Search icon

Darmowe filmy online. Sprawdź, gdzie oglądać bez opłat

13.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Darmowe filmy online. Sprawdź, gdzie oglądać bez opłat
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Marzy Ci się dostęp do szerokiej bazy filmów, ale nie chcesz płacić abonamentu na Netflixie? Żaden problem – filmy online za darmo są na wyciągnięcie ręki. Baza dostępnych do obejrzenia produkcji nie będzie tak obszerna i rozbudowana, jak w przypadku płatnych serwisów streamingowych, ale mimo wszystko to ciekawa alternatywa.

Popularne serwisy VOD w Polsce

Serwisy VOD szturmem wdarły się na rynek. Coraz więcej użytkowników decyduje się całkowicie odejść od tradycyjnej telewizji na rzecz platform streamingowych. I nie ma w tym nic dziwnego. W ten sposób omijamy reklamy, które w TV trwają dłużej niż sam film. Oglądamy dokładnie to, na co mamy ochotę, zamiast zdać się na łaskę – a często i niełaskę – stacji telewizyjnej. Przerywamy seans w dowolnym momencie i wracamy do niego w miejscu, które zapauzowaliśmy.

filmy online bez rejestracji

Same korzyści, a minusów w zasadzie brak. No, może poza koniecznością opłacania abonamentu, bo największe serwisy VOD kasują za dostęp do biblioteki wcale niemało. Właśnie tutaj wkraczają do gry strony z darmowymi filmami – bez rejestracji, bez dodatkowych opłat. Brzmi dobrze? Świetnie, czytaj dalej.

Najlepsze strony z darmowymi filmami

Już na wstępnie powiedzmy sobie szczerze, że darmowe filmy online, a w zasadzie strony, na których można je znaleźć, nie dostarczą nam tak ogromnej bazy tytułów, jak płatne serwisy. Coś za coś, w tym przypadku brak opłat w zamian za ograniczoną liczbę filmów.

Spróbujmy jednak spojrzeć na to z innej perspektywy. Jeśli znamy kilka lub kilkanaście stron, na których możemy oglądać darmowe filmy online bez limitu, to ta baza zaczyna znacznie się powiększa. Dlatego przygotowaliśmy dla Was listę stron z bezpłatnym dostępem do filmów i seriali.

strony z darmowymi filmami online

CDA

CDA to filmy za darmo (w pewnej części), które możemy oglądać bez rejestracji. Znajdziecie tu całkiem obszerną bazę produkcji zagranicznych i polskich. Przed seansem mogą Was zaskoczyć reklamy, ale bez paniki – nie pojawią się w trakcie filmu. Niestety, za dostęp do wszystkich tytułów trzeba będzie zapłacić. Abonament CDA Premium otwiera drogę do zupełnie nowego świata i w porównaniu chociażby do takiego Netflixa, nie kosztuje wiele. Co ciekawe, aplikacja CDA jest dostępna także na smartTV (LG, Philips, Panasonic).

TVP VOD

Darmowe filmy i seriale online na TVP VOD to przede wszystkim rodzime produkcje. Od klasyki kina i prawdziwych perełek filmowych, poprzez seriale telewizyjne i aż do całkiem świeżych filmów. W ramach bezpłatnego dostępu trzeba pogodzić się z reklamami i AdBlock tutaj, niestety, nie pomoże. Na pocieszenie dodamy, że nie są długie! Na szczęście nie trzeba się rejestrować – wystarczy znaleźć film i kliknąć w play.

NINATEKA

Kolejny serwis, który obejmuje przede wszystkim darmowe filmy online naszej rodzimej produkcji. Jest naprawdę spory wybór w kategorii filmów fabularnych, pojawiają się też filmy dokumentalne, a i najmłodsi znajdą coś dla siebie – bajki i animacje, które pamiętają dawne czasy. NINATEKA jest w pełni darmową stroną. Nie trzeba zakładać konta, aby uzyskać dostęp do biblioteki ani męczyć się z reklamami.

35mm.online

O serwisie 35mm.online zdążyliśmy już trochę powiedzieć, dlatego teraz potraktujemy to w telegraficznym skrócie. Na stronie znajdziecie polskie filmy – online i za darmo. Nie mówimy o byle jakich produkcjach, a o prawdziwych perełkach polskiej kinematografii, które trudno będzie znaleźć w innym miejscu. Nie brakuje też dokumentów, a na szczególną uwagę zasługują kroniki. Warunkiem uzyskania dostępu jest założenie konta, po czym możecie oglądać do woli.

arte.tv

Z podobnego założenia co 35mm.online wychodzi serwis arte.tv, ale z jedną, małą różnicą. Tutaj znajdziecie kultowe filmy online za darmo i bez rejestracji z całej Europy. Co prawda królują dokumenty, jednak traficie także na seriale telewizyjne i klasyki kinowe. Reklam nie doświadczycie, więc nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić do skorzystania z biblioteki filmów.

YouTube

Dla jednych ta informacja nie będzie niczym odkrywczym, dla innych stanie się wiedzą bezcenną. Na YouTube możecie znaleźć darmowe filmy w pełnometrażowej wersji. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Kilka kanałów dla przykładu:

Jako ciekawostkę dopowiemy, że kiedyś można było oglądać darmowe filmy na Netflix. Dzisiaj takiej możliwości już nie mamy, a szkoda. Lista tytułów nie była zbyt obszerna, za to całkiem ciekawa. Kto wie, może gigant jeszcze wróci do tego rozwiązania?

Nielegalne strony z filmami za darmo

Wśród bogatej listy stron z darmowymi filmami online znajdują się też nielegalne serwisy. Nie warto tam zaglądać. Większość z nich nie udostępnia filmów, a jedynie linki, które do nich rzekomo prowadzą. Trzeba powiedzieć, że “rzekomo” traktujemy jako słowo-klucz, bo niejednokrotnie zostaniemy przekierowani na niebezpieczne strony albo do płatnych serwisów. Często administratorzy nie odpowiadają za treści, jakie pojawiają się w serwisie, co też rodzi pewne obawy.

Strony z filmami za darmo, które działają nielegalnie:

  • Zalukaj
  • CDA HD
  • Ekino-TV
  • Zobacz-Online
nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
VOD
Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.