Search icon

Photoshop w darmowej wersji online testowany w Kanadzie. Czy będzie dostępny w Polsce?

23.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Photoshop w darmowej wersji online testowany w Kanadzie. Czy będzie dostępny w Polsce?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Program do tworzenia i edycji grafiki Adobe Photoshop od wielu lat widnieje na liście „must have” wielu osób. Zawodowi graficy, osoby tworzące treści do mediów społecznościowych, studenci, a także amatorzy i hobbystyczni twórcy. Wszyscy chcieliby korzystać z niezliczonych możliwości programu. Niestety – często przeszkodą była bardzo wysoka cena licencji na użytkowanie programu. Teraz sytuacja ta ulega zmianie. Adobe daje nam darmowy Photoshop w wersji na przeglądarkę. Jakie są jego możliwości i czy stanie się alternatywą dla pełnoprawnego oprogramowania do grafiki?

Darmowy Photoshop – skąd taki pomysł?

Adobe bez wątpienia tworzy świetne oprogramowanie dla zawodowców i początkujących. Zarabia spore pieniądze na sprzedaży licencji. Dlaczego więc firma udostępnia całkowicie bezpłatną wersję na stronie www?

Adobe Photoshop w bezpłatnej wersji na przeglądarkę ma zachęcić więcej osób do kupna licencji.

Wersja dostępna za darmo jest oczywiście uboższa w funkcjonalności od programu instalowanego na dysku komputera. Nie znaczy to jednak, że przeglądarkowy, darmowy Photoshop będzie mało użyteczny.

Darmowy Photoshop w przeglądarce już działa w Kanadzie

Łatwiejszy w użyciu i bardziej dostępny Photoshop

Jakie były dotychczas największe wady oprogramowania Adobe Photoshop? Bez wątpienia była to spora cena, ale także konieczność posiadania niezłego komputera. Sam program nie był zbyt łatwy w obsłudze, przynajmniej na początku przygody z Photoshopem. Wszystkie te wady zostały wyeliminowane w webowej wersji narzędzia.

Mimo znacznie uproszczonej obsługi przeglądarkowej wersji, użytkownicy mają dostęp do wielu funkcji. Adobe stale aktualizuje ich listę, dodając między innymi:

  • zaawansowana edycja kolorów
  • mnóstwo filtrów
  • korektę krawędzi obiektów
  • korekta zakrzywień
  • możliwość podglądu z poziomu smartfona

Obecnie testy przeglądarkowego Adobe Photoshop trwają w Kanadzie.

Nie znamy jeszcze terminu wprowadzenia tej usługi na innych rynkach. Tam w celu skorzystania z darmowej wersji programu należy założyć konto Adobe. Ono też jest bezpłatne.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.