Jak włączyć i wyłączyć dymki czatu na Messengerze?

19.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Jak włączyć i wyłączyć dymki czatu na Messengerze?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Korzystanie z komunikatora Messenger raczej nie powinno nikomu sprawiać trudności, bo jest proste i intuicyjne. Wysyłanie i odbieranie wiadomości od swoich znajomych lub członków rodziny może być jednak łatwiejsze – wystarczy tylko poznać dymki czatu. Czym one tak właściwie są, na jakich urządzeniach są dostępne i przede wszystkim – jak je włączyć? Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci obsługiwać dymki Messengera.

Czym są dymki czatu w Messengerze?

Dymki czatu Messenger (tzw. Chat Heads) to nic innego, jak funkcja, która umożliwia pisanie z innymi, przy jednoczesnym korzystaniu z innych aplikacji. Kółko ze zdjęciem rozmówcy możesz dowolnie przesuwać po ekranie, aby nie zasłaniało innych treści, jak i z łatwością usunąć po zakończeniu konwersacji.

dymki czatu na messenger

Dzięki temu nie musisz po otrzymaniu nowej wiadomości za każdym razem uruchamiać Messengera czy minimalizować innej aplikacji.

Obsługa dymków jest bardzo prosta – aby zobaczyć otrzymaną wiadomość, trzeba tylko kliknąć w miniaturkę ze zdjęciem kontaktu. Pojawi się wówczas czat z danym użytkownikiem lub grupą. Po przeczytaniu i/lub udzieleniu odpowiedzi wystarczy kliknąć ponownie w awatar, by czat zniknął i został tylko dymek.

Na jakich urządzeniach są dostępne dymki czatu?

Aplikacja Messenger dostępna jest zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach z systemem Windows oraz Macach. Niezależnie od tego, czy korzystasz z komunikatora na telefonie z Androidem czy iOS lub w wersji desktopowej, możesz bez problemu skomunikować się z innymi.

Niestety, funkcja dymków czatu nie jest dostępna na każdym urządzeniu.  Można ją znaleźć przede wszystkim na smartfonach z systemem Android. Co jednak w przypadku systemu iOS? Jak włączyć dymki czatu w Messengerze na iPhone i czy to w ogóle możliwe?

Czy dymki czatu Messenger są dostępne na iPhone?

Jeśli chodzi dymki czatu Messenger, iPhone’y niestety nie umożliwiają swoim użytkownikom korzystania z tej funkcji. W systemie Apple dymki mogą pojawiać się tylko podczas korzystania z aplikacji Facebook, zatem nie zobaczysz ich na swoim ekranie głównym.

W ubiegłym roku jednak pojawiła się dobra informacja dla posiadaczy komputerów Mac. Zaktualizowana wersja Facebook Messenger na systemy Apple pokazuje ostatnie kontakty w prawym dolnym rogu ekranu, a kliknięcie dowolnego z nich natychmiast otwiera okno czatu.

dymki messenger

Jak włączyć dymki czatu na Messengerze?

W wersji Messengera na smartfony z systemem Android, włączenie dymków czatu jest bardzo proste:

  1. Uruchom aplikację Messenger.
  2. Przejdź do ustawień swojego profilu użytkownika (lewy górny róg ekranu, obok Twojej nazwy).
  3. Prawie na samym dole dostępnych opcji znajduje się funkcja Dymki czatu – kliknij w nią i gotowe – dymki czatu powinny być teraz dostępne.

Niekiedy konieczne będzie też włączenie opcji w ustawieniach telefonu “Zezwól na przeciąganie nad innymi aplikacjami”, aby funkcja działała prawidłowo.

Jak wyłączyć dymki czatu w Messengerze?

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz wyłączyć w aplikacji Messenger dymki czatu, wykonaj dokładnie takie same czynności, jak w przypadku włączania funkcji. Oto krótka instrukcja:

  1. Przejdź do aplikacji Messenger na swoim telefonie.
  2. Kliknij w ustawienia (lewy górny róg ekranu obok Twojej nazwy użytkownika).
  3. Znajdź opcję Dymki czatu i w nią kliknij, by ją wyłączyć.
messenger dymki czatu

Kwadratowe dymki Messengera – o co chodzi?

To, w jaki sposób działa Messenger, zależy nie tylko od wersji programu, ale także systemu operacyjnego zainstalowanego na smartfonie. Duże problemy w działaniu aplikacji spowodowała wersja 11 Androida w telefonach Xiaomi z nakładką MIUI 12 i MIUI 12.5. W 2021 roku pojawiło się mnóstwo komentarzy niezadowolonych użytkowników posiadających smartfony chińskiego producenta, u których korzystanie z Messengera stało się bardzo problematyczne.

Dużym problemem stały się właśnie dymki czatu, które zmieniły się na kwadratowe i doprowadzały do zawieszania się apki w trakcie odczytywania i odpisywania na wiadomości. Ponadto, wielu użytkowników twierdziło, że pojawił się także problem z nakładaniem się klawiatury na pole tekstowe.

Co zrobić, jeśli na Twoim telefonie pojawiają się kwadratowe dymki Messenger? Xiaomi, z niektórymi wersjami systemu Android oraz aplikacji, pozwala na zmianę ich wyglądu. Aby tego dokonać należy:

  1. Włączyć Messengera.
  2. Przejść do ustawień i wyszukać ikonkę Dymki chatu.
  3. Jeśli to możliwe – zmienić ustawienia na tzw. bąbelki, by wyświetlały się tylko zdjęcia profile osób, które do Ciebie napisały.

Jeśli jednak Twoja wersja Androida, jak i Messengera nie pozwala na takie zmiany, drugim sposobem na usunięcie kwadratowych dymków czatu będzie usunięcie zaktualizowanej wersji aplikacji i pobranie wcześniejszej (np. ze sprawdzonego źródła, jakim jest APK Mirror) – w przypadku telefonów Xiaomi z Androidem 11 będzie to wersja 266 lub starsza. Warto też pamiętać, aby ręcznie wyłączyć automatyczne aktualizacje dla Messengera w Sklepie Play.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.