Dramox – teatr online już dostępny w Polsce! Co oferuje i w jakiej cenie?

11.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Dramox – teatr online już dostępny w Polsce! Co oferuje i w jakiej cenie?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Właśnie zawitała u nas platforma Dramox. Polska to kolejny po Czechach, Słowacji i Ukrainie kraj, gdzie jest ona dostępna. Tym samym przedstawienia teatralne z całego świata, w tym rodzime projekty, znajdziecie w jednym miejscu w odsłonie VOD. Co konkretnie oferuje usługa i w jakiej cenie? 

Dramox – teatr we własnym domu

Dramox to koncepcja naszych południowych sąsiadów. Czesi wpadli na pomysł zaproponowania widzom alternatywnej formy teatralnych wrażeń dwa lata temu, w czasie pandemii.

Przechodząc do konkretnych nazwisk, to projekt, za którym stoją mający już spore doświadczenie w IT: Radim Horak (Weemazz 2.0), Martin Zavadil oraz Martin Hajek (FlashScore). 

W ich zamyśle Dramox miał być platformą na kształt najpopularniejszych serwisów VOD. Tym razem jednak w bibliotece serwisu miały znaleźć się spektakle teatralne, baletowe i kabaretowe z różnych zakątków świata. W konsekwencji serwis nie tylko czyni teatr czymś bardziej dostępnym, ale przekracza też granice geograficzne i kulturowe. 

dramox oferta

Dramox – oferta 

Dzięki serwisowi możecie zasiąść na widowni zagranicznych teatrów, nie ruszając się z własnego domu. English National Ballet i “Giselle”, Le Théâtre Libre i “The Opera Locos”, Los Angeles Opera i “Gianni Schicchi” – dzieła te dostępne są teraz na wyciągnięcie ręki. 

W ofercie znajdziecie również polskie tytuły, wśród nich zaś przedstawienia offowej grupy “Potem-o-tem” (“Gluten Sex”), repertuar Sopockiego Teatru Tańca (“DOMówka”, “manRay. Barbarzyńca”), Teatru PAPAHEMA (“Proces. Rekonstrukcja”), Teatru Collegium Nobilium, Teatru Animacji w Poznaniu czy Państwowego Teatru Lalki „Tęcza”. 

Dramox - spektakle

Ile kosztuje abonament Dramox?

Platforma działa na zasadzie odnawialnej subskrypcji, której cena wynosi odpowiednio 39 złotych za miesiąc lub 390 zł w przypadku zdecydowania się na wykupienie usługi na cały rok. W tym ostatnim przypadku przez dwa miesiące korzystacie z serwisu za darmo. 

Źródło: Dramox, e-teatr.pl, zdjęcie główne: eu.community.samsung.com

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
VOD
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.