Search icon

Dune: The Sisterhood – prace na planie rozpoczęte! Co wiadomo o prequelu Diuny?

24.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Dune: The Sisterhood – prace na planie rozpoczęte! Co wiadomo o prequelu Diuny?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Prace na planie prequela “Diuny” – “Dune: The Sisterhood” – właśnie wystartowały. Z tej okazji przygotowaliśmy podsumowanie informacji na temat nadchodzącej premiery na platformie HBO Max.

Dune: The Sisterhood – start prac na planie  

Początek prac na planie “Dune” The Sisterhood” ogłosił właśnie reżyser dwóch pierwszych odcinków serialu – Johan Renck:

W tym dniu rozpoczynamy kręcenie filmu »Diune: The Sisterhood« dla HBO Max. Poprzez machinacje mające miejsce tysiące lat przed historią, którą wszyscy znacie, docieramy do zakonu, który pewnego dnia zostanie nazwany Bene Gesserit. Powiedz to ze mną: »Nie mogę się bać. Strach jest zabójcą umysłu. Strach jest małą śmiercią, która przynosi całkowite zatarcie«.

Dune: The Sisterhood - start prac na planie

Podobnie jak w przypadku filmu “Diuna 2” zdjęcia do “Dune: The Sisterhood” powstają w Budapeszcie (co powodowane jest m.in. preferencyjnymi warunkami finansowymi dla zagranicznych ekip filmowych). 

Na planie spotkają się m.in. Emily Watson (“Przełamując fale”, “Lewy sercowy”, “Czerwony smok”), Shirley Henderson (“Harry Potter i Komnata Tajemnic”, “Bridget Jones”, “Hamish Macbeth”), Indira Varma (“Gra o tron”, “Obi-Wan Kenobi”) oraz Travis Fimmel (“Wikingowie”, “Wychowane przez wilki”).

Twórczynią serialu jest Diane Ademu-John (“The Originals”, “Pamiętniki wampirów”, „Nawiedzony dwór w Bly”, „Imperium”). Produkcja wykonawcza pozostaje zaś po stronie Denisa Villeneuve’a, Jona Spaihtsa, Scotta Z. Burnsa, Matthew Kinga, Johna Camerona, Cait Collins, Briana Herberta, Byrona Merritta oraz Kim Herbert.

Dune: The Sisterhood – o czym opowie nowość HBO Max?

Nowy serial HBO Max bazuje na powieści autorstwa Briana Herberta i Kevina J. Andersona pt. “Zgromadzenie żeńskie z Diuny”. Tym samym przenosimy się o 10 000 lat wstecz względem wydarzeń znanych z dzieła Franka Herberta.

Bohaterkami tej historii są siostry z rodu Harkonnenów, mierzące się z zagrożeniem mogącym przesądzić o kresie ludzkości. Koniec końców doprowadza to do powstania legendarnego Bene Gesserit – jednego z głównych ośrodków władzy w uniwersum “Diuny”. 

Dune: The Sisterhood – kiedy premiera?

Na tę chwilę dokładna data premiery serialu nie jest znana. Wiadomo za to, że zadebiutuje on w streamingu, na łamach HBO Max

Źródło: instagram.com/johanrenck, Collider, materiały prasowe

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.