Search icon

Najbardziej przydatne aplikacje na Androida 2022 – TOP 10 perełek

29.11.2021 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najbardziej przydatne aplikacje na Androida 2022 – TOP 10 perełek
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aplikacje na telefon są fenomenem ostatnich lat. Produkuje się ich coraz więcej, a ich zadaniem jest ułatwianie nam życia. W Sklepie Play codziennie znyajdziesz co najmniej kilka nowych apek do ściągnięcia, co sprawia, że możesz całkowicie dopasować je do swoich oczekiwań. W tym artykule poświęcimy chwilę na najbardziej przydatne aplikacje na Androida (mamy również przygotowaną listę najpopularniejszych aplikacji mobilnych). Kto wie? Być może któraś z nich przypadnie Ci do gustu i pozwoli zapanować nad czasem pracy lub pomoże osiągnąć sportowe cele?

Przydatne darmowe aplikacje na Androida

Zebraliśmy 10 najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych aplikacji na Androida 2022:

Dropbox – masz przy sobie wszystkie ważne pliki

aplikacje na telefon
Źródło: Google Play

Bezapelacyjnie aplikacja Dropbox jest jedną z lepszych, jeśli chodzi o przechowywanie wszystkich ważnych plików w jednym miejscu. Dzięki niej stworzysz kopie zapasowe zdjęć, czy filmów i przechowasz je w chmurze. To samo tyczy się wszelkich PDF–ów czy notatek. Aplikacja zsynchronizowana jest z Twoim komputerem, więc masz dostęp do plików z kilku miejsc. Jest to najlepsza apka na telefon, którą koniecznie powinieneś zainstalować.

CamScanner – skanowanie dokumentów jeszcze nigdy nie było tak proste

scaner na telefon
Źródło: Google Play

Ta aplikacja na Androida nie wymaga od Ciebie posiadania tradycyjnego skanera, ponieważ instalując ją w swoim telefonie, szybko i sprawnie wykonasz skanowanie pożądanego dokumentu. Możesz poprawić lub przyciąć wykonany obraz i przesłać go w pliku PDF, lub JPG do odbiorcy. Apka na Androida CamScanner jest darmowa, ale możesz wykupić wersję płatną 5 USD miesięcznie.

1Weather – najlepsza pogodowa aplikacja na telefon z Androidem

pogoda na Androida
Źródło: Google Play

Jedną z bardziej charakterystycznych cech tej aplikacji jest interfejs, który będzie nam pokazywał aktualne warunki pogodowe w danej miejscowości. 1Weather podaje nam informacje na 48 godzin w przód o aktualnie panujących warunkach pogodowych oraz 7-dniową prognozowaną pogodę. Aplikacja umożliwia też dzielenie się informacjami pogodowymi z innymi użytkownikami smartfonów, za pomocą e-maila, SMS’a czy za pomocą Facebooka.

Więcej aplikacji pogodowych znajdziesz tutaj:
Najlepsze darmowe aplikacje pogodowe na Androida i iOS

Dysk Google – przydatna aplikacja na Androida

dysk google na androida
Źródło: Google Play

Dysk Google pozwala na przechowywanie zdjęć, dokumentów i innych plików w jednym miejscu. Możesz z niego korzystać zarówno na smartfonie, jak i na komputerze. To idealna alternatywa dla Worda czy Excela. Pozwala łatwo udostępniać pliki innym osobom, poprzez nadanie im dostępu. Dzięki temu nad jednym plikiem może pracować kilka osób. Wszystkie dokumenty da się szybko wyszukać i najważniejsze jest to, że na dysku Google można trzymać wszystkie dokumenty w jednym miejscu.

Inne dyski internetowe znajdziesz w rankingu:
Rodzaje dysków internetowych
Przechowywanie danych w chmurze. Najlepsze dyski internetowe

Mapy Google – podstawowa apka na telefon

popularna aplikacja na androida
Źródło: Google Play

Sięga po nią praktycznie każda osoba, która potrzebuje dostępu do map. Intuicyjna i prosta w obsłudze, pozwala na stworzenie trasy składającej się z wielu punktów. Jeśli wiesz, że na jakimś odcinku nie będziesz mieć dostępu do Internetu, możesz wcześniej pobrać wycinek mapy i odtworzyć go w trybie offline. Aplikacja dokładnie pokazuje każdą trasę wraz z remontami na drodze, wypadkami czy korkami.

Evernote – aplikacja na telefon do zarządzania notatkami

ciekawe aplikacje na telefon
Źródło: Google Play

Interesują Cię aplikacje na Androida, które pomogą trochę uporządkować notatki? Możliwości Evernote wykorzystasz zarówno na smartfonie, jak i na urządzeniu stacjonarnym. Treści w nim zawarte możesz udostępnić każdej dowolnej osobie. Interfejs Evernote jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Pozwala na “wycinanie” tekstów ze stron internetowych, dzięki czemu możesz zapisać ważne dla Ciebie informacje na później. Pozwala na wyszukiwanie tekstu na zdjęciach czy dodawanie plików dźwiękowych. Dodatkowo do każdej notatki możesz wybrać jeden z wielu szablonów. Evernote to jedna z najpopularniejszych aplikacji do notatek.

Bezpieczna Rodzina – aplikacje na Androida dla bezpieczeństwa rodziny

darmowe aplikacje na telefon
Źródło: Google Play

Pozwala na precyzyjną lokalizację danej osoby, która posiada urządzenie z funkcją lokalizowania. Dzięki niej sprawdzisz, gdzie znajduje się dany członek rodziny w ciągu kilku sekund. Dodatkowo otrzymasz powiadomienia w przypadku, jeśli np. Twój pies, wyposażony w lokalizator znów pójdzie do sąsiadów, czy bliska Ci osoba poczuje się źle. Wówczas wystarczy, że naciśnie odpowiedni guzik, a Ty już będziesz wiedzieć, że coś się dzieje.

TickTick – aplikacja na Androida ułatwiająca organizację codziennych zadań

ciekawe aplikacje na telefon  z Androidem
Źródło: Google Play

TickTick to świetna aplikacja, dzięki której zaplanujesz cały dzień. Możesz tworzyć w niej różnorodne projekty i przydzielać do nich poszczególne zadania na zasadzie check-listy. Dodatkowo możesz określić czas wykonania danego działania. Sam ustalasz priorytety i układasz wszystkie zadania według dat. Aplikacja wyposażona jest w motywy kolorystyczne, hashtagi i różne etykiety, dzięki którym określisz ważność zadań.

Booksy – wygodna aplikacja do umawiania wizyt w punktach usługowych

darmowe aplikacje na telefon
Źródło: Google Play

Dzięki Booksy umawianie wizyt u fryzjera czy u kosmetyczki stało się naprawdę proste. Wystarczy tylko pobrać tę aplikację na Androida, zarejestrować się, wybrać daną usługę, salon i lokalizację, i umówić się w dogodnym terminie. Z Booksy zaczyna korzystać coraz więcej firm usługowych, dlatego klienci mają wiele możliwości. Aplikacja jest intuicyjna i prosta w obsłudze.

Yanosik – system nawigacji z antyradarem

przydatne aplikacje Android
Źródło: Google Play

Aplikacja na Androida Yanosik to nawigacja połączona z antyradarem. Informuje o fotoradarach na drodze, wypadkach, a także o patrolach policyjnych. Kierowcy posiadający zainstalowaną aplikację Yanosik mogą informować się nawzajem o ewentualnych trudnościach na drodze. Warto więc skorzystać z systemu, dzięki któremu unikniemy przykrych niespodzianek na drodze i przy okazji skorzystamy z bardzo dobrej nawigacji.

nano google news

Mogą Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.