“Diuna 2” w HBO Max – to już ostatni tak wielki tytuł z premierą w serwisie

20.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Diuna 2” w HBO Max – to już ostatni tak wielki tytuł z premierą w serwisie
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zgodnie z przewidywaniami “Diuna: Część druga” trafia do biblioteki HBO Max i będzie dostępna bez ograniczeń dla wszystkich subskrybentów platformy. Będzie to jeden z ostatnich tak wielkich tytułów z premierą w HBO Max.

Diuna: Część druga – oficjalna data premiery w HBO Max

“Diuna 2” to najgorętszy tytuł w tym roku. Ekranizacja drugiej części książki Franka Herberta szybko znalazła się na ustach całego świata, jakością przewyższając swojego, mierzącego wysoko poprzednika. Okazała się też niekwestionowanym sukcesem kasowym z wynikiem 710 644 358 dolarów globalnych wpływów, stając tym samym na czele zestawienia najbardziej dochodowych, tegorocznych produkcji. 

Biorąc to wszystko pod uwagę, trudno było się spodziewać szybkiej premiery filmu w streamingu. Nareszcie, po niemal trzech miesiącach od wielkoekranowego debiutu, “Diuna 2” będzie dostępna w VOD dla wszystkich subskrybentów HBO Max.

Termin ten jest nieprzypadkowy również z innego powodu. Sequel “Diuny” ma bowiem ścisły związek z promocją platformy Max – następcy HBO Max – którego polską premierę zapowiedziano na 11 czerwca. Czy będziemy musieli zatem jeszcze chwilę poczekać? – Całe szczęście nie. 

Podążając za oficjalną zapowiedzią, “Diuna 2” na HBO Max zadebiutuje już jutro, 21 maja, co zbiega się w czasie z pojawieniem się Max na pierwszych europejskich rynkach. 

Diuna 2 – fabuła

“Diuna 2” rozwija wątki, nakreślone przez pierwszą odsłonę serii w 2021 roku. Jej pierwszoplanowym bohaterem jest Paul Atryda (Timothée Chalamet), który dołącza do Fremenów, odkrywając w sobie powołanie do wyzwolenia ludu Diuny. Rozwija też więź z Chani (Zendaya), której poświęcono znacznie więcej czasu ekranowego aniżeli w części pierwszej. 

Oprócz Chalameta i Zendayi w obsadzie produkcji znaleźli się również Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Josh Brolin i Dave Bautista, do których dołączyli Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken oraz Léa Seydoux. 

Diuna 3 i Diuna: Proroctwo w drodze

Fani uniwersum Diuny mogą czekać na to i znacznie więcej. Jeszcze pod koniec 2023 roku Denis Villeneuve informował bowiem o końcowym etapie prac nad scenariuszem do filmu “Diuna 3”.

Niedawno opublikowano zaś pierwszy zwiastun serialu “Diuna: Proroctwo”, który pochyla się nad początkami Bene Gesserit. Premiera jesienią już w Max. 

Źródło: HBO Max

Polecane telewizory

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.