Czy koreańska wersja Domu z papieru przebije popularnością oryginał?

04.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Czy koreańska wersja Domu z papieru przebije popularnością oryginał?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dom z papieru jest jednym z z flagowych seriali Netflix. W kilku wypuszczonych jak dotąd sezonach mogliśmy śledzić poczynania Profesora i jego ekipy. Tłem akcji serialu był napad stulecia, pełen szokujących rozwiązań i niespodziewanych zwrotów akcji. Tym razem Netflix nie pokaże nam kontynuacji losów Alvaro Morte, Palermo, Tokyo Rio i pozostałych członków grupy próbującej ukraść prawdziwy skarb. Dom z papieru: Korea przenosi akcję do Korei Południowej, a w kolejnym „największym skoku stulecia” wezmą udział zupełnie nowe postacie.

Dom z papieru: Korea

Nowy serial – Dom z papieru: Korea to remake oryginalnej, hiszpańskiej produkcji Netflixa. Zobaczymy tam podejście do produkcji podobne do oryginalnej wersji. Akcja toczy się więc wokół napadu. Nie jest to zwykły skok na bank, a prawdziwa napaść stulecia. Grupa złodziei przygotowuje się doskonale do swojego zadania, a rozmach napadu przysparza im sporo fanów w społeczeństwie.

W Dom z papieru: Korea miejscowi aktorzy grają znanych z pierwowzoru bohaterów.

Za wymyślenie planu i napadu i koordynację zadań poszczególnych bohaterów znów odpowiedzialny jest Profesor. Tym razem gra go jednak Yoo Ji-Tae. Towarzyszą mu Berlin (Park Hee-Soo), Tokyo (Jeon Jong-seo), Denver (Kim Ji-hoon), Moskwa, Nairobi, Oslo i Helsinki. Znów spotkamy się więc ze znanymi już bohaterami, tym razem ich rolę odegrają jednak południowokoreańscy aktorzy.

dom z appieru korea

Alex Pina czuwa nad zgodnością z oryginałem

Aby całość jak najbardziej odzwierciedlała charakter hiszpańskiej wersji serialu, dyrektorem wykonawczym został Alex Pina. Świetny ruch Netflixa – był on przecież odpowiedzialny za powstanie hiszpańskojęzycznej wersji. Co ciekawe, w przeszłości Alex Pina chwalił już koreańskie kino. Wspomniał o jego stałym rozwoju, a także o sporej rozpoznawalności na całym świecie (przykład: The Squid Games).

Ciekawym nawiązaniem do serii „La Casa el Papel” jest zmiana wyglądu masek, które bohaterowie noszą w trakcie napadu. Teraz przybiorą bardziej orientalnego wyglądu.

dom z appieru korea

Netflix chce w 100% wykorzystać popularność Domu z papieru

W sieci pojawiły się już zapowiedzi nakręcenia serialu o jednym z bohaterów pierwszej wersji „La Casa de Papel„. Mowa o spin-offie z udziałem Berlina, granego przez Pedo Alonso. Jego rola w „Domu z papieru” była na tyle udana, że producenci poświęcą mu własny sezon. Na premierę tego serialu Netflixa musimy jednak poczekać prawdopodobnie do 2023 roku.

Kiedy premiera Dom z papieru: Korea?

Zgodnie z zapowiedziami Netflix, premiera serialu odbędzie się 24 czerwca 2022 roku. Już teraz jednak możemy zobaczyć pierwszy trailer serialu.

Może Cię zainteresować:

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.