Search icon

Netflix: ceny i rodzaje pakietów. Ile kosztuje Netflix i jak kupić go taniej?

08.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Netflix: ceny i rodzaje pakietów. Ile kosztuje Netflix i jak kupić go taniej?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Netflix to największa platforma streamingowa i najpopularniejszy serwis VOD, dzięki której można oglądać online nie tylko filmy, seriale i dokumenty, ale także wybrane programy telewizyjne.

Aby stać się użytkownikiem serwisu, wystarczy mieć połączenie z internetem i wykupiony abonament. Niewątpliwym plusem płatnego dostępu jest to, że w trakcie oglądania filmów nie wyświetlają się reklamy (jakaś forma reklam na Netflixie może się jednak wcześniej czy później pojawić).

Ponadto jeżeli chcemy mieć dostęp do materiałów offline mamy możliwość pobrania filmów na urządzenia z systemem iOS, Android lub Windows 10. Dzięki temu można korzystać z serwisu również podczas wyjazdów i urlopu. Wystarczy wcześniej pobrać wybrane tytuły i oglądać je nawet bez dostępu do sieci.

Pierwsze kroki w Netfix – Jak założyć konto?

Założenie konta w tym popularnym serwisie jest bardzo proste. Wystarczy wykonać trzy proste kroki:

 1. Odwiedzić stronę netflix.com i wybrać plan, który najbardziej pasuje do naszych preferencji.
 2. Utworzyć konto – podając swój adres e-mail i hasło.
 3. Wprowadzić metodę płatności (opłata będzie pobierana automatycznie co miesiąc).

Zanim się zarejestrujemy, można skorzystać z darmowego konta przez 30 dni. To pozwala sprawdzić, czy serwis spełnia nasze oczekiwania i czy oferowane przez platformę filmy trafiają w nasz gust. Po przetestowaniu można zdecydować się na wybór jednego z trzech dostępnych pakietów.

Ile kosztuje Netflix? Ceny pakietów w 2022

W sierpniu 2021 roku Netlix ogłosił zmiany w swoim cenniku. Czy to oznacza, że jest drożej niż dotychczas? I tak i nie. To zależy od tego, który pakiet wybraliśmy. Jeżeli korzystamy z najtańszego abonamentu, zmiana opłat jest dla nas korzystna. Zamiast 32 zł miesięcznie zapłacimy 29 zł. Natomiast jeśli korzystamy z pakietu Premium, zapłacimy więcej – 60 zł miesięcznie (wcześniej 52 zł).

Netflix cena pakietów – Podstawowy, Standard i Premium – to trzy plany taryfowe w zależności od naszych potrzeb, preferencji i budżetu. Różnią się od siebie jakością obrazu oraz liczbą ekranów, na których jednocześnie można oglądać filmy. Członkostwo można zmienić lub anulować w dowolnym momencie.

 • Podstawowy – cena 29 zł/miesiąc, jakość obrazu SD i 1 ekran
 • Standard – cena 43 zł/miesiąc, jakość FullHD i 2 ekrany
 • Premium – cena 60 zł/miesiąc i jakość 4K/HDR i 4 ekrany

Szczegóły dotyczące poszczególnych planów Netflix widać na poniższej grafice.

netflix ceny pakietów miesięcznie
Netflix cena – abonament miesięczny

Niewykluczone, że już wkrótce ceny te niestety się zmienią. W niektórych krajach Netflix już podrożał. I tak np. w USA za pakiet premium trzeba obecnie zapłacić 19,99 dolarów (wcześniej 17,99 dolarów), za pakiet standardowy 15,49 dolarów (wcześniej 13,99 dolarów), a za podstawowy 9,99 dolarów (wcześniej 8,99 dolarów).

Z kolei w Irlandii ceny te wynoszą odpowiednio: 20,99 euro za pakiet premium (wcześniej 17,99 euro), 14,99 euro za standard (12,99 euro) i 8,99 euro za podstawowy (7,99 euro).

W Wielkiej Brytanii natomiast cena za Netflix wynosi obecnie: 15,99 funtów za pakiet premium (podwyżka z 13,88), 10,99 funtów za standard (9,99) i 6,99 funtów za podstawowy (5,99).

Przeliczając te stawki naszą walutę można się spodziewać podwyżki do 90 lub nawet 100 złotych za pakiet premium!

Niektórzy użytkownicy chcąc obniżyć koszty korzystania z Netflixa zakładają konta w egzotycznych dla nas lokalizacjach np. Argentynie czy Turcji. Ceny za abonament Netflixa w tych krajach są znacznie niższe, dlatego może to być gra warta świeczki, szczególnie w dobie potencjalnych podwyżek. Wymaga to natomiast korzystania z VPN, aby móc założyć konto w Netflix w odpowiedni sposób, nie jest też do końca zgodne z polityką firmy, dlatego nie zachęcamy do tego procederu.

Dzielenie się kontem Netflix

Jedną z największych zalet Netlixa jest możliwość dzielenia się kontem i jednoczesnego oglądania nawet na 4 ekranach jednocześnie. Zgodnie z regulaminem dotyczy to jednak wyłącznie osób mieszkających pod jednym dachem, ale dość powszechną praktyką było współdzielenie konta przez przyjaciół i znajomych i w ten sposób dzielenie również kosztów.

Netlix do tej pory przymykał na to oko, ale coraz głośniej jest o działaniach mających zapobiec dzieleniem się kontem i zmuszenie użytkowników do samodzielnego opłacania abonamentu. Jak to wpłynie na liczbę użytkowników Netlixa i czy spowoduje odpływ do innych serwisów VOD? Czas pokaże.

Innym testowanym rozwiązaniem jest wprowadzenie dodatkowych opłat za możliwość dzielenia się kontem Netlix z osobami mieszkającymi pod innym adresem.

Coraz częściej pojawiają się również informacje, że platforma zdecyduje się na wprowadzenie abonamentu z reklamami. Nie wiadomo dokładnie w jakiej formie miałyby one się wyświetlać, czy seans będzie nimi przerywany, czy wyświetlałyby się wyłącznie przed jego rozpoczęciem. Na razie brak również informacji na temat tego, ile taki abonament miałby kosztować, ale jego wprowadzenie jest raczej kwestią czasu.

Na czym można oglądać Netflixa?

W serwisie Netflix filmy, seriale i programy są dostępne na dowolnym urządzeniu połączonym z internetem. Są to

 • telewizory Smart TV
 • konsole do gier
 • odtwarzacze multimedialne (np. Apple TV i Google Chromecast)
 • dekodery
 • smartfony i tablety
 • komputery i laptopy

Potrzebna jest jedynie aplikacja Netflix.

Drugą opcją jest korzystanie z serwisu w przeglądarce internetowej na komputerze. Trzeba upewnić się, że wymagania systemowe są zgodne z naszą przeglądarką, a także jaka jest zalecana prędkość połączenia internetowego, aby cieszyć się najlepszą jakością obrazu.

Netflix – co warto obejrzeć?

Netflix cały czas uaktualnia swoją ofertę i dodaje nowe filmy do bazy. Wyświetla też listę TOP filmów, które są najchętniej oglądane. Wśród nich zawsze można znaleźć coś ciekawego i nietuzinkowego. Netflix dopasowuje się do preferencji użytkownika i podpowiada mu ciekawe propozycje filmów do obejrzenia.

Oferta Netflixa jest różna w poszczególnych krajach. Jest to związane z prawami autorskimi i licencjami, które obowiązują w poszczególnych krajach. Dlatego wyjeżdżając na wakacje zagraniczne można zostać zaskoczonym innymi tytułami w bibliotece serwisu.

W Polsce dostępny jest przekrój polskich produkcji: filmów, seriali i dokumentów. Naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na seriale:

 • Rojst i Rojst’97
 • Zachowaj spokój
 • Paradoks
 • W głębi lasu
 • Prokurator
 • Sexify
 • Otwórz oczy
 • Artyści
 • Krakowskie potwory
 • Królowa

W ostatnich latach nie brakowało hitów w ofercie platformy.

Najpopularniejsze filmy i seriale Netflix w 2021

Wystarczy wymienić najgłośniejsze tytuły: Squid Game, ostatni sezon Domu z Papieru, Wiedźmin sezon 2, Lupin, Sex Education, Arcane, Sprzątaczka, Cień i kość, Cobra Kai, Ty czy polski Rojst’97. A to tylko kilka najgłośniejszych tytułów.

Wśród najpopularniejszych i najlepszych filmów na Netflix w 2021 roku warto wymienić: Malcolm i Marie, Wykopalisko, Czerwona Nota, Nie patrz w górę, Winni, To była ręka Boga, Psie pazury, Niewybaczalne, Czego nauczyła mnie ośmiornica, Tlen, Ulice strachu i wiele innych.

Najpopularniejsze filmy i seriale Netflix w 2021

Najważniejsze premiery filmów i seriali Netflix w 2022

W 2022 roku nie brakuje równie głośnych premier i kontynuacji popularnych seriali. Warto wspomnieć chociażby o After Life, Ozark, Snowpiercer, Bridgertonowie, The Crown, Stranger Things, Umbrella Academy, Locke & Key, Miłość, śmierć i roboty, Alice in Borderland, Wikingowie: Walhalla, Cyberpunk: Edgerunners, Sandman czy Wiedźmin: Rodowód krwi.

A na jakie filmy można liczyć na Netlix w 2022 roku? Tutaj lista zapowiedzi wciąż powstaje, więc na pewno nie jest kompletna, ale warto wymienić m.in. Na noże 2, Monachium: W obliczy wojny, BigBug (od twórców Amelii), Projekt Adam (Ryan Reynolds), Blondynka (biografia Marylin Monroe), Enola Holmes 2 i mnóstwo innych.

Na jakich innych serwisach można oglądać filmy online?

Netflix nie jest jedyną platformą streamingową do oglądania filmów online. Takie usługi oferuje również HBO Max, Apple TV+, Amazon Prime, Canal+ Online, Disney+ czy Player.pl. Różnią się one od siebie jakością usług, planami taryfowymi, a przede wszystkim repertuarem filmowym.

Zanim zdecydujemy się na wykupienie abonamentu któregoś z serwisów, warto skorzystać z darmowego okresu próbnego i sprawdzić, jakie filmy i seriale są  bibliotece danej usługi.

Są też miejsca w sieci, gdzie legalnie można oglądać darmowe filmy i seriale online. Oczywiście biblioteka tytułów tam obecnych jest znacznie mniejsza, ale mimo wszystko warto się z nimi zapoznać.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Copywriter, podróżniczka, miłośniczka nowych technologii. To człowiek orkiestra - lubi podejmować się ciągle nowych wyzwań. Na co dzień związana ze światem kryptowalut, psychologii, dietetyki, filozofii wschodniej, neurobiologii. Prywatnie pasjonatka gadżetów technologicznych, lubi wyszukiwać, testować i sprawdzać nowe urządzenia.