“David Holmes: Chłopiec, który przeżył” – film o wypadku na planie “Harry’ego Pottera” w HBO Max

02.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“David Holmes: Chłopiec, który przeżył” – film o wypadku na planie “Harry’ego Pottera” w HBO Max
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Daniel Radcliffe wyprodukuje film o swoim dublerze pt. “David Holmes: Chłopiec, który przeżył”. Tytuł nawiązuje do tragedii, jakiej mężczyzna doświadczył na planie “Harry’ego Pottera”. 

David Holmes: Chłopiec, który przeżył – dokument HBO Max o dublerze Daniela Radcliffe’a

Na HBO Max zmierza nowy dokument, do którego producentów należy filmowy Harry Potter – Daniel Radcliffe. Tytuł ukaże historię, która wydarzyła się za kulisami prac nad czarodziejską sagą. Mowa o osobistej tragedii kaskadera Radcliffe’a – Davida Holmesa – który towarzyszył aktorowi od “Kamienia Filozoficznego”, a który na planie przedostatniej części filmowej serii doznał dotkliwego w skutkach urazu. Więcej zdradza oficjalny opis produkcji, która nosi znamienny tytuł: “David Holmes: Chłopiec, który przeżył” (W oryginale: “David Holmes: The Boy Who Lived”):

Jest to film o dojrzewaniu kaskadera Davida Holmesa, nastoletniego cudownego gimnastyka z Essex, który został wybrany na dublera Daniela Radcliffe’a w pierwszym filmie z serii »Harry Potter«, gdy Daniel miał zaledwie 11 lat. W ciągu następnej dekady narodziła się między nimi nierozerwalna więź, ale podczas przedostatniego filmu doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego David został sparaliżowany. Uraz kręgosłupa wywrócił jego świat do góry nogami. Daniel i jego najbliżsi współpracownicy wspierali Davida i jego rodzinę w najgorszych chwilach, kiedy spokój i odporność Davida stały się dla nich największym źródłem siły i inspiracji.

Aby wyrazić swoje uznanie i wsparcie w kierunku Davida, Radcliffe nie tylko wyprodukuje poświęcony mu tytuł, ale również pojawi się obok niego na ekranie. 

David Holmes: Chłopiec, który przeżył – kiedy premiera na HBO Max?

„David Holmes: Chłopiec, który przeżył” w pierwszej kolejności zobaczą widzowie w Stanach Zjednoczonych. Tamtejszą premierę na HBO i w Max zaplanowano na 15 listopada tego roku. Na ten moment nie wiadomo, kiedy tytuł wyląduje w bibliotece HBO Max w Polsce. 

Źródło: movieweb.com

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.