Diuna 2 – zwiastun to prawdziwe widowisko! Data premiery potwierdzona

04.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Diuna 2 – zwiastun to prawdziwe widowisko! Data premiery potwierdzona
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pierwszy zwiastun “Diuna 2” jest już dostępny i zapowiada prawdziwe, kinowe widowisko. Akcja już teraz wylewa się poza mały ekran, a jeszcze w tym roku zobaczycie znacznie więcej. Oficjalna data premiery filmu Villeneuve’a potwierdzona!

Diuna 2 – zwiastun 

W sieci znajdziecie już pierwszy zwiastun “Diuna 2” – kontynuacji głośnej premiery kinowej z 2021 roku, przenoszącej na ekran powieść sci-fi Franka Herberta o tym samym tytule. Już przed dwoma laty, mimo pandemicznych realiów, można było mówić o spektakularnym sukcesie produkcji. Tym razem wszelkie okoliczności sprzyjają ku temu, aby jej sequel rozwinął skrzydła w pełni. 

Nadziei na to nie kryje reżyser – (niezmiennie) Denis Villeneuve – który jakiś czas temu zdradził, że:

Diuna 2 to napakowany akcją epicki film wojenny, mający w sobie dużo więcej luzu i tańca.

Od strony realizacyjnej sprzyja temu wykorzystanie kamer IMAX w większym zakresie, niż miało to miejsce za pierwszym razem:

Całość została nakręcona przy użyciu kamer IMAX. Jestem tym ogromnie podekscytowany, bo to jeszcze bardziej udoskonali stronę wizualną filmu. Pierwszą część zrealizowaliśmy w ten sposób tylko w 40 procentach – słyszymy.

Pierwsze efekty poczynionych zmian można już zobaczyć na łamach udostępnionego niedawno, niemal 2,5-minutowego trailera produkcji. Czas ten wystarczył, aby wprowadzić widzów na nowo w niepowtarzalny, gęsty klimat pustynnego Arrakis. Punktem kulminacyjnym zwiastuna uczyniono imponującą przejażdżkę Paula na czerwiu, będącą dla niego swoistym aktem inicjacji. Przypomnijmy, że film ukaże jego przemianę w Muad’Diba – przepowiedzianego w proroctwie wyzwoliciela ludu Diuny, Fremenów. 

Diuna 2 – obsada i twórcy 

“Diuna 2” przyniesie powrót na ekran obsady w składzie: Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Josh Brolin i Dave Bautista. Dołączą zaś do nich Florence Pugh (Irulana), Austin Butler (Feyd-Rautha Harkonnen), Christopher Walken (Shaddam IV) oraz Léa Seydoux (Lady Margot).

Za kamerą stanął ponownie Denis Villeneuve (“Nowy początek”, “Blade Runner 2049”, “Sicario”). 

Kiedy premiera? 

Data premiery “Diuna 2” została oznaczono na 3 listopada 2023 roku. Film zobaczycie w kinach. Tymczasem, warto powrócić pamięcią do pierwszej odsłony tytułu, którą znajdziecie w zasobach serwisu HBO Max.  

Źródło: Warner Bros., imdb.com, twitter.com/dunemovie

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.