Search icon

Konferencja Apple WWDC 2024 – kiedy będzie i co zobaczymy?

28.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Konferencja Apple WWDC 2024 – kiedy będzie i co zobaczymy?
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Firma Apple ogłosiła wczoraj oficjalną datę tegorocznej konferencji WWDC 2024. W tym roku przypada ona w dniach 10-14 czerwca. Co więcej, w trakcie pierwszego dnia odbędzie się specjalne wydarzenie, podczas którego zaprezentowanych zostanie wiele nowości.

Konferencja WWDC 2024

Jak wspomnieliśmy we wstępie, firma Apple opublikowała wczoraj informację prasową na temat tegorocznej konferencji Worldwide Developers Conference. Odbędzie się ona w dniach 10-14 czerwca. Pierwszego dnia zaproszeni goście będą mogli uczestniczyć w specjalnym wydarzeniu, podczas którego zaprezentowane zostaną nowe wersje systemów operacyjnych dla urządzeń marki Apple. Zorganizowane zostanie ono zapewne na terenie kampusu Apple Park w Cupertino.

Firma pokaże nowe funkcje, które pojawią się w kolejnych wersjach systemów iOS, iPadOS, macOS, watchOS, tvOS oraz visionOS.

W kolejnych dniach deweloperzy i inni zaproszeni goście będą mogli wziąć udział w serii spotkań z pracownikami firmy Apple, którzy chętnie odpowiedzą na pytania związane z zaprezentowanymi nowościami i nie tylko.

Mało mówi się o premierze jakichkolwiek urządzeń. Przypomnijmy jednak, że podczas ubiegłorocznej konferencji zadebiutowały okulary Vision Pro, 15-calowy MacBook Air z układem M2, Mac Studio z M2 Max i M2 Ultra oraz Mac Pro z M2 Ultra. Ten ostatnio to pierwszy komputer tej serii wyposażony w czip Apple Silicon.

Niektórzy analitycy nieśmiało twierdzą, że w tym roku również pojawią się kolejne generacje komputerów Mac Studio i Mac Pro, ale nie są to potwierdzone informacje.

Przez pięć dni konferencję będzie można śledzić w aplikacji i na stronie Apple Developer, a także w serwisie YouTube.

Źródło: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.