DuckAssist to inteligentne i bezpieczne wsparcie AI w wyszukiwarce DuckDuckGo

16.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
DuckAssist to inteligentne i bezpieczne wsparcie AI w wyszukiwarce DuckDuckGo
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od czasu debiutu chatbota ChatGPT rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję coraz częściej trafiają do różnych aplikacji. Wśród nich są oczywiście również wyszukiwarki internetowe. Jedną z nich jest DuckDuckGo, do której właśnie zawitała nowa funkcjonalność. DuckAssit ma być asystentem gwarantującym użytkownikowi pełne bezpieczeństwo. Czy ma szansę konkurować z Microsoft Bing i Google Chrome z Bard SI?

Co to jest DuckDuckGo?

W ostatnim czasie sporą popularność cieszy się wyszukiwarka z głową kaczki w logo. Czym jest DuckDuckGo? Aplikacja nie bez powodu trafiła do rankingu najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych w 2023 roku. Jest intuicyjna w obsłudze i przede wszystkim zapewnia użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa.

DuckAssist w DuckDuckGo

Najnowszą funkcjonalnością wyszukiwarki internetowej DuckDuckGo jest inteligentny asystent. DuckAssist ma się jednak znacznie różnić od znanych już narzędzi Microsoftu lub Google. Zdaniem twórców narzędzia, lepszym rozwiązaniem od nieorganicznego dostępu sztucznej inteligencji do zasobów Internetu, jest nieco odmienne podejście.

DuckAssist korzysta ze sprawdzonych źródeł. Mowa między innymi o Wikipedii, czy źródłach encyklopedycznych. Uruchomienie funkcji możliwe jest po wciśnięciu ikony w oknie wyszukiwarki.

DuckAssit ma korzystać z wydzielonej części danych. Powinno to pozwolić uniknąć sytuacji, jakie spotkały niektórych użytkowników Microsoft Bing. Używany tam chatbot w skrajnych przypadkach obrażał swojego rozmówcę lub generował nieco „podejrzane” treści. Nieco dziwne zachowania obserwujemy też w przypadku popularnego ChatGPT.

To właśnie na tym narzędziu oparta jest funkcjonalność DuckAssist. W porównaniu z ChatGPT DuckDuckGo korzysta jednak z mniejszego, ale lepiej sprawdzonego zbioru danych.

Ponadto użytkownik wyszukiwarki DuckDuckGo nie może porozmawiać z chatbotem. DuckAssit służy więc wyłącznie do podpowiadania różnych treści i odpowiadania na zadane pytania. Możemy też otrzymać streszczenie wybranego materiału.

DuckAssist w DuckDuckGo

Kiedy DuckAssist będzie dostępny dla wszystkich użytkowników?

Podpowiedzi DuckAssist mogą się pojawić, choć zapewne tylko w niektórych przypadkach. Pytania wpisywane w wyszukiwarce DuckDuckGo powinny być krótkie i dość zwięzłe. Wtedy w miejscu tradycyjnych wyników wyszukiwania mamy szansę zobaczyć wiarygodne i rzetelne treści, jak na poniższym przykładzie:

DuckAssist w DuckDuckGo
Przykład użycia DuckAssist

Obecnie trwają testy inteligentnego asystenta. Funkcjonalność DuckAssist trafi do szerokiego grona odbiorców w późniejszym czasie. Nie znamy jeszcze konkretnego terminu.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.