“Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” na Disney+. Kiedy premiera?

20.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” na Disney+. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Do serwisu Disney+ zmierza kolejny głośny tytuł. Mowa o nowości MCU – „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” – która debiutowała w kinach 11 listopada ubiegłego roku. Kiedy premiera VOD?

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – kiedy na Disney Plus?

Choć pojawiały się w tym przedmiocie różne doniesienia, serwis postanowił nie trzymać fanów dłużej w niepewności.

“Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” na Disney+ zadebiutuje 1 lutego 2023 roku. 

W oczekiwaniu na premierę warto przyjrzeć się tytułowi raz jeszcze. “Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” rozwija uniwersum Marvela, stanowiąc bezpośrednią kontynuację hitu z 2018 roku pt. “Czarna Pantera”. Od tego czasu zmieniło się naprawdę wiele, nie wyłączając najbardziej dotkliwych zdarzeń. Do tych ostatnich należała z pewnością przedwczesna śmierć Chadwicka Bosemana, który miał okazję wcielić się w tytułowego bohatera w pierwszej odsłonie filmowej serii. Zdefiniowało to też fabułę jej sequela, dla którego punktem wyjścia jest żałoba po T’Challi, a tym samym również po odtwórcy tej roli. 

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – fabuła

W »Czarnej Panterze: Wakanda w moim sercu« Studia Marvel królowa Ramonda, Shuri, M’Baku, Okoye i Dora Milaje po śmierci króla T’Challi bronią swojej ojczyzny przed atakiem obcych sił. Gdy ludność Wakandy próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości, ich bohaterowie muszą zjednoczyć siły z pomocą Psa Wojny Nakii oraz Everetta Rossa i stworzyć nową przyszłość Wakandy

– brzmi oficjalny opis produkcji.

W konsekwencji “Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” wybrzmiewa nie tylko jako hołd dla T’Challi i Bosemana, ale również opowieść o powrocie do jedności w imię wyższego dobra. Na ekranie poznajemy także postać Namora (Tenoch Huerta Mejía) – mutanta, przeciwnika Czarnej Pantery i jednego z X-menów – która zdobyła serca publiki.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – obsada i twórcy

W obsadzie produkcji znaleźli się m.in.: Angela Bassett (Ramonda), Lupita Nyong’o (Nakia), Danai Gurira (Okoye), Martin Freeman (Everett K. Ross), Letitia Wright (Shuri), Winston Duke (M’Baku), Tenoch Huerta (Namor) oraz Dominique Thorne (Ironheart).

Tytuł wyreżyserował Ryan Coogler (“Czarna Pantera”, “Creed: Narodziny legendy”). 

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu - obsada
Kadr z filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”

Źródło: Disney+, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.