“Doppelgänger. Sobowtór” powraca jako serial w serwisie Max

04.07.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Doppelgänger. Sobowtór” powraca jako serial w serwisie Max
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Doppelgänger. Sobowtór” powraca w serialowej odsłonie. Licząca cztery odcinki, polska produkcja z Jakubem Gierszałem w roli głównej trafia do biblioteki platformy Max.

Serial Doppelgänger. Sobowtór wkrótce w serwisie Max 

Debiutujący przed rokiem film “Doppelgänger. Sobowtór” w reżyserii Jana Holoubka spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków i widowni. Tytuł zgromadził na swoim koncie 5 nagród indywidualnych podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz 13 nominacji do 26. Polskich Nagród Filmowych Orły. Laureatem tego ostatniego trofeum za najlepszą drugoplanową rolę męską został Tomasz Schuchardt – ekranowy Jan Bittner. 

Zachęt do dalszych starań było więc całkiem sporo, a ich efekty będziemy mogli podziwiać już za chwilę. Powstał bowiem serial “Doppelgänger. Sobowtór”, rozwijający historię opowiedzianą w filmowej odsłonie tego samego tytułu. Jak można przeczytać w jego oficjalnym opisie: 

Czteroodcinkowy thriller psychologiczny »Doppelgänger. Sobowtór« to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia agenta służb specjalnych, który kradnie tożsamość innemu mężczyźnie. Udając kogoś, kim nie jest, robi karierę szpiegowską […]. 

Akcja serialu rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny na przełomie lat 70. i 80. Hans Steiner (Jakub Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje mu ówczesny świat zachodni. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku i pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.

W serialu podniesiono nowe wątki, takie jak życie Hansa Steinera w Polsce, patriotyczna historia rodziny Jana Bitnera oraz wyzwania, jakich przysporzyło mu życie w systemie komunistycznym. Możecie też liczyć na bardziej rozbudowane zakończenie tej, inspirowanej faktami opowieści.

Serial Doppelgänger. Sobowtór – obsada

Obsadę serialu współtworzą: Jakub Gierszał, Tomasz Schuchardt, Andrzej Seweryn, Wiktoria Gorodeckaja, Katarzyna Herman, Sławomira Łozińska, Krzysztof Dracz, Adam Ferency, Zofia Stafiej, Emily Kusche, Joachim Raaf, Jessica McIntyre oraz Nathalie Richard.

Serial wyreżyserował Jan Holoubek (“25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, “Rojst”, “Wielka woda”), który u boku Andrzeja Gołdy (“25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, “Pan T.”, “Pakt”) pracował również nad scenariuszem do niego.

Kiedy premiera w Max? 

Tytuł trafi do biblioteki platformy Max 5 lipca 2024 roku. 

Źródło: Max

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.