Search icon

Disney Plus w Polsce. W końcu poznaliśmy cenę i datę premiery

29.03.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Disney Plus w Polsce. W końcu poznaliśmy cenę i datę premiery
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wiele osób czeka na premierę Disney Plus w Polsce, ale niestety jeszcze trochę poczeka. Platforma miała być dostępna od 2021 roku, jednak ten amerykański serwis ma być dostępny w Polsce dopiero w 2022. Kiedy dokładnie ma odbyć się premiera platformy? Co będzie można na niej znaleźć i ile będzie kosztować? Na wszystkie te pytania uzyskasz odpowiedź w poniższym artykule.

Co to jest Disney+?

Platforma Disney+ będzie działała na podobnych samych zasadach co np. serwis streamingowy Netflix. Disney systematycznie poszerza swoją ofertę, dzięki czemu ma prawa nie tylko do własnych produkcji, ale również do tak znanych marek jak Pixar, National Geographic, Marvel, Star Wars oraz FOX.

disney plus

Disney+ pojawił się w stanach Zjednoczonych pod w listopadzie 2019 roku, a na rynku europejskim dostępny jest od marca 2020 roku. Niestety, mimo że usługa ta dostępna jest w Europie, to jednak nie we wszystkich państwach – w tym nie w Polsce.

Dziś platforma streamingowa Disney+ może pochwalić się prawie 120 milionami subskrybentów.

Co można obejrzeć na Disney+?

Filmy i seriale dostępne w serwisie Disney+ obejmują wyprodukowane w ostatnich latach, a też wiele klasyków, które ukazywały się w latach 50. czy 60. Dlatego też kino to przeznaczone jest nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin, które od czasu do czasu, chcą zrelaksować się podczas filmu familijnego.

Serwis oferuje przede wszystkim treści, które już zostały wyprodukowane przez Walt Disney Studios oraz Walt Disney Television, np. Król Lew czy Pocahontas. Oprócz tego to właśnie w Disney Plus można oglądać szalenie popularne filmy i seriale z uniwersum Marvela, Star Wars, a także produkcje Pixar.

Młodych użytkowników oraz ich rodziny ma zachęcić do użytkowania platformy Disney+ również dostęp do ekskluzywnych produkcji. Nie zabraknie pierwszych, oryginalnych seriali Disney+ np. The Mandalorian czy High School Musical. Autorskie firmy, takie jak m.in. Zakochany Kundel, też nie zostały pominięte. Na platformie Disney+ można znaleźć 5 głównych sekcji tematycznych:  Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic.

disney plus mandalorian

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również seriale z uniwersum Marvela, które obejrzeć można wyłącznie w tym serwisie. Seriale te rozbudowują historie znane z kinowych produkcji. Do najważniejszych należą: Loki, Wandavision, Falcon i Zimowy Żołnierz, What if…, Agent Carter, Hawkeye, She-Hulk, Moon Knight. Już wkrótce dołączy do nich Secret Invasion, a to tylko początek.

Równie mocno oczekiwany jest serial Obi-Wan Kenobi, w którym Ewan McGregor powraca do roli kultowej postaci ze świata Gwiezdnych Wojen.

disney plus obi-wan kenobi

Jakość obrazu i dźwięku

Serwis Disney+ ma odtwarzać filmy i seriale w najwyższej jakości, więc materiały mają być wyświetlane w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HRD10 i Dolby Vision. Jakość dźwięku również nie została pominięta przez platformę i niektóre pozycje mają być wyposażone w format Dolby Atmos.

Wybrane tytuły będą dostępne w formacie IMAX Enhanced.

Cena Disney Plus w Polsce

W końcu poznaliśmy także ceny polskiego Disney Plus. Dostępne będą dwie opcje:

  • 28,99 zł – miesięczny abonament
  • 289,90 zł – abonament na cały rok
  • 229,99 zł – roczny abonament w ofercie powitalnej dla osób, które zarejestrują się przed 13 czerwca 2022

W tej cenie otrzymamy dostęp do całej biblioteki serwisu. Będzie możliwość utworzenia do 7 profili użytkowników (w tym profilu dla dzieci) oraz jednoczesnego oglądania na czterech urządzeniach, jak również pobierania filmów i seriali, aby oglądać je bez dostępu do internetu (np. w podróży).

disney plus urządzenia

Jak oglądać Disney+ z innych regionów?

Choć usługa streamingowa Disneya jest oficjalnie dostępna, to jednak nie we wszystkich krajach. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które warto zastosować, jeśli chce się oglądać treści udostępniane przez Disneya. Wystarczą trzy proste kroki, aby tego dokonać.

Do momentu oficjalnej premiery Disney+ w Polsce, trzeba ominąć ograniczenia geograficzne, korzystając z sieci VPN. Później będzie można korzystać z wygodnych aplikacji na smart tv, telefon, czy tablet.

Poniżej zostały przedstawione trzy proste kroki, które pozwolą Ci oglądać treści w serwisie Disney+:

  • Pobierz, zainstaluj i uruchom VPN. Jeśli nie wiesz, który wybrać, możesz pokusić się o ExpressVPN, który jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych VPN, pozwalający na streaming treści z Disney+,
  • następnie wybierz region, w którym usługa Disneya jest dostępna i zarejestruj się w usłudze,
  • teraz możesz zalogować się na swoje konto i oglądać upragnione treści disneyowskie.

Disney+: data premiery w Polsce

Użytkownicy spragnieni treści Disneya czekają z niecierpliwością na nadejście tej usługi streamingowej, również w Polsce. Pierwsze informacje dotyczące pojawienia się u nas platformy wskazywały koniec 2021 roku.

Ostatecznie Disney+ pojawi się w Polsce 14 czerwca 2022 roku.

Wraz z Polską usługę streamingową Disneya otrzyma również część Afryki Południowej oraz Bliskiego Wschodu. Według Boba Chapeka, szefa Disneya, przesunięcie daty premiery miało być spowodowane pandemią koronawirusa oraz właśnie zwiększeniem zasięgów na inne regiony.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.