Wyniki testów wydajności tajemniczego smartfona. Czy to składany Google Pixel Fold?

14.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Wyniki testów wydajności tajemniczego smartfona. Czy to składany Google Pixel Fold?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W tabeli wyników testów benchmarkowych Geekbench 5 pojawiły się rezultaty, które osiągnął smartfon pod nazwą Google Felix. Analitycy sugerują, że to zapowiadany od długiego już czasu składany smartfon marki Pixel.

Google Pixel Fold – wydajność

Urządzenie o nazwie kodowej Felix ma taką samą specyfikację jak Pixel 7 Pro, a więc 8-rdzeniowy procesor Tensor G2 o taktowaniu bazowym 1,8 GHz oraz 12 GB pamięci RAM. Wyniki, jakie osiągają oba smartfony, również są takie same. W testach dla jednego rdzenia Felix osiągnął 1047 punktów, a w przypadku wielu rezultat to 3257 punktów. Dla porównania, wyniki iPhone’ów 14 serii Pro to odpowiednio 1873 oraz 5378 punktów.

pixel-fold-geekbench

Warto też dodać, że obudowa smartfona Google Pixel Fold ma być wykonana ze stali nierdzewnej, a urządzenie ma być wyposażone w trzy obiektywy – ultraszerokokątny (0,5x), główny (1x) oraz teleobiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym. Będą także dwie kamery do selfie o rozdzielczości 9,5 MP.

Co więcej, przekątna wewnętrznego wyświetlacza ma mieć długość 8 cali, a wielkość zewnętrznego ekranu wynosić będzie 6,19 cala. Oba ekrany będą charakteryzować się częstotliwością odświeżania do 120 Hz.

Oto jak Google Pixel Fold może się prezentować (są to oczywiście nieoficjalne rendery).

Google Pixel Fold – cena i data premiery

Plotki sugerują, że w dniu premiery za smartfona Google Pixel Fold zapłacić będzie trzeba około 1800 dolarów. Konkretna data prezentacji nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej odbędzie się ona w maju przyszłego roku.

Źródło: GSMarena

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.