Search icon

Cyber Monday 2022 – co to jest i kiedy wypada?

05.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Cyber Monday 2022 – co to jest i kiedy wypada?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Oprócz dobrze już wszystkim znanego Black Friday, które wszystkim kojarzy się z szaleństwem zakupowym w sklepach stacjonarnych i internetowych, od niedawna mamy do czynienia również z innym „świętem” pod nazwą Cyber Monday. Cieszy się ono w naszym kraju coraz większą popularnością. Jednak co oznacza ten termin i skąd się w ogóle wziął Cyber Monday? Odpowiedź na te pytania uzyskasz w poniższym materiale.

Co to jest Cyber Monday?

Tłumacząc nazwę Cyber Monday na język polski, uzyskamy określenie Cyfrowy Poniedziałek. To święto zakupowe wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i przypada w pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia. Od kilku lat przekonują się do niego również nasi rodacy. Choć Cyber Poniedziałek powinien obowiązywać tylko w Internecie, to jednak przenosi się również do sklepów stacjonarnych. Wielu sprzedawców wywiesza informacje na swoich witrynach o możliwości zakupu w niższej cenie, właśnie w ramach tego święta.

Hasła Cyber Monday pierwszy raz użyto w 2005 roku, kiedy to sklepy internetowe w Stanach Zjednoczonych ogłosiły wielkie wyprzedaże. W Polsce pierwszy raz pojawiło się w 2016 roku i coraz więcej sklepów internetowych przyłącza się do tej akcji. Niedługo może być to święto na miarę Black Friday.

Kiedy wypada Cyber Monday 2022?

Święto zakupowe Cyber Monday przypada w pierwszy poniedziałek po Black Week, czyli w tym roku będzie to 28 listopada. Dlatego każda osoba, chcąca upolować wybrany asortyment w niższej cenie, powinna wpisać tę datę do kalendarza. Takie okazje są świetnym pretekstem do zrobienia zakupów na święta.

cyber monday

Promocje Cyber Monday

Podczas Cyber Monday w Stanach Zjednoczonych, klienci najczęściej kupują ubrania i buty. W Polsce do najczęściej kupowanych produktów można zaliczyć te same produkty co w USA, ale można do tego dodać jeszcze kosmetyki i perfumy.

Z badań PMR wynika, że największą grupę robiącą zakupy podczas w Cyber Poniedziałek są kobiety.

Święto to jest najchętniej obchodzone przez mieszkańców większych miast – powyżej 500 tys. mieszkańców. Do najbardziej przecenianych produktów można zaliczyć: elektronikę, odzież, obuwie, sprzęt RTV i AGD, gry komputerowe, książki i akcesoria.

Czym różni się Cyber Monday od Black Friday?

Oba święta różnią się od siebie przede wszystkim tym, że szaleństwo zakupowe podczas Black Friday odbywa się w sklepach stacjonarnych i internetowych. Cyber Poniedziałek powinno odbywać się w Internecie, jednakże wiele sklepów stacjonarnych, z okazji tego „święta”, zaprasza klientów do skorzystania z możliwości zakupu towaru w niższej cenie. Specyfika tych świąt zaczyna się pod tym względem trochę zacierać.

W przypadku Cyfrowego Poniedziałku możesz zrobić zakupy wygodnie, w zaciszu swojego domu, nie musząc stać w kolejkach. A podczas składania zamówienia, często nie trzeba płacić za dostawę.

Obniżki cen podczas Black Friday i Cyber Monday są właściwie takie same i sięgają od 20 do nawet 80%.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.