Smartwatche i telefony Samsung mają otrzymać długoletnie wsparcie producenta

21.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Smartwatche i telefony Samsung mają otrzymać długoletnie wsparcie producenta
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Obecnie często dochodzi do sytuacji, kiedy musimy wymienić sprzęt elektroniczny. Czasami wynika to z jego uszkodzenia, chęci wymiany na nowszy lub spadku wydajności. Niestety, często powodem jest brak wsparcia producenta i zapewnienia aktualnego oprogramowania. Dziś, kiedy często sprzęt elektroniczny pozwala na wykonywanie płatności i przetwarza wiele naszych danych, bezpieczne oprogramowanie jest tak istotne, jak nigdy dotąd. Samsung proponuje zatem wydłużenie wsparcia dla niektórych swoich urządzeń. Aktualne oprogramowanie w Samsungu może przyciągnąć wielu klientów.

Aktualne oprogramowanie w Samsungach nawet przez 4 lata!

O zmianach w polityce dostarczania aktualizacji dowiedzieliśmy się niedawno – podczas premiery smartfonów z serii Galaxy S22. Producent zagwarantował wtedy, że wybrane modele (w tym oczywiście flagowe „galaktyki”) otrzymają spore aktualizacje systemu Android przez 4 lata. W przypadku poprawek bezpieczeństwa ten okres wynosi natomiast aż 5 lat. Co ciekawe, nowe zasady dotyczą nie tylko smarttfonów.

Smartwatche Samsung Galaxy Watch także otrzymają wsparcie producenta przez 4 lata. Nowa polityka dostarczania oprogramowania dotyczy tylko wybranych modeli, na dziś są to Samsung Galaxy Watch 4 i Samsung Galaxy Watch 4 Classic.

Samsung Galaxy Watch 4
Samsung Galaxy Watch 4 (fot. Samsung)

Smartwatche z Wear OS 3 otrzymają aktualne oprogramowanie przez wiele lat

Takie podejście koreańskiego producenta może przyciągnąć wielu klientów. Niektórzy z nich są zniesmaczeni brakiem wsparcia dla sprzętu elektronicznego. W najgorszych przypadkach użytkownik nie może liczyć na nowszy soft, niż ten dostępny w urządzeniu w momencie premiery.

Aktualne oprogramowanie w Samsungu Watch 4 w dużej mierze odpowiada za bezpieczeństwo korzystania z inteligentnego zegarka. Często ma także wpływ na jego funkcjonalność. Poprawki mogą dodać nowe funkcje, przyspieszyć pracę sprzętu i odświeżyć wygląd nakładki One UI Zegarki pracujące pod kontrolą Wear OS wkrótce mają otrzymać aktualizację, która doda „zwierzęcego strażnika snu”. Ciekawa funkcja pojawi się w najnowszych Samsungach Watch 4 i Watch 4 Classic.

Wieloletnie wsparcie jest tym bardziej cenne, że smartwatche Samsung Watch nie należą do najtańszych. W zależności od wersji kosztują bowiem od 900 do nawet 1600 złotych.

Zobacz także inne artykuły o urządzeniach Samsung

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.