostowa, który po rewolucji bolszewickiej odkrywa, że z powodu swojego pochodzenia klasowego i przeszłości znalazł się po niewłaściwej stronie historii. Radziecki sąd daruje mu życie, ale zsyła go do maleńkiego pokoju na strychu wytwornego hotelu Metropol. Jeśli hrabia stamtąd wyjdzie, czeka go egzekucja. Za murami hotelu mijają burzliwe lata i dekady historii Rosji. W swym więzieniu Rostow nie może ich obserwować, za to otwiera się przed nim znacznie ciekawszy świat odkryć duchowych. Budując nowe życie w hotelowym odosobnieniu, poznaje prawdziwą wartość przyjaźni, rodziny i miłości.

Oficjalny zwiastun produkcji znajdziecie poniżej. Nie brak w nim uniwersalnych przesłań i humoru, z pomocą którego bohater radzi sobie w chwilach największych, życiowych prób. Jeśli odpowiada Wam taki kierunek produkcji kostiumowych, zdecydowanie warto się zainteresować: 

Dżentelmen w Moskwie – obsada i twórcy 

Kolejnym atutem serialu jest pierwszoplanowa rola Ewana McGregora, który daje się poznać jako tytułowy dżentelmen. Na ekranie pojawiają się także m.in.: Mary Elizabeth Winstead (“Ahsoka”, “Kate”, “Birds of Prey”) w roli aktorki Anny Urbanovej; Alexa Goodall (“The Devil’s Hour”, “Lockwood and Co”) w roli niezwykłej młodej przyjaciółki hrabiego, Niny; Johnny Harris (“Without Sin”, “This is England ’86”) w roli skonfliktowanego funkcjonariusza tajnej policji Osipa oraz Fehinti Balogun (“Dune”, “I May Destroy You”) w roli Mishki, najlepszego przyjaciela hrabiego ze studiów.

Showrunnerem serialu jest Ben Vanstone (“All Creatures Great and Small”, “The Last Kingdom”).

Kiedy premiera na SkyShowtime?

Pierwsze trzy odcinki produkcji zadebiutują w serwisie 18 kwietnia, a pozostałe pięć będą stopniowo dołączać do nich co tydzień. 

Źródło: SkyShowtime

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.