Search icon

Daredevil: Born Again – oficjalnie powróci z nowym sezonem na Disney Plus

26.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Daredevil: Born Again – oficjalnie powróci z nowym sezonem na Disney Plus
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Daredevil powróci z nową serią na Disney+. Podczas San Diego Comic-Conu ujawniono oficjalny tytuł, obsadę i przybliżoną datę premiery nowej propozycji od MCU. 

Daredevil: Born Again

Po tym jak trzy sezony Daredevil MCU trafiły z Netflixa na Disney+, bibliotekę tego ostatniego postanowiono wzbogacić również o nowy serial z uniwersum. Jego tytuł to Daredevil: Born Again. Choć główny bohater pozostał ten sam, wciąż nie wiadomo, jakie fabularne związki łączą obie produkcje.

Od strony realizacji wiadomo za to, że na ekran powrócą Charlie Cox – niezmiennie w roli protagonisty – oraz Vincent D’Onofrio jako Kingpin.

Jeszcze przed premierą główny bohater pojawił się przy okazji cameo w Spider-Man: Bez drogi do domu. W sierpniu zobaczycie go zaś w Mecenas She-Hulk. Kingpin z kolei doczekał się swojego epizodu w zeszłorocznym Hawkeye.

Kim jest główny bohater?

Na pierwszym planie występuje niewidomy prawnik, znany ze swych nadzwyczaj wrażliwych zmysłów. Jego zdolności wręcz predestynują go do podwójnej profesji. Za dnia walczy bowiem z niesprawiedliwością na sali sądowej, w nocy zaś wciela się w superbohatera, który robi to na własną rękę. W uskutecznianiu tej misji próbują przeszkodzić mu Kingpin i Bullseye. Początki bohatera sięgają stronic komiksów wydawnictwa Marvel Comics.

Kiedy premiera Daredevil: Born Again?

Nowa odsłona Daredevil na Disney Plus zagości wiosną 2024 roku. Serial ma liczyć aż 18 odcinków

Źródło: Marvel Studios, Variety, Deadline 

Przeczytaj także:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.