Constantine 2 oficjalnie powstaje! Co wiadomo o kontynuacji kultowego filmu?

20.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Constantine 2 oficjalnie powstaje! Co wiadomo o kontynuacji kultowego filmu?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Constantine 2” to tytuł, w którego powstanie wielu zdążyło już zwątpić. Wszystko za sprawą zmiany kierownictwa w DC i jego nowej wizji na rozwój tego uniwersum. Wychodząc naprzeciw wielu znakom zapytania, przedstawiciele wytwórni Warner Bros. zdecydowali się więc zdementować plotki i potwierdzić, że “Constantine 2” powstanie. Co więcej, Keanu Reeves i nowy szef DC – James Gunn – mieli odbyć rozmowę na temat najnowszej odsłony losów łowcy demonów. Kiedy premiera?

Constantine 2 powstanie!

Fani hitu sprzed 18 lat po raz pierwszy o powstaniu jego sequela mogli usłyszeć jeszcze w 2020 roku. Z czasem temat jednak ucichł i próżno było wyczekiwać jakichkolwiek oficjalnych zapowiedzi nadchodzącej produkcji.

Wtem, stało się. We wrześniu 2022 roku ogłoszono oficjalnie, że “Constantine 2” powstanie. Informację tę potwierdzili później przedstawiciele wytwórni Warner Bros. Teraz otrzymaliśmy zaś nowe wieści od samego Keanu Reevesa. 

Aktor przekazał ostatnio, że miał okazję rozmawiać na temat filmu z Jamesem Gunnem, który razem z Peterem Safranem szefuje aktualnie w DC. Co więcej, wyraził nadzieję, że premiera “Constantine 2” już niebawem!

Constantine 2 – co wiadomo?

Fabuła “Constantine 2” pozostaje wciąż niemałą zagadką. Niewiele zdradził też o niej scenarzysta tytułu, Akiva Goldsman („Batman Forever”, „Batman i Robin”, „Titans”):

Bohaterem jest przede wszystkim Keanu i sposób, w jaki wraz z Francisem [Lawrence’em, reżyserem filmu – przyp. red.] widział świat dobra i zła. I wspaniałe, prawdziwe noir, w którym za jednym światem skrywa się inny – koegzystujący z naszym. W trakcie pisania scenariusza wciąż go odkrywam.

Wspomniany Goldsman jest również, obok J.J. Abramsa i Hannah Minghelli, producentem tytułu. Jego producentami wykonawczymi są Lorenzo DiBonaventura i Erwin Stoff. Na stołku reżyserskim zasiadł zaś Francis Lawrence („Igrzyska śmierci: Kosogłos”), debiutujący w tej roli przy okazji premiery “Constantine’a” 18 lat temu.

Kiedy można spodziewać się premiery Constantine 2? Nie wcześniej niż w 2024 roku.

W oczekiwaniu na kontynuację zachęcamy do sentymentalnego seansu filmu „Constantine”, który znajdziecie w serwisie Apple TV+ i Rakuten.

Źródło: Deadline, Esquire, movieweb.com

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.