Człowiek kontra pszczoła – nowy serial Netflixa prosto z Wysp Brytyjskich

26.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Człowiek kontra pszczoła – nowy serial Netflixa prosto z Wysp Brytyjskich
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci właśnie pojawił się pierwszy zwiastun nowego, krótkometrażowego serialu dostępnego w ofercie Netflixa: Człowiek kontra pszczoła. Obsadzenie Rowana Atkinsona w roli głównej oznacza jedno – na platformie już wkrótce zawita humor w iście brytyjskim stylu.

Człowiek kontra pszczoła – zwiastun i data premiery

Zwiastun produkcji potwierdza to, co o fabule wiadomo było do tej pory. Ta nie należy do najbardziej skomplikowanych i takie też się ceni. Jest człowiek, jest pszczoła i niemałe zamieszanie. Jak doszło do tego spotkania na krawędzi?

Wszystko za sprawą nowej pracy sympatycznego, acz dalekiego od zaradności Trevora (Atkinson). Do jego obowiązków ma od teraz należeć pomoc domowa w pięknej, pełnej dzieł sztuki i masy innych kosztowności willi.

Wszystko zapowiada się idealnie do czasu, gdy na horyzoncie nie pojawia się pewna uciążliwa towarzyszka niedoli. Szczegóły ich trudnej relacji będziemy mogli zgłębić 24 czerwca podczas premiery 1. sezonu serialu.

Będzie więcej brytyjskich produkcji na Netflix

Serial Człowiek kontra pszczoła jest jednym z siedmiu nowych, brytyjskich tytułów, które wkrótce zasilą bibliotekę Netflixa. Wszystko za sprawą utworzenia brytyjskiego zespołu do spraw rozwoju produkcji na Wyspach.

Jak wskazała wiceprezes ds. seriali oryginalnych, Anne Mensah:

Utworzenie zespołu w całości zlokalizowanego w Wielkiej Brytanii zawsze wiązało się z możliwością lepszego połączenia z fantastycznymi twórcami programów, których tu mamy – aby zapewnić scenarzystom, producentom, reżyserom i aktorom przestrzeń, która sprawia wrażenie lokalnej, przyjaznej i znajomej, ale także daje talentom możliwość tworzenia programów, które będą miały wpływ na skalę globalną.

Serial ma składać się z 10 odcinków, z których każdy ma trwać 10-20 minut. Za jego scenariuszem stoją sam Atkinson i William Davies, współpracujący wcześniej przy Johnnym English’u. Za reżyserię odpowiada zaś, również związany z tytułem, David Kerr.

Obok Atkinsona na ekranie goszczą również: Jing Lusi, Julian Rhind-Tutt, Greg McHugh, India Fowler, Claudie Blakley i Tom Basden.

Źrodło: whattowatch.com, Netflix

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.