Cena Disney+ w Polsce. Ile kosztuje w 2024 roku?

08.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Cena Disney+ w Polsce. Ile kosztuje w 2024 roku?
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Od premiery Disney Plus w Polsce ten serwis VOD zdobył pokaźną liczbę użytkowników. Duża w tym zasługa oferty filmów i seriali, które można tam obejrzeć (przede wszystkim uniwersum Marvel i Gwiezdnych Wojen oraz oczywiście liczne animacje Pixar i bajki Disneya). Nie bez znaczenia miał też dość niski koszt abonamentu, który przez długi czas się nie zmieniał. Obecnie cena Disney+ w Polsce jest już wyższa niż w momencie startu. Ile kosztuje Disney+ na miesiąc i na rok? I czy wciąż warto opłacać abonament?

Cennik Disney Plus w Polsce w 2024 roku

W Polsce dostępne są następujące opcje:

 • 37,99 zł – miesięczny abonament (wcześniej 28,99 zł)
 • 379,90 zł – abonament na cały rok płatny z góry (wcześniej 289,90 zł).

W tej cenie otrzymujemy dostęp do całej biblioteki serwisu VOD. Jest możliwość utworzenia do 7 profili użytkowników z własną historią oglądania (w tym profilu dla dzieci) oraz jednoczesnego oglądania na czterech urządzeniach, jak również pobierania filmów i seriali, aby oglądać je bez dostępu do internetu (np. w podróży).

Na ten moment nie ma dodatkowych opłat za współdzielenie konta z innymi użytkownikami, ale platforma już zapowiedziała, że wprowadzi ograniczenie udostępniania subskrypcji Disney+ osobom spoza gospodarstwa domowego.

Dokładnie taką strategię przyjął wcześniej Netflix, który zablokował możliwość bezpłatnego dzielenia się kontem.

Usługę Disney+ można również wykupić w innych usługach:

 • Polsat Box – bez opłat przez rok przy zawarciu umowy na m.in. 24 miesiące.
 • Polsat Box Go w specjalnym pakiecie Premium za 60 złotych miesięcznie (zawiera oprócz serwisu Disney Plus także 100 kanałów TV).
 • Plus – bez dodatkowych opłat przez rok do każdego nowego abonamentu telefonicznego i internetowego (po roku cena 37,99 zł/miesiąc)
 • Netia – bez dodatkowych opłat w pakiecie z internetem lub w pakiecie Internet + TV.

Disney+ z reklamami

Od 1 listopada 2023 w kilku krajach w Europie oraz w Kanadzie dostępny jest dodatkowy wariant – Disney+ z reklamami. Od jesieni poprzedniego roku rozwiązanie to było testowane w USA, a teraz zostaje rozszerzone na inne kraje.

W Polsce wariant ten na razie nie będzie dostępny, nie podano również daty, kiedy można się go spodziewać.

Lista krajów, w których dostępny jest pakiet Disney Plus z reklamami: Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria, Dania, Szwecja, Norwegia, Francja, Hiszpania i Włochy.

Cena nowego pakietu wynosi: 4,99 zł funtów / 5,99 euro miesięcznie w Europie i 7,99 dolara miesięcznie w Kanadzie.

Cena Disney+ na świecie

W niektórych krajach dostępne są łącznie 3 warianty subskrypcji Disney+. Co ważne, każdy z nich oferuje dokładnie tę samą bibliotekę filmów i seriali. Różnica tkwi w jakości obrazu i dźwięku oraz obecności/braku reklam. Wygląda to następująco:

 • Standard z reklamami – obraz Full HD, brak możliwości wykupienia rocznego abonamentu i odtwarzania offline (5,99 euro / 4,99 funtów miesięcznie)
 • Standard bez reklam – obraz Full HD i opcja pobierania offline (8,99 euro / 7,99 funtów miesięcznie),
 • Premium – wersja bez reklam, z jakością obrazu 4K, HDR i dźwiękiem Dolby Atmos (11,99 euro / 10,99 funtów miesięcznie).

W Polsce na razie nie ma daty wprowadzenia dodatkowych planów.

Jak oglądać Disney+?

Jak na nowoczesny serwis przystało, Disney+ można wygodnie oglądać na wszelkich urządzeniach:

 • telewizory Smart (Android TV, Sasmung z Tizen (większość modeli z 2106 roku i nowszych), Panasonic, LG z WebOS, Hisense
 • telefony i tablety z systemem Android
 • iPhone i iPad (obsługa AirPlay)
 • tablet Amazon Fire
 • Apple TV (od 4 generacji)
 • Chromecast
 • PlayStation (PS4 i PS5)
 • Xbox (od Xbox 360)
 • Nvidia Shield TV
 • Xiaomi Mi Box
 • przeglądarka internetowa (Chrome, Edge, Firefox, Safari).
Disney+ urządzenia

Filmy i seriale można również oglądać w trybie offline. Dzięki temu można oglądać je w dowolnym momencie, kiedy mamy ograniczony dostęp do internetu (np. w podróży). Funkcja ta dostępna jest na urządzenia mobilne z iOS, Android oraz komputery z Windows.

Disney+ z innych regionów

Usługa streamingowa Disneya jest oficjalnie dostępna w wielu krajach na całym świecie, to jednak wciąż są miejsca, w których nie można korzystać z serwisu. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które warto zastosować, jeśli chce się oglądać treści udostępniane przez Disneya w dowolnej lokalizacji. Wystarczą trzy proste kroki, aby tego dokonać.

Do momentu oficjalnej premiery Disney+ w Polsce, trzeba było ominąć ograniczenia geograficzne, korzystając z sieci VPN. Obecnie można korzystać z wygodnych aplikacji na smart tv, telefon, czy tablet.

Poniżej zostały przedstawione trzy proste kroki, które pozwolą Ci oglądać treści w serwisie Disney+ w kraju, w którym serwis nie miał oficjalnej premiery:

 • Pobierz, zainstaluj i uruchom VPN. Jeśli nie wiesz, który wybrać, możesz pokusić się o ExpressVPN, który jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych VPN, pozwalający na streaming treści z Disney+,
 • następnie wybierz region, w którym usługa Disneya jest dostępna i zarejestruj się w usłudze,
 • teraz możesz zalogować się na swoje konto i oglądać zawartość serwisu.

Co to jest Disney+?

Platforma Disney+ działa na podobnych samych zasadach co np. serwis streamingowy Netflix. Disney systematycznie poszerza swoją ofertę, dzięki czemu ma prawa nie tylko do własnych produkcji, ale również do tak znanych marek jak Pixar, National Geographic, Marvel, Star Wars oraz FOX.

disney plus

Disney+ pojawił się w stanach Zjednoczonych w listopadzie 2019 roku, a na rynku europejskim dostępny jest od marca 2020 roku. Mimo że usługa ta dostępna jest w Europie, to jednak nie we wszystkich państwach.

Dziś platforma streamingowa Disney+ może pochwalić się ponad 150 milionami subskrybentów.

disney co warto obejrzeć

Jakość obrazu i dźwięku

Serwis Disney+ pozwala odtwarzać filmy i seriale w najwyższej jakości, co oznacza, że wybrane materiały mogą być wyświetlane w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10 i Dolby Vision. Jakość dźwięku również nie została pominięta przez platformę i niektóre pozycje mają być wyposażone w format Dolby Atmos. Wybrane tytuły są dostępne w formacie IMAX Enhanced.

Telewizory 4K HDR z Dolby Atmos

Co można obejrzeć na Disney+?

Filmy i seriale dostępne w serwisie Disney+ obejmują zarówno tytuły wyprodukowane w ostatnich latach, jak i wiele klasyków, które ukazywały się w latach 50. czy 60. Dlatego też kino to przeznaczone jest nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin, które od czasu do czasu, chcą zrelaksować się podczas filmu familijnego.

Na platformie Disney+ można znaleźć 5 głównych sekcji tematycznych:  Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic.

To oczywiście nie wszystko, bowiem oferta jest systematycznie rozszerzana. Oto kilka zestawień tytułów, które warto obejrzeć.

Serwis oferuje przede wszystkim treści, które zostały wyprodukowane przez Walt Disney Studios oraz Walt Disney Television. Oprócz tego to właśnie w Disney Plus można oglądać szalenie popularne filmy i seriale z uniwersum Marvel (dostępne wyłącznie tutaj i rozszerzające świat MCU – np. świetny Loki i niezłe Echo), Star Wars, a także produkcje Pixar.

Do biblioteki serwisu trafiają też filmowe przeboje, wkrótce po premierze. Tak stało się m.in. z filmem „Doktor Strange w multiwersum szaleństwa„, czy „Czarna pantera: Wakanda w moim sercu„. Podobny model stosowany jest w serwisie HBO Max.

Z innych tytułów, które z pewnością przyciągają widzów, na początek można wymienić m.in. te: Simpsonowie, The Walking Dead, The Bear, Family Guy, Homeland, Modern Family, Z Archiwum X, American Horror Story, Pam i Tommy czy Zbrodnie po sąsiedzku.

Równie popularne są seriale rozgrywające się w uniwersum Star Wars. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się Obi-Wan Kenobi, w którym Ewan McGregor powrócił do roli kultowej postaci ze świata Gwiezdnych Wojen. Świetnie przyjęty został również serial „Andor” rozgrywający się w czasie pomiędzy trylogią prequeli a oryginalnymi filmami.

Nie można też zapominać o rewelacyjnym Mandalorianie, w którym główną rolę gra Pedro Pascal, a towarzyszy mu Baby Yoda. W ostatnim czasie do tego grona dołączyła również „Ahsoka„.

disney plus mandalorian

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.