Najlepsze darmowe aplikacje Android. TOP 10 przydatnych aplikacji na telefon

12.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Najlepsze darmowe aplikacje Android. TOP 10 przydatnych aplikacji na telefon
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aplikacje na telefon są fenomenem ostatnich lat. Produkuje się ich coraz więcej, a ich zadaniem jest ułatwianie nam życia. W Sklepie Play codziennie znyajdziesz co najmniej kilka nowych apek do ściągnięcia, co sprawia, że możesz całkowicie dopasować je do swoich oczekiwań. W tym artykule poświęcimy chwilę na najbardziej przydatne aplikacje na Androida (mamy również przygotowaną listę najpopularniejszych aplikacji mobilnych). Kto wie? Być może któraś z nich przypadnie Ci do gustu i pozwoli zapanować nad czasem pracy lub pomoże osiągnąć sportowe cele?

Przydatne darmowe aplikacje na Androida

Zebraliśmy 10 najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych aplikacji na Androida 2024:

Duolingo – aplikacja do nauki języków obcych

duolingo
Źródło: Gogle Play

Jeśli chodzi o ciekawe aplikacje na telefon, które przydadzą się do rozwijania swoich umiejętności językowych, zdecydowanie warto na swoim smartfonie zainstalować Duolingo. To darmowe narzędzie do nauki działa na zasadzie gry, oferując krótkie lekcje w atrakcyjnej formie. Możesz nauczyć się z niej angielskiego, ale też innych języków (kursy w wersji po angielsku): hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, włoskiego, a nawet chińskiego. Duolingo jest dostępne również w wersji premium, bez reklam i z dodatkowymi opcjami.

Sprawdź też inne aplikacje do nauki języków
Aplikacje do nauki języka angielskiego – TOP 7

Strava – najlepsza sportowa apka na telefon

strava
Źródło: Google Play

Szukając aplikacji, która wesprze Cię w codziennych ćwiczeniach, zainstaluj na swoim smartfonie z Androidem Stravę. Z jej pomocą możesz monitorować aktywność fizyczną oraz śledzić postępy. Dużą zaletą aplikacji jest nie tylko intuicyjna obsługa, ale też możliwość sparowania jej z innym urządzeniem, np. smartbandem. Wśród obsługiwanych dyscyplin znajdziesz zarówno te najpopularniejsze, jak bieganie czy jazdę na rowerze oraz kajaki, pływanie, yogę czy podnoszenie ciężarów.

Zobacz też inne aplikacje do ćwiczeń:
Aplikacje sportowe do treningu i ćwiczeń w domu

Evernote – aplikacja na telefon do zarządzania notatkami

ciekawe aplikacje na telefon
Źródło: Google Play

Interesują Cię aplikacje na Androida, które pomogą trochę uporządkować notatki? Możliwości Evernote wykorzystasz zarówno na smartfonie, jak i na urządzeniu stacjonarnym. Treści w nim zawarte możesz udostępnić każdej dowolnej osobie. Interfejs Evernote jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Pozwala na “wycinanie” tekstów ze stron internetowych, dzięki czemu możesz zapisać ważne dla Ciebie informacje na później. Pozwala na wyszukiwanie tekstu na zdjęciach czy dodawanie plików dźwiękowych. Dodatkowo do każdej notatki możesz wybrać jeden z wielu szablonów. Evernote to jedna z najpopularniejszych aplikacji do notatek.

WhatsApp  – popularny komunikator na smartfonach z Androidem

whatsapp
Źródło: Google Play

Na Twoim telefonie nie powinno też zabraknąć darmowego komunikatora – jednym z najpopularniejszych jest WhatsApp. Umożliwia nie tylko wysyłanie wiadomości do rodziny i znajomych, ale także wykonywanie połączeń (w tym wideo) i przesyłanie zdjęć, filmów, dokumentów oraz wiadomości głosowych (do 100 MB). Na WhatsAppie stworzysz również czaty grupowe. Wszystkie Twoje wiadomości, jak i wysyłane pliki są chronione za pomocą szyfrowania typu end-to-end.

Picsart – najlepsza aplikacja do zdjęć

Picsart – najlepsza aplikacja do zdjęć

Picsart to apka na Androida, która cieszy się dużą popularnością, jeśli chodzi o przetwarzanie i zarządzanie zdjęciami. Ten edytor fotografii to zaawansowany kombajn do retuszu, jak również produkt posiadający bardzo wiele funkcji stworzonych z myślą o social media. Jej ogromną zaletą jest także opcja tworzenia grafiki ze zdjęć w trybie kolaboracyjnym, jak i z wykorzystaniem technologii AI (w tym generowania zdjęć na bazie tekstu). Chcesz tworzyć kolaże, dodawać artystyczny tekst, czy stosować setki wygodnych filtrów? Picsart ma wszystkie te opcje i wiele więcej, dlatego też jest to świetna darmowa aplikacja na telefon i jedna z najbardziej cenionych wśród apek do edycji zdjęć na Androida.

mObywatel – przydatna aplikacja na Androida do załatwiania spraw

mObywatel – przydatna aplikacja na Androida do załatwiania spraw

mObywatel to darmowa, wielofunkcyjna apka na telefon, która jest jednocześnie naszym cyfrowym dowodem osobistym (honorowanym w praktycznie każdej sytuacji i instytucji), jak i narzędziem do wielu codziennych spraw. Lista funkcjonalności jest długa, od mDowodu, przez mPrawo jazdy, legitymacje szkolne, studenckie, emeryta-rencisty, Kartę Dużej Rodziny i wiele innych. mObywatelem możesz również zarządzać i okazywać bilety kolejowe, realizować eRecepty, sprawdzić i opłacić mandaty oraz historię pojazdu, umówić e-wizytę w ZUS-ie, czy zapłacić zobowiązania urzędowe.

Spike – świetna apka na Androida do obsługi konta e-mail

Spike – świetna apka na Androida do obsługi konta e-mail

Odbierasz dużo wiadomości e-mail, ale chciałbyś móc odpowiadać na nie z łatwością i lekkością komunikatora w stylu WhatsApp? Spike może być świetną alternatywą dla tradycyjnej skrzynki odbiorczej. Zaletą tej aplikacji do skrzynki mailowej jest przekształcanie wiadomości na coś w stylu czatu. Aplikacja na telefon wyróżnia się schludnym, minimalistycznym interfejsem, a także świetnym systemem sortowania wiadomości, który odróżnia ważne maile od ludzi od zwykłych powiadomień i potwierdzeń. Oprócz tego, otrzymane maile są pogrupowane nie wg wątków, lecz osób. W ten sposób, wchodząc w wiadomość od jednej osoby, możemy przewijać poprzednie maile, niczym historię czatu w WhatsAppie.

Niagara Launcher – pożegnaj rozproszenia i lepiej zarządzaj telefonem

Niagara Launcher – pożegnaj rozproszenia i lepiej zarządzaj telefonem

Interesują Cię fajne aplikacje na telefon, które zminimalizują chaos, jaki czasem może się do niego wkraść? Niagara Launcher to coś dla Ciebie. Po zainstalowaniu ta apka przekształca wygląd Androida w styl minimalistyczny, który pozwala zawsze sięgnąć do wszystkich najważniejszych aplikacji z bardzo wygodnej listy, a do tego jedną ręką. Znikają wszystkie zbyteczne elementy, co pozwala się nam skupić na tym, co najważniejsze. Co więcej, każde otrzymane powiadomienie możesz rozwinąć, zobaczyć pełną wiadomość i odpowiedzieć z widoku podglądu notyfikacji, bez wchodzenia w apki. To świetna nakładka na Androida, która w dobie szybkiego stylu życia i wiecznych rozpraszaczy może ułatwić życie.

Microsoft Copilot – najlepsza aplikacja na telefon z generatywną sztuczną inteligencją

Microsoft Copilot – najlepsza aplikacja na telefon z generatywną sztuczną inteligencją

Chcesz mieć ChatGPT na swoim telefonie? Jednym z najlepszych na rynku rozwiązań tego typu jest Microsoft Copilot, który korzysta z najnowszego modelu językowego OpenAI GPT-4, ale oferuje więcej opcji niż ChatGPT. Z Copilotem można sobie rozmawiać w czacie w tonie konwersacyjnym, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytanie, ale i poprosić go o stworzenie wersji roboczych maili, stworzyć kod do elementu aplikacji, a nawet wygenerować obrazek na podstawie tekstu z DALL-E 3. Jeśli chodzi o nowe, ciekawe aplikacje na telefon, Copilot jest w ścisłej czołówce.

Sprawdź inne przydatne narzędzia oparte o AI:
narzędzia AI
Najciekawsze narzędzia AI – do pracy, firmy i codziennego użytku

Justwatch – aplikacja, która podpowie, gdzie obejrzysz dany film lub serial

Justwatch – aplikacja, która podpowie, gdzie obejrzysz dany film lub serial

Jeśli chodzi o przydatne aplikacje na Androida, bez których trudno się obejść, warto wspomnieć o Justwatch. Ta apka na telefon powinna zaciekawić każdego fana filmów i seriali. Za jej pomocą możemy wyszukać dowolny tytuł, a później podejrzeć, na jakiej platformie VOD go obejrzymy. Ba, aplikacja wyszczególni nam nawet, czy dana pozycja jest dostępna w ramach abonamentu, czy może musimy ją wypożyczyć albo kupić. Co więcej, Justwatch wyszczególni nam również jakość materiałów, czy będą one w rozdzielczości SD, HD, a może 4K. To niezbędna apka dla każdego miłośnika rozrywki.

Inne polecane aplikacje na telefon

Powyższe zestawienie uwzględnia najlepsze, najciekawsze i popularne aplikacje na Androida, ale temat jest dużo głębszy i trudno zmieścić go wyłącznie w Top 10. Dlatego też tutaj wyróżniamy inne przydatne aplikacje na telefon:

  • Notion – wielofunkcyjny, minimalistyczny notatnik, który można przekształcić w dowolny typ zawartości: od listy zadań przez schludne tabelki po plan podróży i dzielić się z innymi.
  • Canva – świetna aplikacja do szybkiego tworzenia kolaży, szybkich grafik, zaproszeń, różnego typu kart okolicznościowych, które potem można profesjonalnie wydrukować.
  • Audible – bardzo dobra apka do słuchania audiobooków z bardzo szeroką ofertą, czytelnym interfejsem, a jeśli posiadasz konto Amazon Prime, to otrzymasz dodatkowe korzyści.

Mogą Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.