Search icon

Nowy iPhone SE 3 w obudowie z 2014 roku potwierdza, że liczy się głównie wnętrze

08.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy iPhone SE 3 w obudowie z 2014 roku potwierdza, że liczy się głównie wnętrze
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Już kilkukrotnie Apple wprowadzało do produkcji niedrogie smartfony. Oczywiście, cena jest niska tylko w porównaniu z innymi produktami marki. iPhone SE to sposób na zakup nowego telefonu w nieco niższej cenie. Nowa technologia w korzystnej cenie musi oznaczać pewne ustępstwa. W tym przypadku jest nim obudowa sprzed ośmiu lat. Tani iPhone z pewnością znajdzie spore grono odbiorców ze względu na kompaktowe wymiary.

Nowy – stary iPhone SE

Pierwszy iPhone oznaczony jako SE pojawił się na rynku w 2016 roku. Przepis na nieco tańszy model smartfona Apple był prosty: podzespoły z aktualnego iPhone 6S umieszczono w obudowie iPhone 5S.

iPhone SE skorzysta ze starej obudowy iPhone 6

Producent postąpił podobnie w 2020 roku, kiedy aktualną technologię umieścił w kilkuletniej bryle iPhone 6 z 2014 roku. Nowy iPhone SE ma wykorzystywać właśnie tę obudowę.

Nowy iPhone SE ma mieć wyświetlacz 4,7″, starą obudowę, ale za to wsparcie dla 5G i najnowsze podzespoły z iPhone 13.

Mimo nieaktualnego designu, iPhony z serii SE poprzednich generacji cieszyły się sporą popularnością. Z jednej strony pozwalały na wejście w świat Apple nieco mniejszym kosztem. Dla wielu osób największą zaletą były natomiast niewielkie wymiary urządzenia.

Często wybór właśnie iPhone SE jest alternatywą dla tańszego, ale używanego sprzętu. W nieco przestarzałej obudowie znajdują się bowiem nowoczesny, wydajny procesor, czy świetny aparat fotograficzny. Nie bez znaczenia jest także aktualne oprogramowanie z wieloletnim wsparciem.

Premiera iPhone SE nowej generacji i ceny

Aktualnie sprzedawany tani iPhone pochodzi z 2020 roku. Obecnie w najtańszym wariancie kosztuje około 2000 złotych. Jaka będzie więc cena nowego iPhone SE? Prawdopodobnie osiągnie wartość w granicach 2500-3000 złotych w zależności od wersji – koloru, czy ilości pamięci na dane.

Premiera Apple iPhone SE na 2022 rok została zaplanowana na 8 marca 2022 roku.

Wtedy zapewne poznamy wszystkie szczegóły dotyczące nowego smartfona.

Więcej o tanim iPhone:
iPhone SE
Wszystko, co już wiemy o iPhone SE
nano google news

Zobacz także inne artykuły o smartfonach

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.