Disney+ zrobił prezent na „dzień Gwiezdnych Wojen”! Jest trailer „Obi-Wan Kenobi”

05.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Disney+ zrobił prezent na „dzień Gwiezdnych Wojen”! Jest trailer „Obi-Wan Kenobi”
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

4 maja został uznany dniem Gwiezdnych Wojen. Fani uniwersum Star Wars z całego świata dostali w tym roku niezły prezent od serwisu VOD Disney+. Jest nim premiera serialu Obi Wan Kenobi. Pojawi się na platformie już w tym miesiącu, a teraz możemy zobaczyć efektowny zwiastun.

Premiera serialu Obi Wan Kenobi na Disney+

Fani Gwiezdnych Wojen, ale też widzowie z całego świata z pewnością pamiętają film „Zemsta Sithów”. To właśnie w tej części sagi Anakin Skywalker przeszedł na ciemną stronę mocy. Po przemianie był znany jako Darth Vader. Obi-Wan Kenobi był obserwatorem wydarzeń. Nie mógł jednak powstrzymać przed nimi swojego przyjaciela i ucznia zarazem.

Premiera serialu Obi-Wan Kenobi
Plakat zapowiadający serial Obi-Wan Kenobi na Disney+

Akcja serialu „Obi-Wan Kenobi” zaczyna się na Tatooine 10 lat po „narodzinach” Dartha Vadera.

Gratką dla fanów serii jest obsada. W rolę Obi-Wana wciela się Ewan McGregor. Anakina Skywalkera – Dartha Vadera – zagra natomiast Hayden Christensen. To ci sami aktorzy, których pamiętamy ze srebrnego ekranu.

W serialu Disney+ Obi-Wan Kenobi wyrusza w podróż w celu wykonania misji. Na swojej drodze musi zmierzyć się nie tylko ze złowrogim Imperium. Spotka także byłych popleczników, którzy weszli na ścieżkę ciemnej strony mocy.

Obi Wan Kenobi

Obsada i premiera serialu

W obsadzie niekwestionowanymi gwiazdami są aktorzy znani z wcześniejszych filmów o Gwiezdnych Wojnach. McGregor i Christensen mają jednak doborowe towarzystwo. W serialu liczącym sześć odcinków zobaczymy także między innymi:

  • Indira Varma  – możecie ją kojarzyć z Gry o Tron (Ellaria Sand), czy Rzymu (Niobe)
  • Rupert Friend – rola Petera Quinna w Homeland
  • Moses Ingram – Jolene w Gambicie Królowej
  • i innych

W rolach ciotki i wuja Luka Skywalkera znów zobaczymy natomiast Bonnie Piesse i Joela Edgartona. Część z uważnych obserwatorów zapewne pamięta ich z Zemsty Sithów, czy Ataku Klonów. Za reżyserię odpowiada Deborah Chow – ma na koncie świetnie przyjęty serial The Mandalorian.

Premiera serialu Obi Wan Kenobi na Disney+ odbędzie się 27 maja.

Nieco ponad trzy tygodnie do premiery serialu to świetna wiadomość, polscy fani Star Wars muszą jednak jeszcze trochę poczekać. Platforma Disney+ będzie bowiem dostępna na Polskim rynku dopiero 14 czerwca. W momencie uruchomienia platformy VOD będą na niej dostępne pierwsze cztery odcinki. Emisja serialu ma natomiast miejsce w kolejne środy.

Zwiastun serialu Obi Wan Kenobi

Disney+ wypuścił zwiastun serialu Obi-Wan Kenobi. Co na nim zobaczyliśmy? Sceneria jest typowa dla sagi Gwiezdne Wojny. Są statki kosmiczne, setki strom trooperów (żołnierzy Imperium), czy zróżnicowane scenerie. Nie zabraknie oczywiście walk z użyciem miecza świetlnego.

Może zainteresują Cię także inne zapowiedzi filmów i seriali w VOD

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.