“Dama”: Millie Bobby Brown walczy ze smokiem na pełnym zwiastunie Netflixa. Kiedy premiera?

19.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
“Dama”: Millie Bobby Brown walczy ze smokiem na pełnym zwiastunie Netflixa. Kiedy premiera?
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix redefiniuje pojęcie baśni, prezentując pełny zwiastun nowego filmu “Dama”. Gwiazdą produkcji jest Millie Bobby Brown, znana również jako ekranowa Jedenastka ze “Stranger Things”. 

Dama – pełny zwiastun Netflixa

“Dama” to nowy film fantasy od Netflixa, który przeniesie Was do świata rodzin królewskich, tradycji i smoków, jednak nie w takim kształcie, jakiego moglibyście oczekiwać. Oto bowiem tytułowa dama spotyka przystojnego księcia, co staje się początkiem… jej największego koszmaru. Od teraz musi polegać jedynie na sobie i wyzwolić się z oków bezwzględnego smoka. Jak czytamy w oficjalnym opisie produkcji: 

Dobrze ułożona młoda dama zgadza się poślubić przystojnego księcia, ale okazuje się, że tak naprawdę z woli rodziny królewskiej ma zostać złożona w ofierze na spłatę starożytnego długu. Wrzucona do jaskini zamieszkałej przez ziejącego ogniem smoka dziewczyna musi polegać na swoim sprycie i woli przetrwania. 

Tytuł jest również godną rozważenia propozycją dla fanów produkcji coming of age – jak już wkrótce się przekonacie, w obliczu ogromu zagrożenia bohaterce przyjdzie dojrzeć znacznie szybciej, niż mogłaby się spodziewać. 

Pełny zwiastun filmu znajdziecie poniżej: 

Dama – obsada i twórcy 

W roli tytułowej damy zobaczymy Millie Bobby Brown (“Stranger Things”, “Enola Holmes”), której partnerują na ekranie m.in.: Angela Bassett, Robin Wright, Ray Winstone, Nick Robinson, Brooke Carter oraz Shohreh Aghdashloo.

Reżyserem produkcji jest Juan Carlos Fresnadillo (“28 tygodni później”), bazujący na scenariuszu autorstwa Dana Mazeau.

Kiedy premiera na Netfliksie? 

Choć pierwotnie debiut filmu zaplanowano jeszcze na 2023 rok, ostatecznie zobaczymy go na Netfliksie dopiero 8 marca. 

Źródło: Netflix 

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.