Dokument Hideo Kojima: Connecting Worlds już dostępny w Disney+

08.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Dokument Hideo Kojima: Connecting Worlds już dostępny w Disney+
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Hideo Kojima: Connecting Worlds” – film dokumentalny, poświęcony jednej z największych postaci w świecie gamingu – jest już dostępny w Disney+. O czym opowiada? 

Hideo Kojima: Connecting Worlds w Disney+

“Hideo Kojima: Connecting Worlds” to nowy, biograficzny film dokumentalny, śledzący drogę na szczyt tytułowego bohatera – człowieka stojącego m.in. za grami “Metal Gear Solid” i “Death Stranding” oraz jednej z najwybitniejszych person w świecie gamingu. Jak czytamy w oficjalnej zapowiedzi produkcji: 

Obraz wyreżyserowany przez Glena Milnera skupia się na okolicznościach powstania studia Kojima Productions, czyli szczytu kariery Hideo Kojimy. Ponadto, dokument ukazuje także pierwsze kroki legendarnego twórcy w branży gier komputerowych oraz wycinki z dzieciństwa, które wpłynęły na to, kim stał się w przyszłości.

Podczas seansu usłyszycie wypowiedzi osobistości, wśród których znaleźli się m.in.: Guillermo del Toro, Nicholas Winding Refn, Grimes, George Miller, Norman Reedus, Woodkid oraz Chvrches.

Serwis zapewnia, że kieruje tytuł do szerokiej publiki, nie ograniczającej się jedynie do grona fanów gamingu:

Ta fascynująca i pełna smaczków opowieść pochłonie nie tylko fanów gier wideo, ale także wszystkich zainteresowanych odkryciem, do czego może doprowadzić determinacja w podążaniu za swoją pasją

– czytamy. 

Jego oficjalny zwiastun prezentuje się następująco:

Hideo Kojima: Connecting Worlds – kiedy premiera w Disney+?

Dokument początkowo zadebiutował jedynie na wybranych rynkach i do samego końca nie mieliśmy pewności, czy znajdziemy go również w bibliotece polskiego Disney+. Wszystko zmieniło się 1 marca, kiedy to zasilił ofertę serwisu.

Niestety, film udostępniono bez polskiego lektora i napisów. Na ten moment możecie się z nim zapoznać w japońskiej (oryginalnej) i angielskiej wersji językowej.

Twórcy

Reżyserem produkcji jest Glen Milner (“The Stories: The Making of 'Rogue One: A Star Wars Story”, “Drzewo życia”). Zrealizowano ją we współpracy z PlayStation Productions.

Źródło: Disney+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.