„Duchy w Wenecji” z szybką premierą na Disney+

21.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Duchy w Wenecji” z szybką premierą na Disney+
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Miłośnicy Agathy Christie i Herkulesa Poirot mogą już się szykować na domowy seans z Disney+. Do biblioteki serwisu zmierza bowiem najnowszy film z kryminalnej serii – “Duchy w Wenecji”. Kiedy premiera? 

Kiedy Duchy w Wenecji na Disney+?

Po wrześniowej premierze kinowej przyszła pora na tę w formacie VOD. “Duchy w Wenecji” trafią do biblioteki Disney+ 22 listopada 2023 roku, zatem dwa miesiące po wielkoekranowym debiucie. O czym opowiedzą? 

Duchy w Wenecji – o czym opowiada film? 

“Duchy w Wenecji” to ekranizacja powieści Agathy Christie pt. “Wigilia Wszystkich Świętych”. To też trzeci z serii filmów, która przenosi na ekran jej twórczość, a której reżyserem i pierwszoplanowym aktorem jest Kenneth Branagh. W przeciwieństwie do poprzedników – “Morderstwa w Orient Expressie” i “Śmierci na Nilu” – “Duchy w Wenecji” sięgają jednak po elementy horroru i wątki paranormalne. Podążając za oficjalnym opisem produkcji: 

Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Wenecji w wigilię Wszystkich Świętych. Herkules Poirot, spędzający dobrowolnie emeryturę w najwspanialszym mieście świata, bierze udział w seansie spirytystycznym odbywającym się w popadającym w ruinę pałacu. Kiedy jeden z uczestników spotkania zostaje zamordowany, detektyw będzie zmuszony rozwiązać zagadkę jego śmierci, zagłębiając się w świat cieni i tajemnic nawiedzonej posiadłości.

A tak “Duchy w Wenecji” prezentują się na oficjalnym zwiastunie:

Obsada i twórcy 

Kenneth Branagh miał okazję pracować na bazie scenariusza autorstwa nominowanego do Oscara Michaela Greena. Razem z Judy Hofflund wyprodukował też film. Jego producentami wykonawczymi są zaś Louise Killin, James Prichard, Ridley Scott, Simon Kinberg i Mark Gordon.

W obsadzie znaleźli się także: Kyle Allen, Camille Cottin, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly, Riccardo Scamarcio i Michelle Yeoh.

Źródło: 20th Century Studios Polska

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.