Dexter: New Blood – gdzie można obejrzeć najnowszy sezon i wcześniejsze serie?

09.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Dexter: New Blood – gdzie można obejrzeć najnowszy sezon i wcześniejsze serie?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W marcu br. premierę w Polsce miał najnowszy sezon amerykańskiego serialu Dexter. Tym razem nowa seria Dexter: New Blood, którą możemy oglądać na kilku znanych serwisach streamingowych, przeniesie nas w zupełnie nowe rejony – stanu New York. To tam główny bohater zacznie nowe życie u boku policjantki, którego spokój zakłóci pojawienie się jego prawie dorosłego syna, Harrisona. Co czeka „nowego” Dextera? Co sprawi, że na nowo wróci do zabijania? Oraz jak w tym wszystkim odnajdzie się tamtejsza policja, z głównym antagonistą Dexa, Kurtem Caldwellem, właścicielem postoju ciężarówek i nieoficjalnym burmistrzem Iron Lake na czele?

Dexter: New Blood – co to za serial?

Serial Dexter to jeden z najbardziej znanych seriali, opowiadający o seryjnym mordercy. Dexter: New Blood to 10-odcinkowa kontynuacja 8-sezonowej opowieści, która z założenia ma tworzyć zamkniętą historię, jednak niewykluczona jest również jej kontynuacja. Twórcy bowiem pozostawili sobie furtkę w fabule do tego, by móc ją kontynuować.

Ten amerykański serial opowiada historię analityka śladów krwi w Miami Metro Police Departament, który w nocy zamienia się w seryjnego mordercę, kierującego się jednak jasno określoną zasadą w kwestii zabójstw: zabija wyłącznie tych, którzy wymykają się z różnych powodów wymiarowi sprawiedliwości i unikają odpowiedzialności za popełnione czyny. Pomaga mu w tym zrozumienie i wiedza z zakresu medycyny sądowej. Może on w ten sposób zacierać swoje ślady DNA w miejscu zbrodni, uniemożliwiając identyfikację i postawienie go w stan oskarżenia.

Postawa głównego bohatera wynika z manipulacji, jakiej dopuścił się Harry Morgan, policjant z Miami, który w wieku 3 lat adoptował Dextera, będącego świadkiem śmierci swojej matki. Ojczym, zamiast pomóc dziecku pogodzić się z tragedią, manipulował nim przez lata w taki sposób, by ten w przyszłości wykorzystał żądzę krwi.

Czego się spodziewać w nowym sezonie Dextera?

Akcja nowego sezonu ma miejsce dekadę po wydarzeniach z finału „Dextera”, w którym główny bohater planował rozpocząć nowe życie ze swoją dziewczyną Hannah i synem Harrisonem. Plan ten jednak się nie ziścił, a wszystko zmieniła śmierć Debry, jego przybranej siostry i policjantki, w wyniku której Dexter opuszcza swoich bliskich, pozoruje własną śmierć i ucieka z Miami.

W końcowych scenach poprzedniego sezonu widzowie mogli obserwować jego losy jako samotnie żyjącego w lesie drwala. W nowym sezonie poznamy Dextera na nowo – żyjącego pod fałszywym nazwiskiem w małym miasteczku Iron Lake w stanie Nowy Jork. Tam znajduje kolejną miłość – tym razem jego ukochana jest szefową policji. Wydawałoby się więc, że nic nie może wywrócić jego świata do góry nogami. Tymczasem w miasteczku pojawia się jego syn, a wstrząśnięty Dexter ponownie ulega swoim morderczym zapędom i wchodzi w konflikt z niebezpiecznym lokalnym mieszkańcem. Nowy sezon to zupełnie nowa odsłona Dextera, chociażby za sprawą tego, że przestaje mieć on – z racji utraty pracy – dostęp do policyjnych baz danych.

W nowym sezonie, który przez twórców nazywany jest mini-serią – mając na względzie upływ 10 lat – nie pojawiają się doskonale znane widzom postaci z policji w Miami. Wśród aktorów, poza tytułowym Dexterem odgrywanym niezmiennie przez Michaela C. Halla pojawią się Jack Alcott (dorosły syn Harrison), Clancy Brown jako główny antagonista Dexa, Kurt Caldwell, właściciel postoju ciężarówek i nieoficjalny burmistrza Iron Lake czy Julia Jones jako pierwsza szefowa lokalnej policji, która jest nową dziewczyną Dextera. Pojawi się również odtwórczyni roli Debry, Jennifer Carpenter, tym razem w roli głosu sumienia ulubionego mordercy Ameryki.

Dodatkowo ogromną wartość nowego sezonu serialu tworzą osoby stojące za jego realizacją. To Clyde Phillips i Marcos Siega. Pierwszy z nich był showrunnerem serialu w pierwszych czterech sezonach, uznawanych przez fanów za najlepsze. Z kolei drugi twórca współpracował z Phillipsem jako reżyser odcinków, w czwartym sezonie. Za kamerą stanął Sanford Bookstaver, znany z takich seriali jak „Dr House”, „Skazany na śmierć” czy „Kości”.

Gdzie oglądać serial Dexter: New Blood?

Najnowsza odsłona serialu Dexter jest obecnie dostępna w Polsce wyłącznie w Canal+, które posiada niezależną wobec telewizji linearnej usługę Canal Plus Online.

W Canal Plus Online znajdziemy najlepsze filmy i seriale na życzenie, telewizję online czy relacje z największych wydarzeń sportowych. A to wszystko dostępne w ramach wygodnego, niezobowiązującego modelu subskrypcyjnego ze znaczną przestrzenią na personalizację. 

W Canal+ poza hitowymi serialami takimi jak Dexter znajdziemy również szerokie portfolio znakomitych polskich seriali, takich jak Belfer, Klangor, Żmijowisko, Furioza czy The Office PL. O wszystkich z nich przeczytasz tutaj.

Sprawdź listę rekomendowanych polskich seriali na Canal+ Online:
seriale canal+
Najlepsze polskie seriale Canal+ online. Sprawadź, co warto obejrzeć

Gdzie oglądać inne sezony serialu Dexter w 2022 roku?

Zastanawiając się, gdzie oglądać najnowszego Dextera, nim sięgniemy do kolejnych losów bohatera, warto poznać jego historię od początku. Wszystkie 96 odcinków, jakie pojawiły się w ramach ośmiu sezonów, możemy oglądać na antenie stacji CANAL+ i platformie CANAL+ online. Obecnie to jedyna platforma, która oferuje widzom ten serial, co czyni go wyjątkowym i sprawia, że warto zainwestować w pakiet Canal +.

W przeszłości losy Dextera widzowie mogli śledzić m.in. na HBO Max, będącym bezpośrednim następcą HBO GONetflix to kolejna platforma, na której przez długi czas mogliśmy śledzić przygody Dextera. Dzisiaj znajdziemy tam dziesiątki innych znakomitych seriali z całego świata. Wśród platform oferujących Dextera w przeszłości był również serwis Viaplay, który dzisiaj zapewnia szereg najlepszych seriali oryginalnych, na licencji oraz reality shows.

Grafika otwierająca: Showtime

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.