Search icon

Disney Plus w Polsce – ile kosztuje? Co warto obejrzeć?

22.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Disney Plus w Polsce – ile kosztuje? Co warto obejrzeć?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wiele osób czekało na premierę Disney Plus w Polsce, ale w końcu cierpliwość się opłaciła. Platforma miała być dostępna od 2021 roku, ale z różnych względów jednak ten amerykański serwis VOD dostępny jest w Polsce dopiero od 2022. Co można na niej znaleźć i ile kosztuje? Na wszystkie te pytania uzyskasz odpowiedź w poniższym artykule.

Co to jest Disney+?

Platforma Disney+ działa na podobnych samych zasadach co np. serwis streamingowy Netflix. Disney systematycznie poszerza swoją ofertę, dzięki czemu ma prawa nie tylko do własnych produkcji, ale również do tak znanych marek jak Pixar, National Geographic, Marvel, Star Wars oraz FOX.

disney plus

Disney+ pojawił się w stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku, a na rynku europejskim dostępny jest od marca 2020 roku. Mimo że usługa ta dostępna jest w Europie, to jednak nie we wszystkich państwach.

Dziś platforma streamingowa Disney+ może pochwalić się ponad 160 milionami subskrybentów.

Jakość obrazu i dźwięku

Serwis Disney+ pozwala odtwarzać filmy i seriale w najwyższej jakości, co oznacza, że wybrane materiały mogą być wyświetlane w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HRD10 i Dolby Vision. Jakość dźwięku również nie została pominięta przez platformę i niektóre pozycje mają być wyposażone w format Dolby Atmos. Wybrane tytuły są dostępne w formacie IMAX Enhanced.

Cena Disney Plus w Polsce w 2023

W Polsce dostępne są następujące opcje:

 • 28,99 zł – miesięczny abonament
 • 289,90 zł – abonament na cały rok (15 procent taniej niż przy miesięcznej opłacie)

W tej cenie otrzymujemy dostęp do całej biblioteki serwisu. Jest możliwość utworzenia do 7 profili użytkowników z własną historią oglądania (w tym profilu dla dzieci) oraz jednoczesnego oglądania na czterech urządzeniach, jak również pobierania filmów i seriali, aby oglądać je bez dostępu do internetu (np. w podróży).

Nie ma dodatkowych opłat za współdzielenie konta w Disney+.

Disney+ w Polsce cena

Usługę Disney+ można również wykupić w innych usługach:

 • Polsat Box – pakiet telewizji razem z Disney+ od 45 zł/miesiąc
 • Polsat Box Go w specjalnym pakiecie Premium za 50 złotych miesięcznie (zawiera oprócz serwisu Disney Plus także 100 kanałów TV)
 • Plus – bez dodatkowych opłat przez rok do każdego nowego abonamentu telefonicznego i internetowego
 • Netia – bez dodatkowych opłat nawet przez rok w pakiecie z telewizją i internetem.

Jak oglądać Disney+?

Jak na nowoczesny serwis przystało, Disney+ można wygodnie oglądać na wszelkich urządzeniach:

 • telewizory Smart (Android TV, Sasmung z Tizen (większość modeli z 2106 roku i nowszych), Panasonic, LG z WebOS, Hisense
 • telefony i tablety z systemem Android
 • iPhone i iPad (obsługa AirPlay)
 • tablet Amazon Fire
 • Apple TV (od 4 generacji)
 • Chromecast
 • PlayStation (PS4 i PS5)
 • Xbox (od Xbox 360)
 • Nvidia Shield TV
 • Xiaomi Mi Box
 • przeglądarka internetowa (Chrome, Edge, Firefox, Safari).
Disney+ urządzenia

Filmy i seriale można również oglądać w trybie offline. Dzięki temu można oglądać je w dowolnym momencie, kiedy mamy ograniczony dostęp do internetu (np. w podróży). Funkcja ta dostępna jest na urządzenia mobilne z iOS, Android oraz komputery z Windows.

Disney+ z innych regionów

Choć usługa streamingowa Disneya jest oficjalnie dostępna, to jednak nie we wszystkich krajach. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które warto zastosować, jeśli chce się oglądać treści udostępniane przez Disneya w dowolnej lokalizacji. Wystarczą trzy proste kroki, aby tego dokonać.

Do momentu oficjalnej premiery Disney+ w Polsce, trzeba było ominąć ograniczenia geograficzne, korzystając z sieci VPN. Obecnie można korzystać z wygodnych aplikacji na smart tv, telefon, czy tablet.

Poniżej zostały przedstawione trzy proste kroki, które pozwolą Ci oglądać treści w serwisie Disney+ w kraju, w którym serwis nie miał oficjalnej premiery:

 • Pobierz, zainstaluj i uruchom VPN. Jeśli nie wiesz, który wybrać, możesz pokusić się o ExpressVPN, który jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych VPN, pozwalający na streaming treści z Disney+,
 • następnie wybierz region, w którym usługa Disneya jest dostępna i zarejestruj się w usłudze,
 • teraz możesz zalogować się na swoje konto i oglądać upragnione treści disneyowskie.

Disney+: data premiery w Polsce

Użytkownicy spragnieni treści Disneya czekali z niecierpliwością na nadejście tej usługi streamingowej, również w Polsce. Pierwsze informacje dotyczące pojawienia się u nas platformy wskazywały koniec 2021 roku.

Ostatecznie Disney+ pojawił się w Polsce 14 czerwca 2022 roku.

Wraz z Polską usługę streamingową Disneya otrzymała również część Afryki Południowej oraz Bliskiego Wschodu. Według Boba Chapeka, szefa Disneya, przesunięcie daty premiery miało być spowodowane pandemią koronawirusa oraz właśnie zwiększeniem zasięgów na inne regiony.

disney co warto obejrzeć

Co można obejrzeć na Disney+?

Filmy i seriale dostępne w serwisie Disney+ obejmują zarówno tytuły wyprodukowane w ostatnich latach, jak i wiele klasyków, które ukazywały się w latach 50. czy 60. Dlatego też kino to przeznaczone jest nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin, które od czasu do czasu, chcą zrelaksować się podczas filmu familijnego.

Na platformie Disney+ można znaleźć 5 głównych sekcji tematycznych:  Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic.

To oczywiście nie wszystko, bowiem oferta jest systematycznie rozszerzana. Oto kilka zestawień tytułów, które warto obejrzeć.

Serwis oferuje przede wszystkim treści, które zostały wyprodukowane przez Walt Disney Studios oraz Walt Disney Television. Oprócz tego to właśnie w Disney Plus można oglądać szalenie popularne filmy i seriale z uniwersum Marvel (dostępne wyłącznie tutaj i rozszerzające świat MCU), Star Wars, a także produkcje Pixar.

Do biblioteki serwisu trafiają też filmowe przeboje, wkrótce po premierze. Tak stało się m.in. z filmem „Doktor Strange w multiwersum szaleństwa„, czy „Czarna pantera: Wakanda w moim sercu„. Podobny model stosowany jest w serwisie HBO Max.

Z innych tytułów, które z pewnością przyciągają widzów, na początek można wymienić m.in. te: Simpsonowie, The Walking Dead, Family Guy, Homeland, Modern Family, Z Archiwum X czy nowe produkcje Zbrodnie po sąsiedzku oraz Pam i Tommy.

Równie popularne są seriale rozgrywające się w uniwersum Star Wars. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się Obi-Wan Kenobi, w którym Ewan McGregor powrócił do roli kultowej postaci ze świata Gwiezdnych Wojen. Świetnie przyjęty został również serial „Andor” rozgrywający się w czasie pomiędzy trylogią prequeli a oryginalnymi filmami. Nie można też zapominać o rewelacyjnym Mandalorianie, w którym główną rolę gra Pedro Pascal, a towarzyszy mu Baby Yoda.

disney plus mandalorian
nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.