Dyktafon online – darmowe rejestratory dźwięku i narzędzia do nagrywania głosu online

23.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Dyktafon online – darmowe rejestratory dźwięku i narzędzia do nagrywania głosu online
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dyktafon online to niezbędne narzędzie dla każdej osoby, która chciałaby nagrywać dźwięk ze swojego komputera. Powodów, by to robić, jest mnóstwo – od konieczności robienia notatek głosowych, po przygotowanie podcastu. Na szczęście wybór odpowiedniego oprogramowania bez konieczności instalacji jest dość szeroki. Zastanawiasz się, jak nagrywać dźwięki online? Wybraliśmy 5 najlepszych narzędzi, z których możesz wygodnie korzystać w przeglądarce.

Jak działa rejestrator dźwięku online?

Dyktafony online są bardzo proste w obsłudze – nie potrzebujesz do korzystania z nich specjalistycznego sprzętu. Rejestratory wykorzystują mikrofon komputera do nagrywania głosu (możesz również skorzystać z zewnętrznego mikrofonu, jeśli zależy Ci na wyższej jakości dźwięku), a następnie zapisują to nagranie w chmurze lub pamięci urządzenia lokalnego.

Wybierając jedno z dostępnych w Internecie narzędzi, najpierw musisz zezwolić stronie na dostęp do mikrofonu. Następnie witryna zacznie nagrywać Twój głos, wyświetlając np. wizualną reprezentację fal dźwiękowych, co pomaga mieć pewność, że mówi się wystarczająco głośno i wyraźnie, by dyktafon online wychwycił głos.

Niektóre rejestratory pozwolą Ci w trakcie rejestrowania dźwięku pauzować lub odsłuchiwać fragmenty nagrania przed dalszą pracą.

Po zakończeniu nagrania zazwyczaj można je zapisać, pobrać najczęściej w formacie mp3 lub udostępnić w mediach społecznościowych. Niektóre bardziej zaawansowane narzędzia pozwalają również na jego edycję, np. możliwość przycięcia wybranych fragmentów.

Najlepsze dyktafony online

Online Voice Recorder – prosty rejestrator głosu online

online voice recorder - prosty rejestrator dźwięku online
Online Voice Recorder

Online Voice Recorder to całkowicie darmowy dyktafon online, z którego można korzystać bezpośrednio w przeglądarce. Nagrany dźwięk możesz następnie odtworzyć i dowolnie przyciąć, aby uzyskać jedynie te fragmenty, które są Ci potrzebne. Następnie nagranie pobierzesz w formacie mp3 na swoje urządzenie. Co ważne, dyktafon online pozwala dostosować ustawienia mikrofonu oraz automatycznie wykrywa ciche fragmenty, zarówno na początku, jak i na końcu nagrania i je usuwa.

Vocaroo – darmowy rejestrator audio

Vocaroo – darmowy rejestrator audio
Vocaroo

Vocaroo to bardzo proste narzędzie dla osób, które nie potrzebują wielu dodatkowych funkcji (jak np. przycinanie nagrania), a jedynie chcą nagrać swój głos. Program jest łatwy w obsłudze – wystarczy tylko rozpocząć nagrywanie, a następnie zapisać i udostępnić (między innymi na Facebooku, Twitterze czy WhatsApp) lub pobrać na swój komputer w formacie MP3. Vocaroo umożliwia też wgranie swojego nagrania audio z dysku, by następnie w łatwy sposób udostępnić go online na innych serwisach.

Rev – rejestrator dźwięku online z dodatkowymi funkcjami

Rev – rejestrator dźwięku online z dodatkowymi funkcjami
Rev

Rev to darmowy dyktafon online, dzięki któremu nagrasz dźwięk, a następnie pobierzesz go na swoje urządzenie w formacie mp3. W trakcie możesz spauzować i przesłuchać nagranie, a następnie je wznowić lub usunąć.

Narzędzie oferuje też dodatkowe, płatne funkcje, tak jak np. transkrypcja tekstu (1,50$ za jedną minutę – jeśli za realizację będzie odpowiadać człowiek oraz 0,25$ w przypadku automatycznej zmiany mowy na tekst). Z Rev możesz korzystać nie tylko w przeglądarce, ale też pobrać aplikację na swój telefon z systemem Android oraz iOS.

SpeakPipe – łatwe nagrywanie dźwięku z komputera online

SpeakPipe – łatwe nagrywanie dźwięku z komputera online
SpeakPipe

SpeakPipe to darmowe narzędzie do nagrywania głosu online. Przed rozpoczęciem korzystania z tego narzędzia należy założyć darmowe konto. Następnie wystarczy tylko rozpocząć nagrywanie, aby zapisać je na swoim dysku lub udostępnić w mediach społecznościowych. SpeakPipe w darmowej wersji oferuje możliwość zarejestrowania 30 nagrań i 100 MB pojemności. Płacąc za wersję Gold lub Premium uzyskasz już minimum 50 GB oraz nielimitowaną możliwość nagrywania wiadomości głosowych.

Veed.io – profesjonalny rejestrator audio online

Veed.io – profesjonalny rejestrator audio online
Veed

Veed.io to narzędzie, które umożliwia nagrywanie głosu online, oferując przy tym wiele innych przydatnych funkcji. Dzięki tej aplikacji nie tylko zarejestrujesz dźwięk (jedna sesja – maksymalnie 60 minut) i go pobierzesz w formacie mp3, ale też możesz stworzyć do niego film, by opublikować go np. na YouTube. W Veed.io dodasz między innymi napisy, tło, slajdy oraz inne elementy, takie jak np. emoji czy animacje. To kompleksowe narzędzie dla osób, które nagrywają głos, by potem wykorzystać go do swojego projektu.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.