Twórz wizytówki online. Najlepsze darmowe kreatory wizytówek

06.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Twórz wizytówki online. Najlepsze darmowe kreatory wizytówek
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wizytówki są doskonałym sposobem na pozyskanie nowych klientów lub wypromowanie swojej firmy, dlatego nie korzystają już z nich wyłącznie prezesi firm. Każdy, kto chciałby się odpowiednio zaprezentować, musi posiadać elegancką kartę biznesową. Na szczęście ich zaprojektowanie jest całkiem proste – po to powstały programy do tworzenia wizytówek. Które z nich warto przetestować i jakie mają funkcjonalności?

Wizytówki – czy nadal warto z nich korzystać?

Budowanie profesjonalnego wizerunku oraz budowanie sieci kontaktów to kwestie, w których mogą pomóc odpowiednio przygotowane wizytówki. Przede wszystkim skracają one proces przekazywania kontaktu, jednak to nie wszystko.

wizytówka online

Wizytówki świadczą o profesjonalizmie i sprawiają, że zostaniesz pozytywnie odebrany oraz zapamiętany. Dzięki temu też może pojawić się większe zainteresowanie ze strony klienta Twoją usługą. Wizytówka ponadto buduje poczucie rzetelności, zwiększa wiarygodność i wzbudza zaufanie.

Wizytówki online – darmowe kreatory wizytówek

Aby wizytówka spełniała swoją rolę, powinna być przejrzysta i czytelna oraz zawierać najważniejsze informacje – adres strony www, imię i nazwisko, nazwę firmy oraz dane kontaktowe. Wiele osób korzysta z pomocy profesjonalnych grafików, jednak kartę biznesową można przygotować samemu, korzystając z kreatorów. Jakie zatem darmowe programy do projektowania wizytówek online są godne polecenia? Wybraliśmy 5 z nich.

Canva

projekt wizytówki w Canva

Bardzo popularny i jednocześnie prosty program graficzny, który ma wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich jest możliwość zaprojektowania spersonalizowanej wizytówki online, nawet bez doświadczenia w projektowaniu. Kreator oferuje tysiące szablonów w różnych stylach, które zostały zaprojektowane przez ekspertów. Można je dowolnie spersonalizować – zmienić czcionki, kolory, tła, logo, ramki i ikony i wiele innych elementów. Program umożliwia pobranie wizytówki online na swój komputer w formacie PDF, JPG lub PNG.

VistaCreate

wizytówki online z vista create

Projekt wizytówki można wykonać również w VistaCreate. To platforma do tworzenia wielu różnych projektów, w tym np. postów na social media. Oferuje gotowe szablony i wiele przydatnych narzędzi, np. gotowe połączenia pasujących do siebie kolorów, możliwość wgrania swojego logo i wiele innych, podobnie jak Canva.

Program jest intuicyjny i poradzi sobie z nim nawet osoba, która nie ma doświadczenia w wykonywaniu projektów graficznych. Swoją wizytówkę można pobrać w formatach PDF, jpg, png oraz gif czy MP4.

Visme

kreator wizytówek - visme

Kolejny darmowy program do wizytówek online to Visme. Jak podkreślają twórcy platformy, umożliwia zaprojektowanie niestandardowych wizytówek, które pozwalają na wyróżnienie się na tle konkurencji. 

Ten łatwy w obsłudze program również oferuje mnóstwo gotowych szablonów wizytówek i personalizację tak, aby gotowy projekt doskonale wpasował się w Twoją markę. Możesz swobodnie dostosować czcionki, kolory oraz kształty. Gotowy projekt wystarczy pobrać jako PDF lub plik jpg i wydrukować.

Business Card Maker

program do wizytówek online - business card maker

Business Card Maker to darmowy kreator wizytówek, który umożliwia ich zaprojektowanie w kilka minut, przy użyciu gotowych, profesjonalnych projektów. Wystarczy wybrać jeden z nich i wpisać swoje dane kontaktowe oraz dodać zdjęcie lub logo – powinno ono mieć dużą rozdzielczość i w miarę możliwości przezroczyste tło.

Dzięki temu programowi nie stracisz czasu na długie zastanawianie się nad dobraniem odpowiednich kolorów czy wzorów. Platforma umożliwia pobranie gotowej, wysokiej jakości wizytówki w formacie PDF.

Adobe Creative Cloud Express

Adobe Creative Cloud Express - programy do tworzenia wizytówek

Kolejną platformą wartą polecenia jest Adobe Creative Cloud Express. Umożliwia wybranie szablonu wizytówki – wzorów jest całkiem sporo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wśród narzędzi, jakie oferuje program jest edycja tekstu, zmiana tła, dodanie swojego logo i wiele innych. Aby skorzystać z aplikacji webowej trzeba mieć konto Adobe. 2GB miejsca na swoje projekty, możliwość pobrania wizytówki online w formatach png, jpg oraz PDF oraz prostota i intuicyjność obsługi sprawiają, że to jest doskonały kreator wizytówek online dla każdego.

Programy do tworzenia wizytówek

Kreator wizytówek

kreator wizytówek

Ten program do wizytówek po polsku ma niewątpliwie mnóstwo zalet, w tym przede wszystkim intuicyjny interfejs, który nie powinien sprawić trudności nawet mniej doświadczonym osobom.

Pozwala na projektowanie wizytówek według własnych, oryginalnych pomysłów, a następnie ich wydrukowanie. Wśród narzędzi, jakie oferuje, warto wymienić edytowanie tła, dodawanie grafik i formatowanie oraz odpowiednie rozmieszczenie wprowadzonego tekstu. Wszystkie elementy na obszarze roboczym mogą być w pełni personalizowane.

Visual Business Cards

darmowy kreator wizytówek - Visual Business Cards

Kolejny program do wizytówek, który jest łatwy w obsłudze. Z jego pomocą użytkownik może szybko przygotować swoje karty biznesowe i wydrukować ich dowolną ilość. Platforma posiada ponad 200 symboli i 500 gotowych szablonów wizytówek.

Skorzystać można również z wzorów tekstów, których do wyboru jest ponad 500. Warto wiedzieć, że możliwości personalizacji wizytówki w programie jest wiele i można dodawać do niej różnego rodzaju elementy, zmieniać czcionkę czy tło.

BusinessCards MX

darmowy program do wizytówek - BusinessCards MX

Wizytówki zaprojektujesz również w BusinessCards MX – to polskie narzędzie ma intuicyjną, prostą obsługę i zawiera zestaw gotowych, w pełni edytowalnych szablonów – jest ich ponad 750. Można je dowolnie zmieniać tak, aby uzyskać pożądany efekt. Program pozwala dodawać własne elementy lub skorzystać już z gotowych. Posiada wiele przydatnych narzędzi, w tym formatowanie tekstu, figur i obrazów.

Co ważne, zapisuje on dane o firmie i osobach, dzięki czemu później można bez problemu wykorzystywać je przy projektowaniu następnych wizytówek.

SlimPublisher

wykonaj projekt wizytówki w  SlimPublisher

SlimPublisher to narzędzie, które pozwala na zaprojektowanie wizytówki, ale też papieru firmowego, ulotek lub kartek pocztowych. Daje mnóstwo możliwości każdemu użytkownikowi – pozwala na dodawanie plików graficznych, tekstów, map oraz obiektów wektorowych. Co więcej, umożliwia pracę na warstwach oraz zastosowanie ciekawych efektów graficznych, w tym przezroczystości.

Program ma wsparcie dla 49 typów wizytówek i rozmiarów papieru. Oferuje również integrację z Google Maps.

SpringPublisher

program do projektowania wizytówek - springpublisher

Ostatnim polecanym przez nas darmowym programem do zainstalowania na swoim laptopie lub komputerze jest SpringPublisher. To narzędzie pozwala nie tylko wykonać własną wizytówkę, ale też inne publikacje w oparciu o wbudowane szablony – dostępne w lokalnej bibliotece i specjalnym sklepie internetowym.

Każdy z nich można edytować stosownie do swoich potrzeb, poprzez dodanie obrazów, tekstów czy obiektów wektorowych. Program charakteryzuje się również czytelnym interfejsem i prostotą obsługi.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.