Search icon

“Diuna: Proroctwo”: HBO Max prezentuje 1. zwiastun serialu o początkach Bene Gesserit

16.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Diuna: Proroctwo”: HBO Max prezentuje 1. zwiastun serialu o początkach Bene Gesserit
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W oczekiwaniu na premierę filmu “Diuna 2” w Max (dawne HBO Max), serwis prezentuje 1. zwiastun serialu “Diuna: Proroctwo”. Prequel widowiskowej serii Villeneuve’a będzie chciał dotrzymać jej kroku. Co już o nim wiadomo?

Diuna: Proroctwo – 1. zwiastun już dostępny 

Zapowiedziany przed kilkoma laty serial ze świata “Diuny” nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Platforma HBO Max postanowiła podzielić się z widzami 1. zwiastunem “Diuna: Proroctwo” – produkcji w 6 odcinkach, której akcję osadzono całe tysiąclecia przed narodzinami Paula Atrydy. 

Tytuł ukaże początki Bene Gesserit – żeńskiego zakonu, będącego jednym z głównych ośrodków władzy we wszechświecie wykreowanym przez Franka Herberta. Tym razem inspirację dla twórców serialu stanowi powieść autorstwa syna pisarza – Briana Herberta – oraz Kevina J. Andersona pt. “Zgromadzenie żeńskie z Diuny”.

W oficjalnym opisie serialu możemy przeczytać: 

»Diuna: Proroctwo« przedstawia losy dwóch sióstr Harkonnen, które walczą z siłami zagrażającymi przyszłości ludzkości. Kobiety zakładają legendarne zgromadzenie, które w przyszłości zasłynie jako zakon Bene Gesserit […]. Ambitna, uparta i silna Valya Harkonnen marzy o przywróceniu szlacheckiego statusu swojej rodzinie. Kiedy tragedia niszczy jej plany na przyszłość, bohaterka wybiera nową drogę, która zaprowadzi ją do słynnego zgromadzenia.

Poniżej znajdziecie zaś jego 1. zwiastun. Już od pierwszych chwil widać, że twórcy mierzą wysoko, oddając do Waszej dyspozycji kilka niezwykle klimatycznych i trzymających w napięciu scen:  

Diuna: Proroctwo – obsada i twórcy 

W obsadzie znaleźli się m.in.: Emily Watson i Olivia Williams na pierwszym planie oraz Travis Fimmel, Jodhi May, Mark Strong, Sarah-Sofie Boussnina, Josh Heuston, Chloe Lea, Jade Anouka, Faoileann Cunningham, Edward Davis, Aoife Hinds, Chris Mason, Shalom Brune-Franklin, Jihae, Tabu, Charithra Chandran, Emma Canning, Yerin Ha i Jessica Barden.

Showrunnerką produkcji została zaś Alison Schapker (“Lost: Zagubieni”, “Fringe: Na granicy światów”, “Westworld”).

Kiedy premiera? 

“Diuna: Proroctwo” zadebiutuje jesienią tego roku w serwisie Max. Dokładna data premiery serialu nie została jeszcze ujawniona. 

Źródło: HBO Max

Polecane telewizory

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.