Darmowe filmy online. Sprawdź, gdzie oglądać bez opłat

20.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Darmowe filmy online. Sprawdź, gdzie oglądać bez opłat
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Chcesz poznać najlepsze źródła darmowych filmów online? W dzisiejszych czasach, dostęp do filmów w internecie jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, a wiele serwisów oferuje bogate biblioteki filmowe za darmo lub w niewielkim koszcie. CDA, TVP VOD, NINATEKA czy 35mm.online to tylko niektóre z platform, które umożliwiają oglądanie polskich i zagranicznych produkcji bez opłat, choć nie zawsze bez reklam. Również YouTube kryje w sobie pełnometrażowe filmy, które można oglądać zupełnie za darmo. Zanurz się w świecie kinematografii i odkryj bogactwo treści dostępnych online. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zestawieniem w dalszej części artykułu!

Najlepsze strony z filmami za darmo

Już na wstępnie powiedzmy sobie szczerze, że darmowe filmy online, a w zasadzie serwisy VOD, na których można je znaleźć, nie dostarczą nam tak ogromnej bazy tytułów, jak płatne serwisy. Coś za coś, w tym przypadku brak opłat w zamian za ograniczoną liczbę filmów.

Spróbujmy jednak spojrzeć na to z innej perspektywy. Jeśli znamy kilka lub kilkanaście stron, na których możemy oglądać darmowe filmy online bez limitu, to ta baza zaczyna znacznie się powiększa. Dlatego przygotowaliśmy dla Was listę stron z bezpłatnym dostępem do filmów i seriali.

strony z darmowymi filmami online

Filmy za darmo obejrzysz na:

CDA

CDA to filmy za darmo (w pewnej części), które możemy oglądać bez rejestracji. Znajdziecie tu całkiem obszerną bazę produkcji zagranicznych i polskich. Przed seansem mogą Was zaskoczyć reklamy, ale bez paniki – nie pojawią się w trakcie filmu. Niestety, za dostęp do wszystkich tytułów trzeba będzie zapłacić. Abonament CDA Premium otwiera drogę do zupełnie nowego świata i w porównaniu chociażby do takiego Netflixa, nie kosztuje wiele. Co ciekawe, aplikacja CDA jest dostępna także na smartTV (LG, Philips, Panasonic).

TVP VOD

Darmowe filmy i seriale online na TVP VOD to przede wszystkim rodzime produkcje. Od klasyki kina i prawdziwych perełek filmowych, poprzez seriale telewizyjne i aż do całkiem świeżych filmów. W ramach bezpłatnego dostępu trzeba pogodzić się z reklamami i AdBlock tutaj, niestety, nie pomoże. Na pocieszenie dodamy, że nie są długie! Na szczęście nie trzeba się rejestrować – wystarczy znaleźć film i kliknąć w play.

NINATEKA

Kolejny serwis, który obejmuje przede wszystkim darmowe filmy online naszej rodzimej produkcji. Jest naprawdę spory wybór w kategorii filmów fabularnych, pojawiają się też filmy dokumentalne, a i najmłodsi znajdą coś dla siebie – bajki i animacje, które pamiętają dawne czasy. NINATEKA jest w pełni darmową stroną. Nie trzeba zakładać konta, aby uzyskać dostęp do biblioteki ani męczyć się z reklamami.

35mm.online

O serwisie 35mm.online zdążyliśmy już trochę powiedzieć, dlatego teraz potraktujemy to w telegraficznym skrócie. Na stronie znajdziecie polskie filmy – online i za darmo. Nie mówimy o byle jakich produkcjach, a o prawdziwych perełkach polskiej kinematografii, które trudno będzie znaleźć w innym miejscu. Nie brakuje też dokumentów, a na szczególną uwagę zasługują kroniki. Warunkiem uzyskania dostępu jest założenie konta, po czym możecie oglądać do woli.

arte.tv

Z podobnego założenia co 35mm.online wychodzi serwis arte.tv, ale z jedną, małą różnicą. Tutaj znajdziecie kultowe filmy online za darmo i bez rejestracji z całej Europy. Co prawda królują dokumenty, jednak traficie także na seriale telewizyjne i klasyki kinowe. Reklam nie doświadczycie, więc nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić do skorzystania z biblioteki filmów.

VOD.pl

Nowa odsłona serwisu VOD.pl (po jego przejęciu przez TVN Warner Bros. Discovery) oferuje bezpłatny dostęp do filmów i seriali. Jedynym haczykiem jest konieczność obejrzenie reklam (przed i w trakcie seansu). W bibliotece znajdują się m.in. produkcje znane z anteny kanałów TVN (filmy, seriale i programy).

YouTube

Dla jednych ta informacja nie będzie niczym odkrywczym, dla innych stanie się wiedzą bezcenną. Na YouTube możecie znaleźć darmowe filmy w pełnometrażowej wersji. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Kilka kanałów dla przykładu:

Inne strony online z darmowymi filmami

Jako ciekawostkę dopowiemy, że kiedyś można było oglądać darmowe filmy na Netflix. Dzisiaj takiej możliwości już nie mamy, a szkoda. Lista tytułów nie była zbyt obszerna, za to całkiem ciekawa. Kto wie, może gigant jeszcze wróci do tego rozwiązania?

Serwis FlixClassic z klasycznymi filmami jest wprawdzie płatny, ale w jego bibliotece można znaleźć kilka tytułów, które obejrzeć można za darmo. Darmowe filmy w FlixClassic to m.in. „Siedmiu samurajów” Akiro Kurasawy, „Stracone złudzenia” czy „Pali się moja panno” Milosa Formana.

Nielegalne strony z filmami za darmo

Wśród bogatej listy stron z darmowymi filmami online znajdują się też nielegalne serwisy. Nie warto tam zaglądać. Większość z nich nie udostępnia filmów, a jedynie linki, które do nich rzekomo prowadzą. Trzeba powiedzieć, że “rzekomo” traktujemy jako słowo-klucz, bo niejednokrotnie zostaniemy przekierowani na niebezpieczne strony albo do płatnych serwisów. Często administratorzy nie odpowiadają za treści, jakie pojawiają się w serwisie, co też rodzi pewne obawy.

Strony z filmami za darmo, które działają nielegalnie:

  • Zalukaj
  • CDA HD
  • Ekino-TV
  • Zobacz-Online

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
VOD
Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.