Search icon

Netflix: ceny i rodzaje pakietów. Ile kosztuje Netflix i jak kupić go taniej?

03.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Netflix: ceny i rodzaje pakietów. Ile kosztuje Netflix i jak kupić go taniej?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix to największa platforma streamingowa i najpopularniejszy serwis VOD, dzięki której można oglądać online nie tylko filmy, seriale i dokumenty, ale także wybrane programy telewizyjne.

Aby stać się użytkownikiem serwisu, wystarczy mieć połączenie z internetem i wykupiony abonament. Niewątpliwym plusem płatnego dostępu jest to, że w trakcie oglądania filmów nie wyświetlają się reklamy (chociaż i to się zmieni, gdy Netflix wprowadzi pakiet z reklamami).

Ponadto jeżeli chcemy mieć dostęp do materiałów offline mamy możliwość pobrania filmów na urządzenia z systemem iOS, Android lub Windows 10. Dzięki temu można korzystać z serwisu również podczas wyjazdów i urlopu. Wystarczy wcześniej pobrać wybrane tytuły i oglądać je nawet bez dostępu do sieci.

Ile kosztuje Netflix? Ceny pakietów w 2023

Netflix cena pakietów – Podstawowy, Standard i Premium – to trzy plany taryfowe w zależności od naszych potrzeb, preferencji i budżetu. Różnią się od siebie jakością obrazu oraz liczbą ekranów, na których jednocześnie można oglądać filmy. Członkostwo można zmienić lub anulować w dowolnym momencie.

 • Podstawowy – cena 29 zł/miesiąc (rocznie 348 zł), jakość obrazu SD i 1 ekran
 • Standard – cena 43 zł/miesiąc (rocznie 516 zł), jakość Full HD i 2 ekrany
 • Premium – cena 60 zł/miesiąc (rocznie 720 zł) i jakość 4K/HDR i 4 ekrany, dźwięk przestrzenny Spatial Audio, pobieranie na 6 urządzeń.

Szczegóły dotyczące poszczególnych planów Netflix widać na poniższej grafice.

netflix ceny pakietów miesięcznie
Netflix cena – abonament miesięczny

Podwyżka ceny pakietów Netflix

Niewykluczone, że już wkrótce ceny te niestety się zmienią. W niektórych krajach Netflix już podrożał. I tak np.

 • Cena Netflix w USA – w USA za pakiet premium trzeba obecnie zapłacić 19,99 dolarów (wcześniej 17,99 dolarów), za pakiet standardowy 15,49 dolarów (wcześniej 13,99 dolarów), a za podstawowy 9,99 dolarów (wcześniej 8,99 dolarów).
 • Cena Netflix w Irlandii – ceny te wynoszą odpowiednio: 20,99 euro za pakiet premium (wcześniej 17,99 euro), 14,99 euro za standard (12,99 euro) i 8,99 euro za podstawowy (7,99 euro).
 • Cena Netflix w Wielkiej Brytanii – cena wynosi obecnie: 15,99 funtów za pakiet premium (podwyżka z 13,88), 10,99 funtów za standard (9,99) i 6,99 funtów za podstawowy (5,99).

Przeliczając te stawki naszą walutę można się spodziewać podwyżki do 90 lub nawet 100 złotych za pakiet premium!

Niektórzy użytkownicy chcąc obniżyć koszty korzystania z Netflixa zakładają konta w egzotycznych dla nas lokalizacjach np. Argentynie czy Turcji. Ceny za abonament Netflixa w tych krajach są znacznie niższe, dlatego może to być gra warta świeczki, szczególnie w dobie potencjalnych podwyżek. Wymaga to natomiast korzystania z VPN, aby móc założyć konto w Netflix w odpowiedni sposób, nie jest też do końca zgodne z polityką firmy, dlatego nie zachęcamy do tego procederu.

Netflix z reklamami

3 listopada 2022 zadebiutował zupełnie nowy pakiet Netflix z reklamami. Na razie w USA (6,99 dolara) i niektórych krajach europejskich (między 5-6 euro). Oferować będzie jakość obrazu SD, nie będzie można pobierać filmów, aby oglądać je offline, a przede wszystkim nie będzie można przewijać reklam (ok. 4 lub 5 minut na godzinę seansu). Nie wiadomo na razie, kiedy abonament z reklamami na Netflixie trafi do Polski.

Pierwsze kroki w Netfix – Jak założyć konto?

Założenie konta w tym popularnym serwisie jest bardzo proste. Wystarczy wykonać trzy proste kroki:

 1. Odwiedzić stronę netflix.com i wybrać plan, który najbardziej pasuje do naszych preferencji.
 2. Utworzyć konto – podając swój adres e-mail i hasło.
 3. Wprowadzić metodę płatności (opłata będzie pobierana automatycznie co miesiąc).

Zanim się zarejestrujemy, można skorzystać z darmowego konta przez 30 dni. To pozwala sprawdzić, czy serwis spełnia nasze oczekiwania i czy oferowane przez platformę filmy trafiają w nasz gust. Po przetestowaniu można zdecydować się na wybór jednego z trzech dostępnych pakietów.

Dzielenie się kontem Netflix – nowe zasady

Jedną z największych zalet Netlixa jest możliwość dzielenia się kontem i jednoczesnego oglądania nawet na 4 ekranach jednocześnie. Dotyczy to jednak wyłącznie osób mieszkających pod jednym dachem, ale dość powszechną praktyką było współdzielenie konta przez przyjaciół i znajomych i w ten sposób dzielenie również kosztów.

Potwierdzenia należy szukać w regulaminie serwisu:

Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym.

Netlix do tej pory przymykał na to oko, ale coraz głośniej jest o działaniach mających zapobiec dzieleniem się kontem i zmuszenie użytkowników do samodzielnego opłacania abonamentu. Jak to wpłynie na liczbę użytkowników Netlixa i czy spowoduje odpływ do innych serwisów VOD? Czas pokaże.

Testowanym rozwiązaniem jest wprowadzenie dodatkowych opłat za możliwość dzielenia się kontem Netlix z osobami mieszkającymi pod innym adresem. Według najnowszych doniesień, taka opłata miałaby wynosić ok. 2-3 dolary za każde dodatkowe gospodarstwo domowe, w którym Netflix byłby oglądany.

Do wprowadzenia takiego rozwiązania przybliża funkcja ułatwiająca przenoszenie profili użytkowników. Ma ona zachęcić do zakładania własnego konta Netflix z zachowaniem dotychczasowej historii oglądania, preferencji i ocen.

Tymczasem w Polsce zdecydowano się wprowadzić mechanizm dodatkowej weryfikacji urządzenia, na którym oglądany jest Netflix. Po zalogowaniu się poza naszym głównym gospodarstwem domowym (ustalonym po adresie IP) możemy zostać poproszeni o podanie 4-cyfrowego kodu wysłanego na adres mailowy właściciela konta. Na jego wpisanie otrzymujemy 15 minut, po czym ważność kodu wygasa. Według założeń Netflixa ma to zapobiec dzieleniu się kontem z osobami niemieszkającymi razem pod jednym dachem.

Z kolei w USA już wkrótce będzie wprowadzony mechanizm wymagający logowania się do domowej sieci WiFi (w głównym gospodarstwie domowym) raz na 31 dni. W przeciwnym razie dostęp do Netflixa na danym urządzeniu zostanie zablokowany i pojawi się prośba o założenie własnego konta.

Na czym można oglądać Netflixa?

W serwisie Netflix filmy, seriale i programy są dostępne na dowolnym urządzeniu połączonym z internetem. Są to

 • telewizory Smart TV
 • konsole do gier
 • odtwarzacze multimedialne (np. Apple TV i Google Chromecast)
 • dekodery
 • smartfony i tablety
 • komputery i laptopy

Potrzebna jest jedynie aplikacja Netflix.

Drugą opcją jest korzystanie z serwisu w przeglądarce internetowej na komputerze. Trzeba upewnić się, że wymagania systemowe są zgodne z naszą przeglądarką, a także jaka jest zalecana prędkość połączenia internetowego, aby cieszyć się najlepszą jakością obrazu.

Netflix – co warto obejrzeć?

Netflix cały czas uaktualnia swoją ofertę i dodaje nowe filmy do bazy. Wyświetla też listę TOP filmów, które są najchętniej oglądane. Wśród nich zawsze można znaleźć coś ciekawego i nietuzinkowego. Netflix dopasowuje się do preferencji użytkownika i podpowiada mu ciekawe propozycje filmów do obejrzenia.

Oferta Netflixa jest różna w poszczególnych krajach. Jest to związane z prawami autorskimi i licencjami, które obowiązują w poszczególnych krajach. Dlatego wyjeżdżając na wakacje zagraniczne można zostać zaskoczonym innymi tytułami w bibliotece serwisu.

W Polsce dostępny jest przekrój polskich produkcji: filmów, seriali i dokumentów. Naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na seriale:

 • Rojst i Rojst’97
 • Zachowaj spokój
 • Wielka woda
 • W głębi lasu
 • Prokurator
 • Sexify
 • Otwórz oczy
 • Artyści
 • Krakowskie potwory
 • Królowa

W ostatnich latach nie brakowało hitów w ofercie platformy.

Najpopularniejsze filmy i seriale Netflix w 2021

Wystarczy wymienić najgłośniejsze tytuły: Squid Game, ostatni sezon Domu z Papieru, Wiedźmin sezon 2, Lupin, Sex Education, Arcane, Sprzątaczka, Cień i kość, Cobra Kai, Ty czy polski Rojst’97. A to tylko kilka najgłośniejszych tytułów.

Wśród najpopularniejszych i najlepszych filmów na Netflix w 2021 roku warto wymienić: Malcolm i Marie, Wykopalisko, Czerwona Nota, Nie patrz w górę, Winni, To była ręka Boga, Psie pazury, Niewybaczalne, Czego nauczyła mnie ośmiornica, Tlen, Ulice strachu i wiele innych.

Najważniejsze premiery filmów i seriali Netflix w 2022

W 2022 roku nie brakuje równie głośnych premier i kontynuacji popularnych seriali. Warto wspomnieć chociażby o After Life, Ozark, Snowpiercer, Bridgertonowie, The Crown, Stranger Things, Umbrella Academy, Locke & Key, Miłość, śmierć i roboty, Alice in Borderland, Wikingowie: Walhalla, Cyberpunk: Edgerunners, Sandman czy Wiedźmin: Rodowód krwi.

A na jakie filmy mogliśmy liczyć na Netlix w 2022 roku? Tutaj lista tytułów jest równie imponująca i długa, ale warto wymienić m.in. Na noże 2, Monachium: W obliczy wojny, BigBug (od twórców Amelii), Projekt Adam (Ryan Reynolds), Blondynka (biografia Marylin Monroe), Enola Holmes 2 i mnóstwo innych.

Zapowiedzi na najbliższe miesiące:
TUDUM Netflix 2022
TUDUM – zapowiedzi Netflixa 2022/23

Na jakich innych serwisach można oglądać filmy online?

Netflix nie jest jedyną platformą streamingową do oglądania filmów online. Takie usługi oferuje również HBO Max, Apple TV+, Amazon Prime, Canal+ Online, Disney+ czy Player.pl. Różnią się one od siebie jakością usług, planami taryfowymi, a przede wszystkim repertuarem filmowym.

Zanim zdecydujemy się na wykupienie abonamentu któregoś z serwisów, warto skorzystać z darmowego okresu próbnego i sprawdzić, jakie filmy i seriale są  bibliotece danej usługi.

Są też miejsca w sieci, gdzie legalnie można oglądać darmowe filmy i seriale online. Oczywiście biblioteka tytułów tam obecnych jest znacznie mniejsza, ale mimo wszystko warto się z nimi zapoznać.

nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.