Ile kosztuje Netflix? Pakiety i cennik Netflix 2023

07.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 7 Minuty
Ile kosztuje Netflix? Pakiety i cennik Netflix 2023
Przeczytasz w 7 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix to największa platforma streamingowa i najpopularniejszy serwis VOD, dzięki której można oglądać online filmy, seriale, dokumenty, ale także wybrane programy telewizyjne. Wszystko co trzeba zrobić, to założyć konto, wybrać odpowiedni abonament miesięczny i opłacić dostęp. Plusem takiego rozwiązania jest brak długoterminowej umowy, możliwość rezygnacji w każdej chwili, a przede wszystkim bardzo wygodny dostęp do tysięcy filmów i seriali.

Oglądając Netflix nie musimy przejmować się reklamami (chyba, że wybierzemy tani pakiet z reklamami wprowadzony przez Netflix w niektórych krajach). Ponadto jeżeli chcemy mieć dostęp do materiałów offline mamy możliwość pobrania filmów na urządzenia z systemem iOS, Android lub Windows.

Dzięki temu można korzystać z serwisu również podczas wyjazdów i urlopu. Wystarczy wcześniej pobrać wybrane tytuły i oglądać je nawet bez dostępu do sieci.

Ile kosztuje Netflix? Ceny pakietów w 2023

Netflix cena pakietów – Podstawowy, Standard i Premium – to trzy plany taryfowe w zależności od naszych potrzeb, preferencji i budżetu. Różnią się od siebie jakością obrazu oraz liczbą ekranów, na których jednocześnie można oglądać filmy. Członkostwo można zmienić lub anulować w dowolnym momencie.

 • Podstawowy – cena 29 zł/miesiąc , jakość obrazu SD i 1 ekran
 • Standard – cena 43 zł/miesiąc, jakość Full HD i 2 ekrany
 • Premium – cena 60 zł/miesiąc, jakość 4K/HDR i 4 ekrany, dźwięk przestrzenny Spatial Audio, pobieranie na 6 urządzeń.

Szczegóły dotyczące poszczególnych planów Netflix widać na poniższej grafice.

netflix ceny pakietów miesięcznie
Netflix cena – abonament miesięczny

Cena Netflixa współdzielonego na 2 lub 3 osoby

Każde konto Netflix przeznaczone jest dla jednego tzw. gospodarstwa domowego, czyli upraszczając dla osób mieszkających pod jednym adresem (więcej o tym w dalszej części artykułu dotyczącej współdzielenia konta). Jeśli chcemy dzielić konto ze znajomymi lub rodziną mieszkającą w innym miejscu, do tego można jeszcze doliczyć koszt dodatkowego użytkownika – 9,99 zł za osobę (w planie Standard możemy dodać 1, w planie Premium 2 osoby).

Maksymalna cena Netflix może wynieść więc nawet 80 zł miesięcznie przy najdroższym pakiecie i dwóch dodatkowych użytkownikach. Zawsze możemy spróbować dogadać się z dodatkowymi osobami i podzielić ten koszt po równo, aby mniej uderzał po kieszeni.

 • Plan Standard + 1 dodatkowa osoba – 26,50 zł miesięcznie (zamiast 53 zł: 43 zł + 9,99 zł)
 • Plan Premium + 1 dodatkowa osoba – 35 zł miesięcznie (zamiast 70 zł: 60 zł + 9,99 zł)
 • Plan Premium + 2 dodatkowe osoby – 26,66 zł miesięcznie (zamiast 80 zł: 60 zł + 2x 9,99 zł).

Ile kosztuje Netflix na rok?

Mamy już tak wiele usług subskrypcyjnych, że czasem warto spojrzeć na realny koszt, jaki ponosimy za ich korzystanie przez 12 miesięcy. W przypadku Netflixa roczne koszty wyglądają następująco:

 • Plan Podstawowy – 12 x 29 zł = 348 zł rocznie
 • Plan Standard – 12 x 43 zł = 516 zł rocznie
 • Plan Premium – 12 x 60 zł = 720 zł rocznie.

Jeśli dodamy do tego koszt dodatkowych użytkowników, z którymi chcemy dzielić dostęp do konta to wzrasta on odpowiednio o:

 • 1 dodatkowy użytkownik – 120 zł rocznie
 • 2 dodatkowych użytkowników – 240 zł rocznie.

Razem przy planie Premium i dwóch osobach dołączonych do naszego konta maksymalny koszt roczny wynosi aż 960 zł.

Polecane telewizory w Komputronik.pl

Jak płacić za Netflix?

Kiedy zdecydujemy się już na dany pakiet, to pozostaje tylko opłacić dostęp do serwisu. Obsługiwane przez Netflix metody płatności to:

 • karta kredytowa i debetowa (Visa, MasterCard, American Express)
 • karta przedpłacona (Visa, MasterCard, American Express)
 • karta wirtualna
 • konto PayPal
 • karta podarunkowa Netflix.

Dostęp do Netflix można wykupić również u operatorów, a odpowiednia kwota będzie dopisywana do naszego rachunku. Możliwość taką oferują:

 • Orange
 • Play
 • T-mobile
 • Vectra
 • Canal+.

Podwyżka ceny pakietów Netflix

Niewykluczone, że już wkrótce ceny te niestety się zmienią. W niektórych krajach Netflix już podrożał. I tak np.

 • Cena Netflix w USA – w USA za pakiet premium trzeba obecnie zapłacić 19,99 dolarów (wcześniej 17,99 dolarów), za pakiet standardowy 15,49 dolarów (wcześniej 13,99 dolarów), a za podstawowy 9,99 dolarów (wcześniej 8,99 dolarów).
 • Cena Netflix w Irlandii – ceny te wynoszą odpowiednio: 20,99 euro za pakiet premium (wcześniej 17,99 euro), 14,99 euro za standard (12,99 euro) i 8,99 euro za podstawowy (7,99 euro).
 • Cena Netflix w Wielkiej Brytanii – cena wynosi obecnie: 15,99 funtów za pakiet premium (podwyżka z 13,88), 10,99 funtów za standard (9,99) i 6,99 funtów za podstawowy (5,99).

Przeliczając te stawki naszą walutę można się spodziewać podwyżki do 90 lub nawet 100 złotych za pakiet premium!

Niektórzy użytkownicy chcąc obniżyć koszty korzystania z Netflixa zakładają konta w egzotycznych dla nas lokalizacjach np. Argentynie czy Turcji. Ceny za abonament Netflixa w tych krajach są znacznie niższe, dlatego może to być gra warta świeczki, szczególnie w dobie potencjalnych podwyżek. Wymaga to natomiast korzystania z VPN, aby móc założyć konto w Netflix w odpowiedni sposób, nie jest też do końca zgodne z polityką firmy, dlatego nie zachęcamy do tego procederu.

Obniżka ceny abonamentu Netflix

Bardzo zaskakującą informacją była wprowadzona w lutym 2023 roku obniżka (!) ceny pakietów Netflix w ponad 100 krajach. Na liście znajdują się państwa z całego świata, w tym z Europy (m.in. Słowenia, Bułgaria, Słowacja i Chorwacja). Kwota obniżki różni się w zależności od rynku i wynosi od 20 do prawie 60 procent.

Trudno powiedzieć, czy obniżki można spodziewać się również w Polsce, ale najwyraźniej Netflix na różne sposoby próbuje walczyć z coraz mocniejszą konkurencją i testuje również i takie rozwiązanie mające powstrzymać odpływ widzów.

Netflix z reklamami

3 listopada 2022 zadebiutował zupełnie nowy pakiet Netflix z reklamami. Na razie w USA (6,99 dolara) i niektórych krajach europejskich (między 5-6 euro). Oferuje jakość obrazu SD, nie można pobierać filmów, aby oglądać je offline, a przede wszystkim można przewijać reklam (ok. 4 lub 5 minut na godzinę seansu). Nie wiadomo na razie, kiedy abonament z reklamami na Netflixie trafi do Polski.

Netflix za darmo

Niestety nie można już skorzystać z darmowego konta przez 30 dni. Opcja ta pozwalała sprawdzić, czy serwis spełnia nasze oczekiwania i czy oferowane przez platformę filmy trafiają w nasz gust. Po przetestowaniu można było zdecydować się na wybór jednego z trzech dostępnych pakietów. Na ten moment jednak platforma zrezygnowała z tej możliwości.

Pierwsze kroki w Netfix – Jak założyć konto?

Założenie konta w tym popularnym serwisie jest bardzo proste. Wystarczy wykonać trzy proste kroki:

 1. Odwiedzić stronę netflix.com i wybrać plan, który najbardziej pasuje do naszych preferencji.
 2. Utworzyć konto – podając swój adres e-mail i hasło.
 3. Wprowadzić metodę płatności (opłata będzie pobierana automatycznie co miesiąc).

Współdzielenie konta Netflix – czy jest legalne?

Jedną z największych zalet Netlixa jest możliwość dzielenia się kontem i jednoczesnego oglądania nawet na 4 ekranach jednocześnie. Przez wiele lat sam Netflix zachęcał do dzielenia się hasłem ze znajomymi i przyjaciółmi.

Obecnie jednak polityka firmy zmieniła się o 180 stopni, co potwierdzają zapisy w regulaminie:

Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym.

Netlix do tej pory przymykał na to oko, ale coraz szerzej podejmuje działania mające zapobiec dzieleniem się kontem i zmuszenie użytkowników do samodzielnego opłacania abonamentu.

Pod koniec maja 2023 roku wprowadzono dodatkową opłatę za możliwość dzielenia się kontem Netflix z osobami mieszkającymi pod innym adresem. W zależności od kraju opłata ta wynosi od 2-3 dolarów do nawet 6 euro.

W Polsce opłata wynosi 9,99 zł miesięcznie za dodatkowego użytkownika.

Więcej szczegółów o tym, jak to wygląda w poszczególnych państwach znajdziesz w poniższym artykule.

Jednocześnie wprowadzono m.in. funkcję ułatwiającą przenoszenie profili użytkowników. Ma ona zachęcić do zakładania własnego konta Netflix z zachowaniem dotychczasowej historii oglądania, preferencji i ocen.

Jak to wpłynie na liczbę użytkowników Netlixa i czy spowoduje odpływ do innych serwisów VOD? Czas pokaże. Pierwsze raporty pokazują, że mimo głośnego oburzenia użytkowników, zarówno liczba subskrybentów Netflixa, jak i przychody zaczęły gwałtownie rosnąć. Wzrosty były wyższy nawet niż w czasach pandemii, kiedy notowano rekordowe zainteresowanie platformami streamingowymi.

Jak zrezygnować z Netflix?

Warto pamiętać, że korzystanie z Netflixa nie wiąże się z długoterminowym zobowiązaniem. W każdej chwili możemy anulować subskrypcję bez żadnych dodatkowych kosztów i opłat.

Aby anulować subskrypcję Netflix należy wejść w zakładkę Konto i kliknąć „Anuluj członkostwo”.

Jeśli się na to zdecydujemy subskrypcja pozostanie aktywna do końca aktualnie opłaconego okresu.

Na czym można oglądać Netflixa?

W serwisie Netflix filmy, seriale i programy są dostępne na dowolnym urządzeniu połączonym z internetem. Są to

 • telewizory Smart TV
 • konsole do gier
 • odtwarzacze multimedialne (np. Apple TV i Google Chromecast)
 • dekodery
 • smartfony i tablety
 • komputery i laptopy

Potrzebna jest jedynie aplikacja Netflix.

Drugą opcją jest korzystanie z serwisu w przeglądarce internetowej na komputerze. Trzeba upewnić się, że wymagania systemowe są zgodne z naszą przeglądarką, a także jaka jest zalecana prędkość połączenia internetowego, aby cieszyć się najlepszą jakością obrazu.

Netflix – co warto obejrzeć?

Netflix cały czas uaktualnia swoją ofertę i dodaje nowe filmy do bazy. Wyświetla też listę TOP filmów, które są najchętniej oglądane. Wśród nich zawsze można znaleźć coś ciekawego i nietuzinkowego. Netflix dopasowuje się do preferencji użytkownika i podpowiada mu ciekawe propozycje filmów do obejrzenia.

Oferta Netflixa jest różna w poszczególnych krajach. Jest to związane z prawami autorskimi i licencjami, które obowiązują w poszczególnych krajach. Dlatego wyjeżdżając na wakacje zagraniczne można zostać zaskoczonym innymi tytułami w bibliotece serwisu.

Istotnym elementem oferty Netflixa jest pokaźna liczba polskich filmów oraz polskich seriali (również oryginalnych produkcji Netflixa). Ich liczba cały czas się powiększa, gdyż platforma konsekwentnie inwestuje w tworzenie nowych tytułów.

Oferta Netflixa jest tak szeroka, że czasem trudno jest zdecydować, co dziś obejrzeć. Dlatego systematycznie przygotowujemy zestawienia najlepszych produkcji dostępnych w serwisie. Oto wybrane z nich:

Warto też rzucić okiem, jakie premiery czekają nas w najbliższym czasie.

Zapowiedzi na najbliższe miesiące:
TUDUM – zapowiedzi Netflixa na 2023 rok

Na jakich innych serwisach można oglądać filmy online?

Netflix nie jest jedyną platformą streamingową do oglądania filmów online. Takie usługi oferuje również HBO Max, Apple TV+, Amazon Prime, Canal+ Online, Disney+, SkyShowtime czy Player.pl. Różnią się one od siebie jakością usług, planami taryfowymi, a przede wszystkim repertuarem filmowym.

Zanim zdecydujemy się na wykupienie abonamentu któregoś z serwisów, warto skorzystać z darmowego okresu próbnego (jeśli dana platforma go oferuje) i sprawdzić, jakie filmy i seriale są  bibliotece danej usługi.

Są też miejsca w sieci, gdzie legalnie można oglądać darmowe filmy i seriale online. Oczywiście biblioteka tytułów tam obecnych jest znacznie mniejsza, ale mimo wszystko warto się z nimi zapoznać.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.