“Detektyw: Kraina nocy” na mrocznym zwiastunie i z datą premiery na HBO Max. Dorówna oryginałowi?

02.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Detektyw: Kraina nocy” na mrocznym zwiastunie i z datą premiery na HBO Max. Dorówna oryginałowi?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kontynuacja popularnej serii – “Detektyw: Kraina nocy” – doczekała się oficjalnej daty premiery na HBO Max. Od jakiegoś czasu możecie zobaczyć też zwiastun produkcji z Jodie Foster i Kali Reis na pierwszym planie. Czy tytuł zdoła dorównać niedoścignionemu na ten moment, pierwszemu sezonowi? 

Detektyw: Kraina nocy – data premiery na HBO Max 

Wyczekiwany serial kryminalny HBO powraca ze swoją kontynuacją. “Detektyw: Kraina nocy” – bo właśnie taki podtytuł nosi czwarty sezon produkcji – zadebiutuje w serwisie na początku przyszłego roku, 15 stycznia. Złoży się na niego sześć odcinków. 

Według pierwotnych planów jego premiera miała nastąpić jeszcze w 2023, jednak te pokrzyżował hollywoodzki strajk scenarzystów i aktorów. Casey Bloys – prezes i dyrektor generalny HBO – miał okazję wypowiedzieć się na ten temat, zdradzając, że opóźnienie pozostaje w związku z promocją serialu:

Przełożyliśmy go [czwarty sezon – przyp. red.] na styczeń, ponieważ chciałem mieć pewność, że Issa [López – przyp. red.] i Jodie Foster będą dostępne, aby o nim opowiedzieć.

Detektyw: Kraina nocy – zwiastun 

Mrożący krew w żyłach zwiastun ukazuje zmagania duetu śledczych: Liz Danvers (Jodie Foster) i Evangeline Navarro (Kali Reis), które wśród bezkresów śniegu i okowów lodu Alaski próbują rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia:

Gdy w Ennis na Alasce zapada długa noc, ośmiu mężczyzn pracujących w Arktycznej Stacji Badawczej Tsalal znika bez śladu. By rozwiązać sprawę, detektyw Liz Danvers (Jodie Foster) i Evangeline Navarro (Kali Reis), będą musiały skonfrontować się nie tylko z mrokiem wewnątrz siebie, ale także zagłębić się w prawdy pogrzebane głęboko pod wiecznym lodem.

Przypomnijmy, że “Detektyw: Kraina nocy” stanowi niezależną od pozostałych sezonów historię. Nie inaczej było w przypadku każdej z poprzednich odsłon serialu. 

Obsada i twórcy 

W obsadzie znaleźli się: Jodie Foster, Kali Reis, Finn Bennett, Fiona Shaw, Christopher Eccleston, Isabella Star LaBlanc i John Hawkes oraz gościnnie: Anna Lambe, Aka Niviâna, June Thiele, Diane Benson i Joel D. Montgrand. 

Issa López (“Tygrysy się nie boją”, “Szkoła uroku”, “Labirynt namiętności”) jest reżyserką, showrunnerką i scenarzystką produkcji. 

Źródło: Deadline, HBO Max

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.