Ile kosztuje Netflix? Pakiety i cennik Netflix 2024

27.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 7 Minuty
Ile kosztuje Netflix? Pakiety i cennik Netflix 2024
Przeczytasz w 7 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix to zdecydowanie największa platforma streamingowa, a zarazem najpopularniejszy serwis VOD na świecie, oferujący bogatą bibliotekę filmów, seriali i programów. Użytkownicy w Polsce mają do dyspozycji trzy pakiety (nie ma jeszcze najtańszego pakietu z reklamami dostępnego w niektórych krajach). Ile kosztują poszczególne pakiety Netflix? Cena w 2024 roku jak na razie pozostała niezmieniona, ale niewykluczone, że czekają nas podwyżki.

Ile kosztuje Netflix? Ceny pakietów w 2024

Netflix cena pakietów – Podstawowy, Standard i Premium – to trzy plany taryfowe w zależności od naszych potrzeb, preferencji i budżetu. Różnią się od siebie jakością obrazu oraz liczbą ekranów, na których jednocześnie można oglądać filmy. Członkostwo można zmienić lub anulować w dowolnym momencie.

 • Podstawowy – cena 29 zł/miesiąc , jakość obrazu SD i 1 ekran
 • Standard – cena 43 zł/miesiąc, jakość Full HD i 2 ekrany
 • Premium – cena 60 zł/miesiąc, jakość 4K/HDR i 4 ekrany, dźwięk przestrzenny Spatial Audio, pobieranie na 6 urządzeń.

Szczegóły dotyczące poszczególnych planów Netflix widać na poniższej grafice.

netflix ceny pakietów miesięcznie
Netflix cena – abonament miesięczny

Netflix z reklamami

3 listopada 2022 zadebiutował zupełnie nowy pakiet Netflix z reklamami. Na razie w USA (6,99 dolara) i niektórych krajach europejskich (między 5-6 euro). Oferuje jakość obrazu SD, nie można pobierać filmów, aby oglądać je offline, a przede wszystkim nie można przewijać reklam (ok. 4 lub 5 minut na godzinę seansu). Nie wiadomo na razie, kiedy abonament z reklamami na Netflix trafi do Polski.

W niektórych krajach Netflix, w których wprowadzono plan z reklamami, platforma zdecydowała się zrezygnować z podstawowego pakietu bez reklam. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, czy i ewentualnie kiedy zmiana ta zostanie wprowadzona w Polsce.

Netflix podnosi ceny

W ostatnich tygodniach coraz częściej pojawiały się doniesienia, że Netflix planuje zmiany cennika. I tak faktycznie się stało. Na pierwszy ogień poszły trzy rynki (USA, Francja, Wielka Brytania), ale nikt nie ma wątpliwości, że podwyżki dotkną wkrótce i kolejne kraje. Poprzedni aktualizacja cennika miała miejsce w 2022 roku.

 • Cena Netflix w USA – w USA za pakiet premium trzeba obecnie zapłacić 22,99 dolarów (wcześniej 19,99 dolarów), za pakiet standardowy 15,49 dolara (bez zmian), za podstawowy 11,99 dolarów (wcześniej 9,99 dolarów), a za pakiet Netflix z reklamami kosztuje 6,99 dolarów (bez zmian).
 • Cena Netflix w Wielkiej Brytanii – cena wynosi obecnie: 17,99 funtów za pakiet premium (podwyżka z 15,99), 10,99 funtów za standard (bez zmian) i 7,99 funtów za podstawowy (wcześniej 6,99 funtów) oraz 4,99 funtów za pakiet z reklamami (bez zmian).
 • Cena Netflix we Francji – ceny te wynoszą obecnie: 19,99 euro za pakiet premium (wcześniej 17,99 euro), 13,49 euro za standard (bez zmian) i 10,99 euro za podstawowy (wcześniej 8,99 euro) oraz 5,99 euro za plan z reklamami (bez zmian).

Na szczęście cennik Netflix w Polsce nie jest prostym przeliczeniem tych wartości, gdyż wówczas za najwyższy pakiet trzeba by zapłacić między 90 a 100 zł.

Podwyżkę platforma tłumaczy następująco:

Wstrzymaliśmy podwyżki przy okazji wprowadzania możliwości dzielenia się kontem, ale nasze plany nie uległy zmianie, co oznacza ofertę i ceny odpowiadające potrzebom szerokiej grupy odbiorców. Naszym użytkownikom dostarczamy coraz więcej wartościowych treści, więc co jakiś czas prosimy ich, aby płacili nieco więcej.

Jakich zmian można się spodziewać w Polsce?

Na ten moment nie ma żadnych potwierdzonych informacji, przedstawiciele platformy również odmawiają komentarzy w tej sprawie. Jeśli jednak podwyżki dotkną naszego kraju, to realna wydaje się cena Netflix w Polsce na poziomie 70 zł za pakiet premium miesięcznie.

Cena Netflixa współdzielonego na 2 lub 3 osoby

Każde konto Netflix przeznaczone jest dla jednego tzw. gospodarstwa domowego, czyli upraszczając dla osób mieszkających pod jednym adresem (więcej o tym w dalszej części artykułu dotyczącej współdzielenia konta). Jeśli chcemy dzielić konto ze znajomymi lub rodziną mieszkającą w innym miejscu, do tego można jeszcze doliczyć koszt dodatkowego użytkownika – 9,99 zł za osobę (w planie Standard możemy dodać 1, w planie Premium 2 osoby).

Maksymalna cena Netflix może wynieść nawet 80 zł miesięcznie przy najdroższym pakiecie i dwóch dodatkowych użytkownikach.

Zawsze możemy spróbować dogadać się z dodatkowymi osobami i podzielić ten koszt po równo, aby mniej uderzał po kieszeni.

 • Plan Standard + 1 dodatkowa osoba – 26,50 zł miesięcznie (zamiast 53 zł: 43 zł + 9,99 zł)
 • Plan Premium + 1 dodatkowa osoba – 35 zł miesięcznie (zamiast 70 zł: 60 zł + 9,99 zł)
 • Plan Premium + 2 dodatkowe osoby – 26,66 zł miesięcznie (zamiast 80 zł: 60 zł + 2x 9,99 zł).

Ile kosztuje Netflix na rok?

Mamy już tak wiele usług subskrypcyjnych, że czasem warto spojrzeć na realny koszt, jaki ponosimy za ich korzystanie przez 12 miesięcy. W przypadku Netflixa roczne koszty wyglądają następująco:

 • Plan Podstawowy – 12 x 29 zł = 348 zł rocznie
 • Plan Standard – 12 x 43 zł = 516 zł rocznie
 • Plan Premium – 12 x 60 zł = 720 zł rocznie.

Jeśli dodamy do tego koszt dodatkowych użytkowników, z którymi chcemy dzielić dostęp do konta to wzrasta on odpowiednio o:

 • 1 dodatkowy użytkownik – 120 zł rocznie
 • 2 dodatkowych użytkowników – 240 zł rocznie.

Razem przy planie Premium i dwóch osobach dołączonych do naszego konta maksymalny koszt roczny wynosi aż 960 zł.

Polecane telewizory w Komputronik.pl

Jak wykupić Netflix?

Kiedy zdecydujemy się już na dany pakiet, to pozostaje tylko opłacić dostęp do serwisu. Obsługiwane przez Netflix metody płatności to:

 • karta kredytowa i debetowa (Visa, MasterCard, American Express)
 • karta przedpłacona (Visa, MasterCard, American Express)
 • karta wirtualna
 • konto PayPal
 • karta podarunkowa Netflix.

Dostęp do Netflix można wykupić również u operatorów, a odpowiednia kwota będzie dopisywana do naszego rachunku. Możliwość taką oferują:

 • Orange
 • Play
 • T-mobile
 • Vectra
 • Canal+.

Niektórzy użytkownicy chcąc obniżyć koszty korzystania z Netflixa zakładają konta w egzotycznych dla nas lokalizacjach np. Argentynie czy Turcji. Ceny za abonament Netflixa w tych krajach są znacznie niższe, dlatego może to być gra warta świeczki, szczególnie w dobie potencjalnych podwyżek. Wymaga to natomiast korzystania z VPN, aby móc założyć konto w Netflix w odpowiedni sposób, nie jest też do końca zgodne z polityką firmy, dlatego nie zachęcamy do tego procederu.

Netflix za darmo

Niestety nie można już skorzystać z darmowego konta przez 30 dni. Opcja ta pozwalała sprawdzić, czy serwis spełnia nasze oczekiwania i czy oferowane przez platformę filmy trafiają w nasz gust. Po przetestowaniu można było zdecydować się na wybór jednego z trzech dostępnych pakietów. Na ten moment jednak platforma zrezygnowała z tej możliwości.

Pierwsze kroki w Netfix – Jak założyć konto?

Założenie konta w tym popularnym serwisie jest bardzo proste. Wystarczy wykonać trzy proste kroki:

 1. Odwiedzić stronę netflix.com i wybrać plan, który najbardziej pasuje do naszych preferencji.
 2. Utworzyć konto – podając swój adres e-mail i hasło.
 3. Wprowadzić metodę płatności (opłata będzie pobierana automatycznie co miesiąc).

Współdzielenie konta Netflix – czy jest legalne?

Jedną z największych zalet Netlixa jest możliwość dzielenia się kontem i jednoczesnego oglądania nawet na 4 ekranach jednocześnie. Przez wiele lat sam Netflix zachęcał do dzielenia się hasłem ze znajomymi i przyjaciółmi.

Obecnie jednak polityka firmy zmieniła się o 180 stopni, co potwierdzają zapisy w regulaminie:

Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym.

Netlix do tej pory przymykał na to oko, ale coraz szerzej podejmuje działania mające zapobiec dzieleniem się kontem i zmuszenie użytkowników do samodzielnego opłacania abonamentu.

Pod koniec maja 2023 roku wprowadzono dodatkową opłatę za możliwość dzielenia się kontem Netflix z osobami mieszkającymi pod innym adresem. W zależności od kraju opłata ta wynosi od 2-3 dolarów do nawet 6 euro.

W Polsce opłata wynosi 9,99 zł miesięcznie za dodatkowego użytkownika.

Więcej szczegółów o tym, jak to wygląda w poszczególnych państwach znajdziesz w poniższym artykule.

Jednocześnie wprowadzono m.in. funkcję ułatwiającą przenoszenie profili użytkowników. Ma ona zachęcić do zakładania własnego konta Netflix z zachowaniem dotychczasowej historii oglądania, preferencji i ocen.

Jak to wpłynie na liczbę użytkowników Netlixa i czy spowoduje odpływ do innych serwisów VOD? Czas pokaże. Pierwsze raporty pokazują, że mimo głośnego oburzenia użytkowników, zarówno liczba subskrybentów Netflixa, jak i przychody zaczęły gwałtownie rosnąć. Wzrosty były wyższy nawet niż w czasach pandemii, kiedy notowano rekordowe zainteresowanie platformami streamingowymi.

Jak zrezygnować z Netflix?

Warto pamiętać, że korzystanie z Netflixa nie wiąże się z długoterminowym zobowiązaniem. W każdej chwili możemy anulować subskrypcję bez żadnych dodatkowych kosztów i opłat.

Aby anulować subskrypcję Netflix należy wejść w zakładkę Konto i kliknąć „Anuluj członkostwo”.

Jeśli się na to zdecydujemy subskrypcja pozostanie aktywna do końca aktualnie opłaconego okresu.

Na czym można oglądać Netflixa?

W serwisie Netflix filmy, seriale i programy są dostępne na dowolnym urządzeniu połączonym z internetem. Są to

 • telewizory Smart TV
 • konsole do gier
 • odtwarzacze multimedialne (np. Apple TV i Google Chromecast)
 • dekodery
 • smartfony i tablety
 • komputery i laptopy

Potrzebna jest jedynie aplikacja Netflix.

Drugą opcją jest korzystanie z serwisu w przeglądarce internetowej na komputerze. Trzeba upewnić się, że wymagania systemowe są zgodne z naszą przeglądarką, a także jaka jest zalecana prędkość połączenia internetowego, aby cieszyć się najlepszą jakością obrazu.

Netflix – co warto obejrzeć?

Netflix cały czas uaktualnia swoją ofertę i dodaje nowe filmy do bazy. Wyświetla też listę TOP filmów, które są najchętniej oglądane. Wśród nich zawsze można znaleźć coś ciekawego i nietuzinkowego. Netflix dopasowuje się do preferencji użytkownika i podpowiada mu ciekawe propozycje filmów do obejrzenia.

Oferta Netflixa jest różna w poszczególnych krajach. Jest to związane z prawami autorskimi i licencjami, które obowiązują w poszczególnych krajach. Dlatego wyjeżdżając na wakacje zagraniczne można zostać zaskoczonym innymi tytułami w bibliotece serwisu.

Istotnym elementem oferty Netflixa jest pokaźna liczba polskich filmów oraz polskich seriali (również oryginalnych produkcji Netflixa). Ich liczba cały czas się powiększa, gdyż platforma konsekwentnie inwestuje w tworzenie nowych tytułów.

Oferta Netflixa jest tak szeroka, że czasem trudno jest zdecydować, co dziś obejrzeć. Dlatego systematycznie przygotowujemy zestawienia najlepszych produkcji dostępnych w serwisie. Oto wybrane z nich:

Na jakich innych serwisach można oglądać filmy online?

Netflix nie jest jedyną platformą streamingową do oglądania filmów online. Takie usługi oferuje również HBO Max, Apple TV+, Amazon Prime, Canal+ Online, Disney+, SkyShowtime czy Player.pl. Różnią się one od siebie jakością usług, planami taryfowymi, a przede wszystkim repertuarem filmowym.

Zanim zdecydujemy się na wykupienie abonamentu któregoś z serwisów, warto skorzystać z darmowego okresu próbnego (jeśli dana platforma go oferuje) i sprawdzić, jakie filmy i seriale są  bibliotece danej usługi.

Są też miejsca w sieci, gdzie legalnie można oglądać darmowe filmy i seriale online. Oczywiście biblioteka tytułów tam obecnych jest znacznie mniejsza, ale mimo wszystko warto się z nimi zapoznać.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.